Saturday 15th December 2018,
Federatia Romana de Rugby

UPDATE: Baia Mare a invins Steaua in ultima etapa a Play-Off-ului

18 septembrie 2010 INTERN

Ciuntu (la balon) a marcat un eseu pentru Baia Mare

Echipa campioana a trecut de militari cu scorul de 42 la 9 si termina pe locul I Play-Off-ul Diviziei Nationale de Seniori.
Baia Mare a inscris cinci eseuri si a primit si punct bonus ofensiv. Steaua nu a reusit decat noua puncte prin capitanul Dumbrava, toate din lovituri de pedeapsa.

Din minutul 75 s-a recurs la gramezi simulate, deoarece Steaua nu a mai avut jucatori specializati de linia I. Dumitru Ionut a primit galben pentru antijoc.

In semifinalele DNS se vor intalni Baia Mare-Dinamo (Baia Mare) si Steaua-Farul (Ghencea).

Dinamo a pierdut la Timisoara cu 17-10 si a luat punctul bonus defensiv.

Dupa meciurile bune facute contra Stelei si ehipei din Baia Mare, Farul Constanta a pierdut la Arad.

Program Etapa a-X-a Play-Off
18.09.2010

CSM Stiinta Baia Mare-CSA Steaua Bucuresti: 42-9
Stadionul L.Ghinet – ora 10.00
Arbitri: Frasineanu Danut-Serban Cristian, Gordin Bogdan
Marcatori
Baia Mare: Budusanu – transformare (3), lovitura de pedeapsa (2); Ciuntu – eseu; Bejan – eseu; Ailenei – eseu, lovitura de pedeapsa, transformare; Macovei – eseu; Dinis – eseu
Steaua: Dumbrava – lovitura de pedeapsa (3)

Baia Mare: 31. Botezatu Danut, 14. Ciuntu Stefan, 13. Gal Csaba, 29. Budusanu Ionut, 23. Rosca Mihai, 20. Ailenei Vlad, 9. Eva Florin, 7. Macovei Mihai (C), 27. Stoica Cristian, 6. Bejan Marius, 5. Ursache Valentin, 4. Cirtiu Cosmin, 3. Barlea Vasile, 2. Radoi Andrei, 17. Gorun Florin
Rezerve: 1. Balan Cristian, 16. Rusu Paul, 24. Botezatu Bogdan, 18. Hristache Ionut, 12. Dinis Cristian, 11. Catuna Georgel, 15. Botezatu Ionut, 22. Gavriloaia Claudiu

Steaua: 28. Vlaicu Florin, 14. Patrascu Stefan, 13. Cazan Ionel, 21. Vlad Dan, 34. Ghita Claudiu, 10. Dumbrava Danut (C), 9. Diaconescu Grigoras, 19. Melinte Laurentiu, 7. Marinescu Bogdan, 6. Lucaci Viorel, 5. Necula Remus, 4. Tatu Cornel, 1. Nere Nicolae, 22. Marinca Eduard, 18. Florescu Andrei
Rezerve: 2. Zebega Bogdan, 33. Azgari Petrisor, 26. Sin Alexandru, 30. Tanase Silviu, 29. Dumitru Ionut, 11. Nainer Daniel, 27. Cracea Cristian

CSU Aurel Vlaicu Arad-RCJ Farul Constanta: 28-15
Stadionul Sanicolaul Mic – ora 11.00
Arbitri: Raduta Cristian-Nitulescu Alexandru, Iordachescu Razvan
Marcatori
Arad: Drenceanu – eseu; Catargiu _ eseu; Fercu – eseu; Conache – transformare (2), lovitura de pedeapsa (3)
Farul: Bejan – eseu; Natriashvili – eseu; Lazar – transformare, lovitura de pedeapsa

Arad: 15. Fercu Catalin, 23. Gobjila Roman, 24. Struna Alexandru, 34. Stoichita Laurentiu, 11. Lemnaru Madalin, 27. Conache Gabriel, 22. Balan Florin, 29. Catargiu Gheorghe, 26. Lazar Dorin, 6. Burcea Stelian (C), 5. Moraru Mihai, 4. Drenceanu Marian, 32. Bitia David, 28. Stoica Daniel, 18. Grindei Marian
Rezerve: 33. Florea Ioan, 30. Biltau Madalin, 13. Iftode Eugen, 16. Purice Florin

Farul: 15. Parvu Marian, 14. Bulgac Alexandru, 13. Dumitru Marian, 12. Gheara Constantin, 11. Matveev Alexandru, 10. Lazar Filip, 9. Bucevschi Gabriel, 8. Carpo Daniel (C), 7. Mototolea Vali, 6. Agiacai Onal, 5. Strutynsky Alexandru, 4. Uchava Kakhaber, 3. Tudosa Dan, 2. Bejan Daniel, 1. Graur Catalin
Rezerve: 16. Natriashvili Iuri, 17. Turashivili Otar, 18. Sasu Florin, 19. BUtugan Marian, 20. Samkharadze Bidzina, 21. Alvin Tavana, 22. Jantjies Eugene, 23. Tinca Ovidiu

RCM U de Vest Tim.-CS Dinamo Bucuresti: 17-10
Stadionul RCM – ora 11.00
Arbitri : Iordachescu Vlad-Copil Nicolae, Cantor Bogdan
Marcatori
Timisoara: Capatana – eseu; Bianu – eseu; Bacalu – eseu; Marin – transformare
Dinamo: Stan – eseu; Bratu – lovitura de pedeapsa, transformare

Timisoara: 15. Bacalu Cristian, 21. Bizo Gheorghe, 13. Stamatin Bogdan, 25. Preda Dragos, 22. Garbau Madalin, 10. Marin Marian, 9. Podea Ionel (C), 8. Miu Cristian, 7. Bradu Bogdan, 19. Panzaru Marian, 5. Tanase Laurentiu, 4. Ianu Cristian, 3. Dumitrescu Ionel. 2. Capatana Eugen, 1. Nacuta Claudiu
Rezerve: 16. Ursache Andrei, 23. Borzas Paul, 20. Vladeanu Catalin, 12. Dumitru Victor, . Zamfir Daniel, 14. Zaiba Paul, 17. Raileanu Catalin

Dinamo: 15. Ivan Valentin, 14. Contantin Ionut, 13. Statulescu Dan, 12. Merca Mihai, 11. Stan Cosmin, 22. Muntean Bogdan, 9. Bratu Tudorel, 8. Ion Adrian (C), 7. Tanase Vlad, 6. Alionte Florin, 5. Pungea Horatiu, 4. Popirlan Valentin, 3. Badalicescu Vlad, 2. Vasiliu Silviu. 1. Tamba Petru
Rezerve: 16. Salageanu Bogdan, 17. Tasca Florin, 18. Nastase Andrei, 19. Udroiu Adrian, 20. Podarascu Alexandru, 21. Miclea Mugurel, 10. Roman Andrei, 23. Tutunea Alberto

Clasament Echipa J V E Î Esav. Puncte Pct. Bn
1 CSM Stiinta Baia Mare 20 19 0 1 888-202 91 15
2 CSA Steaua Bucuresti 20 16 0 4 868-271 77 13
3 RCJ Farul Constanta 20 14 0 6 642-340 68 12
4 CS Dinamo Bucuresti 20 10 0 10 576-427 54 14
5 CSU A. Vlaicu Arad 19 10 0 9 386-479 45 5
6 RCM U de Vest Timisoara 19 5 0 14 298-536 25 5

Etapa a-IX-a Play-Out
18.09. 2010

CS Stiinta Petrosani-CSM Bucuresti
Stadionul Stiinta – ora 10.00 REPROGRAMAT 29.09.2010
Arbitri: Clapon Claudiu-Gordin Bogdan-Vasiliu Razvan

CS U Cluj-RC Barlad: 28-15
Stadionul I.Hatieganu – ora 11.00
Arbitri: Milita Bogdan-Stuparu Mihai-Gorodea Emil
Marcatori
Cluj: Sauan – eseu; Curca – eseu; Doroftei – eseu; Ionescu – eseu; Utiu – transformare (4)
Barlad: Isac – eseu; Hohota – eseu; Oprea – transformare, lovitura de pedeapsa

Cluj: 15. Voicu Bogdan, 14. Palii Mirel, 13. Sauan Cristian (C), 12. Spataru Sergiu, 11. Cozma Mihai, 10. Utiu Alin, 9. Pralea Radu, 8. Barbu Nicolae, 7. Ailenei Razvan, 6. Merdan Simion, 5. Curca Claudiu, 4. Ionescu Bogdan, 3. Bouar Romulus, 2. Doroftei Vasile, 1. Buzea Sergiu
Rezerve: 16. Moldovan Rares, 17. Catea Remus, 18. Boca Ciprian, 19. Ailenei Paul, 20. Martac Daniel, 21. Pop Sergiu, 21. Vagener Alin, 22. Cabuz Cosmin

Barlad: 15 Marin Daniel, 14. Neagu Robert, 13. Isac ionut, 12. Ilau Andrei, 11. Ionescu Alin, 10. Nicoara Vasilica, 9. Borcea Laurentiu, 8. Giusca Dragos, 7. Hohota Ionel, 6. Postolache Narcis, 5. Samoila Madalin, 4. Tercu Ciprian, 3. Macarescu Eduard, 2. Hincu Daniel, 1. Cangea Roman
Rezerve: 16. Oprea Ionel, 17. Hurez Marius, 18. Tonita Georgian, 18. Bolat Paul, 20. Iacob Stefan, 21. Borcea Iulian

Poli Agro Iasi-CSM Bucovina Suceava: 41-22
Stadionul Agronomia – ora 11.00
Arbitri: Petrescu Radu-Bargaunas Horatiu, Stefan Razvan
Marcatori
Iasi: Ignea – eseu, transformare (3); Cernescu – eseu (2); Amariei – eseu; Pascaru – eseu; Manole – eseu; Bas – eseu
Suceava: Flutur – eseu; Conache – lovitura de pedeapsa (4), transformare, drop gol

Iasi: 15. Graur Ionut, 14. Amariei Radu, 13. Manole Cristinel, 12. Vacaru Mihai, 11. Cernescu Ciprian, 10. Ignea Nicu, 9. Hodoraba Remus, 8. Pascaru Constantin, 7. Fanariu Andrei, 6. Simion Ionut, 5. Bas Florin (C), 4. Bisoc Marius, 3. Drusca Emanuel, 2. Taragan Constantin, 1. Bunea Vlad
rezerve: 16. Plugaru Cosmin, 17. Strat Cosmin, 18. Crasmaru Bogdan, 19. Drusca Stefan, 20. Zaharia Ionut, 21. Dimitriu Romica, 22. Morosan Marian, 23. Babii Dragos

Suceava: 11. Nasiuc Ionel, 8. Iacobuta Constantin, 13. Opariuc Cornel, 16. Flutur Ionel, 26. Oprea Ionut, 10. Conache Tiberiu, 29. Cretuleac Mihai, 4. Onofrei Bogdan, 7. Nichiforiuc Constantin (C), 20. Preutescu Lucian, 2. Bujoreanu Andrei, 16. Zup Lucian, 1. Rusu Stefan, 6. Varvaroc Andrei, 23. Palamariu Bogdan
Rezerve: 5. Constantineanu Catalin, 17. Pentiuc Andrei, 24. Coca Ionut, 19. Turcan Florin, 15. Buzatu Cristian, 25. Grigoras Emil, 9. Codreanu Ciprian, 28. Brateanu Razvan

Clasament Echipa J V E Î Esav. Puncte Pct. Bn
1 CSM Bucuresti 16 11 0 5 527-325 52 8
2 CS U Cluj Napoca 19 8 0 11 394-529 40 8
3 CS Poli Agro Iasi 19 8 1 10 328-514 39 5
5 RC Barlad 18 5 0 13 298-597 23 2
4 CS Stiinta Petrosani 18 5 0 13 221-563 22 3
6 CSM Bucovina Suceava 18 1 1 16 218-845 7 1

RC Stejarul Buzau-CS Olimpia Bucuresti: 28-13
Stadionul Olimpia – ora 11.00
Arbitri: Sabau Gheorghe-Diaconescu Robert, Bujoreanu Viorel

2,607 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

7 Comments

  1. niculae 19 septembrie 2010 at 10:37

    asa da,informatii bune si la timp ,sunteti pe drumul bun

  2. hihi 19 septembrie 2010 at 13:28

    in sfarsit ati pus si voi informatii, prima data cred de 5 ani de cand ma uit pe site

  3. familia telcu 19 septembrie 2010 at 15:40

    hahaha a luat o sergentul major peste tot,si la baia mare si la faru si la el acasa…,dar de data aceasta 40 de puncte spun cam totul despre el.sunt curios ce a mai scris pe ultima pagina a raportului de meci(am auzit ca scrie numai felicitari partog ,de fapt este partoc,dar sergentii facuti la apelul bocancilor nu stiu nici macar sa copieze un nume corect).editia trecuta dupam ce a pierdut titlul a aruncat cu noroi in federatie si arbitraj,sa zicem ca ar fi avut dreptate daca anul acesta ar fi rupt gura targului.cand vezi ca esti neputincios cauti scuze(pt a vedea sefii) in curtea altora.ce sa spun ,cu riscul de a ma repeta locul 3-4 anul acesta ar fi foarte multumitor.felicitari…:)).bravo baia mare bravo faru’ bravo arad

  4. gica vacaru 19 septembrie 2010 at 23:34

    eu cred ca baietii de la timisoara merita felicitari pentru victoria in fata lui dinamo chiar daca sunt in reconstructie si cu lotul restrans .un meci castigat cu dinamo este cevamai ales pentru moralul unor jucatori tineri si fara experienta. bravo baieti bravo cosmin

  5. familia telcu 20 septembrie 2010 at 8:46

    imi pare rau ,nu am pomenit nici un nume….cine e in cauza stie:).fara nume ca se interpreteaza

  6. niculae 20 septembrie 2010 at 14:49

    poate dati ceva informatii si despre juniori,loturi antrenori,meciuri,

  7. bruno 20 septembrie 2010 at 15:01

Leave A Response