img
Ursache si Florea s-au batut cu apararea adversa
Posted in

Nationala Romaniei a pierdut ultimul meci de pregatire cu formatia Perigueux cu scorul de 20 la 7.

In prima repriza francezii au deschis scorul cu o lovitura de pedeapsa dar Romanii au replicat cu un eseu al lui Fercu, transformat de Vlaicu. 3-7 a fost scorul primei reprize.

Cu un minut inainte de sfarsitul partii secunde Perigueux a reusit un eseu transformat preluand conducerea pe tabela.

Romanii au mai primit inca un eseu in minutul 7 al reprizei a treia si o lovitura de pedeapsa pe final, scorul devenind 20-7.

Stejarii revin in tara vineri si vor avea liber pana luni.

Vom reveni cu amanunte din tabara Stejarilor.

VIZUALIZARE

Stejarii vor infrunta Canada, Japonia si Statele Unite in partidele test ale lunii noiembrie

Adaugat pe 24 iulie 2014
VIZUALIZARE

Romania si Emerging Ireland – invingatoare in prima zi a IRB Nations Cup 2014

Adaugat pe 14 iunie 2014
VIZUALIZARE

Florin Vlaicu l-a egalat pe Luciano Orquera in clasamentul marcatorilor IRB Nations Cup