Friday 14th December 2018,
Federatia Romana de Rugby

S-a stins din viata Florin David

28 septembrie 2011 MEDIA

Florin DAVID

Florin David (05.05.1977 – 28.09.2011), component al echipei Rugby Dracula Old Boys Romania, s-a stins din viata la varsta de 34 de ani, fiind macinat de o maladie cruda.

FRR transmite sincere condoleante familiei indoliate.

Inmormantarea va avea loc vineri, 30 septembrie, la cimitirul din Comuna Pantelimon.

A evoluat pentru Sportul Studentesc si Olimpia Bucuresti.

Meciuri si turnee de Old-Boys la care Florin David a luat parte:

2001 – Aalborg DANEMARCA
2002 – Chartres Paris FRANTA
2003 – Krusuvetz JUGOSLAVIA
2004 – Bucuresti Swindon – Litchefield – King Norton – Globetrotters – Athenian – Springboks
2005 – Bucuresti Liskeaerd Looe – London Irish – Vieux Cochons
2005 – Vyskov CEHIA
2006 – Bucuresti – Parlamentarii Francezi
2006 – Citta’di Rovigo ITALIA
2007 – London Irish ANGLIA
2007 – Bucuresti Stade Francaise – Tahiti Oldies
2007 – Bucuresti – GIRONA
2007 – Citta’di Rovigo ITALIA
2008 – Eszterrgom UNGARIA
2008 – Bucuresti – ASCE 2 France
2008 – Bruxelles BELGIA
2009 – Elche Valencia SPANIA
2009 – Bucuresti Barbarians
2010 – CAERNARFON-CYMRU FESTIVAL RUGBY
2011 – Bucuresti – ASV KOLN ALH SACK

Dumnezeu sa-l ierte!

3,665 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

50 Comments

  1. Sorin Diaconescu 28 septembrie 2011 at 17:27

    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA.

  2. Rugbyy Draculaoldboys 28 septembrie 2011 at 17:36

    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE

  3. Rugbyy Draculaoldboys 28 septembrie 2011 at 17:38

    Oameni buni , prieteni dragi , i-a placut asa de mult sa calatoreasca , sa fie mereu pe drumuri, ii era dor de o noua calatorie….David al nostru joaca acum rugby in alta parte si de-acum ca nu mai e viu , s-a dus sa afle taina ce doar mortii o stiu ! Dumnezeu sa-l ierte ! 05.05.1977 – 28.09.2011 Asociatia Rugby Dracula Oldboys Romania

  4. Samir SEnzatione 28 septembrie 2011 at 18:30

    dumnezeu sa-l ierte !

  5. Mirel Palada 28 septembrie 2011 at 18:48

    Dumnezeu sa-l odihneasca! O sa ne fie dor de el… 🙁

  6. Silvian Ioniţă 28 septembrie 2011 at 18:53

    Dumnezeu sa-l odihneasca!

  7. Alex Long 28 septembrie 2011 at 20:14

    R.I.P. Florin David

  8. Firoi Cristian 28 septembrie 2011 at 20:15

    Sincere condoleante familiei ! …foarte crud cand dintre noi pleaca oameni care inca mai au de facut lucruri in viata ….

  9. Valeriu Val Chirita 28 septembrie 2011 at 20:54

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

  10. Parvu Constantin 28 septembrie 2011 at 21:15

    DUMNEZEU SA L ODIHNEASCA

  11. Mark Barrett 28 septembrie 2011 at 21:18

    Florian; teammate, mate, man. A great attitude, fantastic sense of humour. A sad, sad loss RIP mate

  12. Galin George 29 septembrie 2011 at 4:45

    Pacat, foarte tanar. Dumnezeu sa-l ierte.

  13. Lache Marius 29 septembrie 2011 at 7:59

    fara comentarii te lasa cu gura cascata .NU POTI CREDE .FARA CVINTE .MA DOARE SUFLETUL.

  14. Rosemarie Robitu 29 septembrie 2011 at 8:16

    Dumnezeul sa-l ierte ! Un baiat deosebit…:(

  15. Dali Tabbene 29 septembrie 2011 at 11:19

    Dumnezeu sa-l ierte! :((((((((((((((((((((((((((((((

  16. Pretty Isy 29 septembrie 2011 at 11:21

    Dumnezeu sa-l ierte:(((((((( sincere condoleante familiei indoliate.

  17. Bordeias Cristian 29 septembrie 2011 at 12:15

    Fifi sper ca din cer sa veghezi si asupra noastra a prietenilor tai cu care ai copilarit.nu te voi uita niciodata.

  18. Costin Anghel 29 septembrie 2011 at 13:00

    Dumnezeu sa-l odihneasca!!!Ai plecat prea devreme prietene…prea devreme…

  19. Bordeias Petrisor 29 septembrie 2011 at 15:13

    bb

  20. Robitu Viorica Nicoleta 29 septembrie 2011 at 15:22

    Dumnezeu sa-l ierte! Sincere condoleante familiei!

  21. Angel Moise 29 septembrie 2011 at 15:41

    dumnezeu sa-l ierte.

  22. Claudia Birceanu 29 septembrie 2011 at 15:55

    Dumnezeu sa-l odihneasca!

  23. Budusanu Ionut 29 septembrie 2011 at 17:23

    Dumnezeu sa il ierte sincere condoleante familiei

  24. Lavy Myky 29 septembrie 2011 at 21:09

    NU TE VOM UITA :((( NICIODATA CRYSTY SI LAVI AI FOST UN ANGER SI TE-AI DUS INTRE INGERI :((

  25. Dulcika Frumusika 29 septembrie 2011 at 21:20

    ..nu te vom uita niciodata.((:((Dumnezeu sa te odihnesca in pace!

  26. Dulcika Frumusika 29 septembrie 2011 at 21:28

    Lacrimile..sunt cuvinte pe care inima nu le poate pronunta.,suntem doar niste oameni trecatori prin viata..TU ai devenit o STEA..si sunt sigura ca acolo sus tu vei veghea si iti vei intorce privirea mereu catre familia ta ..

  27. Emilia Rodica Andrei 29 septembrie 2011 at 22:16

    ramai in inima si in sufletul nostru,cei care sunt iubiti nu mor niciodata …..

  28. Iftenie Iulian Marian 30 septembrie 2011 at 11:48

    Dumnezeu sa-l odihneasca,cuvintele sunt de prisos !

  29. Marin Nicolae 30 septembrie 2011 at 13:15

    Am pierdut un om minunat si harnic.Nu te voi uita niciodata!

  30. Cso Pantelimon Juniori 30 septembrie 2011 at 13:15

    Dumnezeu sa-l ierte!

  31. Delcea Danut 30 septembrie 2011 at 14:17

    dumnezeu sa te odihneasaca in pace

  32. Adrian Petrache 30 septembrie 2011 at 16:36

    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE. O SA NE LIPSEASCA PE TERENUL DE RUGBY. SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI

  33. Gabi Bucevschi 30 septembrie 2011 at 18:51

    Dumneazau sa-l odhineasca in pace 🙁

  34. Claudia Tilita 30 septembrie 2011 at 19:07

    Dumnezeu sa-l ierte!

  35. Cristian Vacaru 30 septembrie 2011 at 19:22

    ufffffffffffff prea devreme ai plecat FLORINE mult prea devreme vei ramine in inimile noastre ptr ca ai fost un baiat deosebit GICA-VICE -CRISTI

  36. Dumitru Stefan 30 septembrie 2011 at 20:05

    fara cuvinte pacat de tineretea si familia lui

  37. Mitroi Cristian C 30 septembrie 2011 at 20:23

    Dumnezeu sa-l odihneasca

  38. Mihaela Coman 1 octombrie 2011 at 6:54

    Ne-ai parasit mult prea repede pe toti. Te iubim, esti si vei fi mereu cu noi…

  39. Stan Constantin 1 octombrie 2011 at 7:42

    dumnezeu sa il odihneasca in pace

  40. Stan Daniel 1 octombrie 2011 at 7:46

    dumnezeu sa il odihneasca in pace. o sa ramai in sufletele noastre , DAVIDE

  41. Rugbyy Draculaoldboys 1 octombrie 2011 at 8:51

    In fiecare an pe 28 Septembrie vom juca cate un meci in memoria celui mai puternic coleg si prieten FLORIN DAVID !
    Cine doreste sa ni se alature – este binevenit ….va asteptam ……

    Asociatia Rugby Dracula Oldboys Romania este membru al Golden Oldies Rugby .

    Al 11 -lea Festival Egor va avea loc la Trieste (Italia) de la 14- 19 iunie 2012.
    Italienii vor avea din nou Festivalul European după 1996, când a 3-a editie a festivalului Egor a fost organizat în Verona prin I Cangrandi Old Rugby Club.

    De data aceasta I TANDIO F.V.G. Old Rugby Club vor fi organizatorii acestui prestigios eveniment european din 2012, si sprijinit cu fermitate de către Friuli-Venezia-Giulia Guvernul Autonom şi administraţia publica locala politică, provincia şi Municipalitatea din Trieste, Comitetul National Olimpic (CONI) şi Federaţia Italiană Rugby (FIR) .
    Este de asteptat faptul că ţări precum Andorra, Austria, Bosnia & Herţegovina, Bulgaria, Ungaria, Luxemburg, Moldova, Monaco, Polonia, Serbia şi Slovenija, care nu au participat niciodată Festivalul European, sa introduca acest "Eveniment italian", pentru prima dată in calendarul lor si sa fie prezente .

    Romania va fi reprezentat de Rugby Dracula Oldboys Romania !

    Grupa de varsta 35-50 ani este cea mai accesibila pentru noi . Daca sunt persoane interesate , pot depune o solicitare la email : rugby.dracula.oldboys@gmail.com sau la telefon 0.722.226.049 persoana de contact Ionescu Dan Lucretiu – Secretar

    Antrenamentele sunt in fiecare zi de Marti si Joi de la orele 17 – 19 la stadionul Parcul Copilului .

  42. Duta Emilian 1 octombrie 2011 at 11:19

    SUNT MOMENTE IN VIATA IN CARE VREI SA FACI CEVA PENTRU ACEST SPORT DEOSEBIT ,NUMIT SIMPLU …RUGBY,IN MOMENTUL CAND PLEACA UN BARBAT DEOSEBIT DINTRE NOI ,PLANGEM O ZI DOUA SI-L UITAM,LA BRASOV AM AVUT UN BUN PRIETEN CARE A PLECAT STELEA IOAN NR9.LA 40 DE ANI.FLORIN LA 34 DE ANI,GRADINARU 19 ANI,OARE CE FACEM PENTRU EI,CHIAR DE NU SUNT BANI IN DATA DE 9 OCTOMBRIE DUPA AMIAZA CEI 500 DE RUGBYSTI CE SE VOR ADUNA LA BRASOV VOR FIPE TEREN SI VOR DEMONSTRA CA RUGBYUL NU ESTE UN SPORT ESTE O STARE DE SPIRIT,IAR ECHIPELE DE OLD BOYS GRIVITA ROSIE BUCURESTI SI CFR CSU BRASOV,VOR JUCA 5 MINUTE PENTRU TOTI CARE IUBESC ACEST SPORT,IAR COPII VOR ALEGE ACESTE MODELE DE OAMENI DEOSEBITI CARE PLEACA SI SUNT DEOSEBITI CAND NU MAI SUNT PRINTRE NOI….CU MULTA STIMA UN SIMPLU RUGBYST….9 OCTOMBRIE 2011

  43. Claudia Tache 1 octombrie 2011 at 18:57

    Dumnezeu sa-l ierte.

  44. Diana Draghia 2 octombrie 2011 at 10:07

    Dumnezeu sa-l ierte!

  45. Cici Bogdan 2 octombrie 2011 at 11:32

    DUMNEZEU se pare ca a avut nevoie de un suflet curat si un baiat bun acolo sus. Nu te vom uita niciodata si ne este dor de tine si de tot ce inseamna FLORIN! TE IUBIM!

  46. Marius Draghia 2 octombrie 2011 at 11:34

    Of bai David, cata durere ai lasat in urma ta! Tocmai tu care aveai mereu pofta de viata, cu atata optimism, bucurie, erai peste tot foarte vesel si animai atat de bine atmosfera intalnirilor noastre…! Bun camarad, sociabil, te faceai placut imediat celor din jur…, de aceea draga prietene, cu atat mai mult, suntem profund indurerati ca ne-ai parasit asa de timpuriu. Fie ca in numele iubirii noastre, a atator prieteni, Dumnezeu sa te ierte!

  47. Romeo-Emilian Dragu 2 octombrie 2011 at 14:31

    Sincere condoleante familiei si micutului Adrian!

  48. Iftenie Nicoleta 2 octombrie 2011 at 18:13

    sa-i fie tarana usoara dumnezeu sal ierte.

  49. Rugbyy Draculaoldboys 30 octombrie 2011 at 15:19

    Au si trecut 30 de zile ..

  50. Bordeias Petrisor 15 noiembrie 2011 at 16:25

    David Florin , iti multumesc pentru tot ce ai facut in ultima perioada .. a vieti tale painea pe care o voi manca de azi inainte iti va fi dedicata .. pentru ocazia pe care nu cred ca o aveam de a pleca in afara .. am sperat pana in ultima clipa ca ne vei astepta sa vezi holul plin cu mult ravnitele si apreciate dulciuriii dar nu sa putut .. esti cu mn esti cu noi fi alaturi mereu ..asa cum ai fost peste tot DUMNETEU SA TE IERTE SI FI ACOLO UNDE ESTE BINE !!!!!