Victorie pentru Coste in Pro D2

Etapa a 18-a a Pro D2, a doua divizie a campionatului francez de rugby, a programat in acest week-end mai multe jocuri interesante. Printre acestea remarcam victoria celor de la Carcassonne, 15-6, pe terenul lui Dax. O contributie importanta a avut la acest success internationalul roman, Alin Coste, cel care a fost titular. Din pacate, el a fost si sanctionat in aceasta partida, cu un cartonas galben in minutul 42.

Perpignan a castigat duelul cu Tarbes, scor 23-19. Ambele formatii au utilizat dupa pauza jucatori romani. La catalani a intrat pilierul Paulica Ion, in timp ce formatia din Pirinei l-a avut in tandemul de linia a doua pe Marius Antonescu. Massy, fara Macovei, a pierdut pe teren propriu, scor 18-10, meciul contra celor de la Biarritz.