Thursday 28th May 2020,
Federatia Romana de Rugby

Stejarii Bucuresti – pe primul loc in grupa dupa meciul de debut

11 octombrie 2009 STEJARII BUCURESTI

parmaIn fata celor aproape 1.000 de spectatori, Stejarii i-au invins cu 21-9 pe italienii de la Parma, locul doi in campionatul din Cizma. Echipa noastra ocupa pentru moment locul 1 in grupa, datorita diferentei de scor obtinute in fata italienilor.
Romanii s-au aparat precis si au reusit sa revina de la 0-6. Meciul a curs intr-o singura directie – spre buturile macaronarilor.
In prima repriza Nere si Ciuntu s-au ciocnit violent, ambii avand nevoie de ingrijiri medicale serioase. In repriza a doua echipa noastra a jucat in 14, timp de 10 minute. Vali Calafeteanu a primit galben dupa o repriza de imbranceli cu un adversar.
Pentru romani au inscris Ratiu si Gal – eseuri, Vlaicu – 2 lovituri de pedeapsa, 1 transformare si Dimofte – 1 dropgol.
Italienii au marcat toate cele noua puncte prin uvertura Barry Irving.
Saptamana viitoare jucam cu favoritii grupei, francezii de la Bourgoin.

Clasament:
1 Bucuresti Oaks 4 p
2 Bourgoin 4 p
3 Leeds Carnegie 0 p
4 Rugby Parma FC 0 p

3,562 total views, 4 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response