Tuesday 22nd October 2019,
Federatia Romana de Rugby

Mos Craciun vine de la FRR

18 decembrie 2009 INTERN

FRRPresedintele FRR, Alin Petrache, si Secretarul General al Federatiei de rugby, Florin Matei, au impartit cadouri celor 15 copii pe care familia Guias din Domnesti (Ilfov) ii ingrijeste.
Reprezentantii Federatiei Romane de Rugby au fost impresionati de gestul acestora si s-au decis sa ii ajute.
Afla mai multe despre aceasta initiativa de aici.

Galerie foto:

no images were found

Imagini: TVR1

2,416 total views, 4 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

11 Comments

  1. petrache 18 decembrie 2009 at 17:11

    petrache esti preocupat doar de imaginea ta, sa dai cat mai bine pe sticla. De rugby te mai ocupi in timpul liber? Federatia e praf!

  2. the reader 18 decembrie 2009 at 21:15

    sunt un om care citeste despre rugby…mi se pare cunoscut nick-ul asta…petrache….
    am vazut ca peste tot(prosport si gsp,spre ex) critici conducerea frr.kiar ar fi interesat sa vedem ce argumente ai…

  3. pilierul 19 decembrie 2009 at 18:08

    Are dreptate, federatie e praf. juniori, seniori, fete, toate competiiile sunt varza cu carne. da petrache se plimba si da interviuri, e frumos asa

  4. the reader 19 decembrie 2009 at 22:11

    @ pilierul:cu atitudinea asta a ta o sa ajungem departe
    vad ca „petrache” inca se mai gandeste…. 🙂

  5. petrache 19 decembrie 2009 at 22:44

    pai iti spun, nu trebuie sa ma gandesc prea mult: a cumparat voturi cu 100 euro bucata sau cu o cazare la hotel in Bucuresti (sa nu-mi ceri sa-ti dau dovezi ca nu am filmat, dar intreaba in teritoriu), s-a laudat ca aduce sponsori si bugetul frr e la jumate acum fata de ce era pana acum, face gafe de tot rasul, se cearta ca disperatul in fata fijienilor de a ajuns povestea si pe site-ul lor, se joaca de-a suspendatul-nesuspendatul Dumbrava, da declaratii ca crede ca bate a doua echipa a italiei si ne dau aia cu stadionul in cap. Ia spune-mi te rog, ce a adus nen-tu petrache bun in cele 8 luni de cand s-a cocotat sus in varful dealului? Avem o victorie cu Uruguay si o victorie cu Parma, in rest? A dezvoltat baza de jucatori, are planuri de redresare ale rugbyului, este un vizionar in ale sportului cu balonul oval si nu am aflat noi? Si-a adus prietenii din Franta la nationala si baietii cer 75 euro/zi indiferent de rezultat. Pai daca ii sunt asa buni prieteni, de ce nu vin ei sa joace doar pentru Frunza de stejar?

  6. the reader 20 decembrie 2009 at 20:39

    dragul meu petrache
    am intrat din intamplare zilele trecute pe siteul frr.de obicei citesc despre rugby pe siteurile ziarelor din romania sau din afara.
    sincer nu stiu daca o sa mai comentez pe aici ca nu cred ca se merita.
    hai sa vedem ce zici tu aici
    stii tu ca a cumparat voturi cu 2 eugenii bucata…dar stii numai tu.nu poti demonstra dar ma pui pe mine sa intreb in teritoriu.nu merci.nu cred nici ce spui tu.nici nu am pe cine dracu sa intreb in teritoriu.sunt iubitor de rugby nu detectiv.
    inteleg ca ai ceva personal cu petrache.e treaba ta.daca tu poti evalua prestatia unui om dupa numai 8 luni de zile mie mi se pare putin aiurea.nu imi aduc aminte de vreun conducator din vreun domeniu care sa fi facut minuni in 8 luni
    era mai bine cand nu veneau „baietii din franta”?
    nu vreau sa creada cineva ca ii iau apararea lui alin petrache si de aceea nu cred ca voi mai posta prea curand pe siteul asta.numai ca lucrurile nu mi se par fairplay din partea unora si atitudinea asta de a-i scuipa pe toti in jur nu cred ca face bine acestei tari.
    parerea mea.
    o seara buna
    ramai cu ideile tale

  7. alinutul 20 decembrie 2009 at 21:10

    are dreptate, petrache a cumparat voturi, stie toata lumea. E vai de el ca presedinte, daca in 8 luni nu a facut nimic atunci cand? In 8 ani? Nu prinde atat, stai linistit. se intoarce la carciumi, acolo se pricepe. Sau il ia OM sa-l faca iar director, e pacat sa se piarda un asa talent

  8. the reader 21 decembrie 2009 at 10:15

    alinutule sa nu pocneasca ceva in tine ma 🙂

  9. calin catalin 21 decembrie 2009 at 12:10

    cate tabere si cata ura exista in voi ! e stiut faptul ca alin petrache a oferit cazare gratuita la eurohotel celor din provincie. dar cumva tabara cealalta a procedat altfel? nu . asadar, aceste argumente se exclud prin comparatie. ramane sa vedem strategia de marketing pe care si-a ales-o petrache pt dezvoltarea acestui sport. consider ca trebuie sa-si delege oameni care au mai facut asa ceva si sa n-o faca dupa ureche. rolul lui este doar de a supraveghea ca ele sa mearga bine si sa reprezinte, ca imagine, frr. in actiuni den mos craciun, fie ca ne place, fie ca nu. totusi, daca implica si echipa nationala sau copii de la alte echipe era altceva. era un plus si pentru el si pentru mediatizarea acestui sport. sper sa nu ma traga de urechi the reader ( tov cititorul!) pt reactia mea umil-critica ! este de o prezenta naucitoare pe la toate comentariile si nu vede decat negru in fata ochilor cand e vorba de frr. stimate tov reader, usurel cu pianul pe scari ca faceti zgomot ! nu mai fornaiti atat de tare ca faceti, dvs, vreun atac de cord ceva! sau vreun atac de panica. daca alin vrea sa spuna ceva o poate face singur, ca e baiat mare si-l duce capul. sunt de acord cu tine doar daca e alin in spatele acestui nickname sau purtatorul lui de cuvant. si, nici asa nu tb sa combata atitudinile critice, ci trebuie sa le argumenteze si/sau sa le explice. altfel, cade in dizgratia multora. cel putin pe mine reader ma… face indiferent considerandu-l un copil prostanac care-si ia jucariile si pleaca suparat ca mai exista cineva cu masina rosie ca a lui. ma scuzi, draga reader pt comparatie dar aceasta imagine o am eu despre tine cand citesc aberatiile scrise pe aici.

    ps: de organizarea competitiilor de pana la U18 se ocupa AMRB si asociatiile locale. asta asa ca sa stim despre ce vorbim si pt acuratetea discutiilor.

  10. the reader 28 decembrie 2009 at 2:13

    ma si miram sa poti vorbi frumos pana la capat…cum spuneam nu ma intereseaza decat principiile..nu mi s-au parut corecte ideile unora si mi-am scris opinia.cred ca am gresit.
    ma rog
    nu mai conteaza…….

    la multi ani oricum „calin catalin”

  11. calin catalin 29 decembrie 2009 at 18:08

    salut reader,

    la multi ani tie reader si tuturor rugbistilor ! sper sa aveti un an, 2010, mult mai bun ! n-a fost o jignire ci o comparatie a modului in care te-am perceput eu. iti recomand sa incerci critica bazata pe argumente solide, indiferent despre cine e vb. toate bune.