Saturday 19th October 2019,
Federatia Romana de Rugby

Aviz amatorilor – Turneu de Old Boys in Spania

7 ianuarie 2010 INTERN

old boysVeteranii clubului Elche Rugby Club (Spania) organizeaza pe 24 aprilie 2010 un turneu destinat jucatorilor peste 35 de ani.
Meciurile se vor disputa dupa regulamentul de old boys.
La turneu vor participa primele 10 echipe care se inscriu in competitie. Se pot face inscrieri pana la data de 28 februarie.
Meciurile se vor desfasura pe data de 24 aprilie, in Spania, incepand cu orele 11.00. Fiecare echipa va disputa maxim patru meciuri de cate 20 de minute.
In cazul in care doriti mai multe detalii despre acest subiect va rugam sa ne trimeti un email la adresa media@frr.ro.


Dracula Rugby Old Boys cei mai buni in turneul de la Koln de anul trecut
Dracula Rugby Old Boys este una dintre cele mai bune echipe de old boys din tara noastra. Ei au obtinut rezultate importante anul trecut la mai multe competitii de acest gen.

Prestatia foarte buna de la Ahl Sack Turnier de la Koln le-a adus anul trecut distinctia „Team of the Tournament”. Ca urmare a acestui rezultat, oficialii EGOR (European Golden Oldies Rugby) au inclus imagini cu formatia romaneasca in newsletterul lor.

Tot intr-un turneu de old boys, desfasurat in 2009 la Chisinau, Dracula Rugby Old Boys a iesit pe locul doi.
„Anul acesta ne pregatim pentru turneul din Tara Galilor, care va avea loc in iunie. In toamna am dori sa organizam un astfel de turneu chiar in Romania. Am discutat cu mai multe cluburi din Anglia, Germania si Moldova si ar fi dispuse sa particpe la un asemenea eveniment ”, a declarat Emanuel Sandu, vicepresedinte clubului.

EGOR newsletter

Dracula Rugby Old Boys la turneul de la Koln (echipament albastru cu dungi galbene). Foto:1,2,4

4,941 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

12 Comments

  1. gheghe 8 ianuarie 2010 at 0:11

    fac apel la toti pustanii de peste 40 ani care au jucat rugby,sa infiintam o echipa de old boys in Bucuresti cu care sa batem pe moshii aia de la Dracula old boys.Au prioritate ,betivii si curvarii,ceilalti trebuind sa dea niste probe,si anume :TESTUL COOPER,299 FLOTARI ,450 ABDOMENE.
    DORITORII MA POT CONTACTA PE E-MAIL gheghe_audi@yahoo.com

  2. razvan 13 ianuarie 2010 at 14:10

    buna ziua,
    as vrea sa stiu unde exact in spania.
    merci

  3. NICOLAS 13 ianuarie 2010 at 21:52

    PT,domnul gheghe.nu se poate forma o echipa!asa peste noapte cum doreste domnia sa.
    In primul rand trebuie sa fie foarte seriosi sa se tina de bautura si de femei.
    in al doilea rand se cere maxima seriozitate,sa fie punctuali la antrenamente,meciuri interne si internationale,sa plateasca cotizatia lunara,
    in al treilea rand sa fie fara burta asa de mare si cu picioare subtiri k ……….
    PS.faceti miscare zilnica ! iar FRR.in frunte cu Domnul Alin Petrache
    sa se bucure de si sa ajute in continuare aceasta echipa de „COPII” (asa cum imi place sa spun eu),care peste tot unde merge in europa,nu se face de ras,jucand si cu insemnele OLD BOYS DRACULA TEAM ROMANIA.Va spun eu,suntem respectati.
    Hai sa facem si un campionat de copii,old boys.Fie in 15-7.care este problema ?!!!un an bun tuturor !.

  4. gheghe 14 ianuarie 2010 at 14:06

    pe aia cu burta mare nu-i primiti,da pe aia cocosati si cu curu mare ca nissan da.rusine sa va fie,am sa va imbat intr-0 zi.

  5. gheghe 14 ianuarie 2010 at 14:27

    cel mai simpatic old-boys e maslina,inalt ,frumos si destept,nu prea mai alearga el ,mai mult merge da e un eemplu bun pt ceilalti mai tineri ca de exemplu NICHOLAS care nu merge se tarashte……

  6. NICOLAS 14 ianuarie 2010 at 22:04

    Nu vreau sa fiu rau,asa este cand nu mai poti si ai cocoasa in fata cum are domnul gheghe
    kre a dat in boala copiilor,sta toata ziua la calculator.pune-ti curu la treaba si vino la antrenament,tatae.Avem nevoie de un arbitru,asa mai dai burta jos.
    PS,ti-ar placea sa arati k mine ! sa vezi cand am sa-mi schimb amortizoarele si sa ma tunez !!!!!!!!!!!!!!]

  7. gheghe 14 ianuarie 2010 at 22:26

    DLE NICHOLAS,NU MAI VENI CU MECLA AIA PE STADION CA SPERII COPII,SI STII CE GREU E SA-I ADUCI LA TEREN

  8. Cristian Cioara 4 februarie 2010 at 17:40

    unde se tin antrenamentele ?

  9. Ionescu Dan Lucretiu 7 februarie 2010 at 8:06

    Buna ziua !
    Sunt secretarul Asociatiei ” Rugby Dracula Oldboys Romania ” si va pot trimite fotografii de la meciurile si turneele echipei . Va rog sa-mi spuneti la ce adresa de email le pot trimite !
    Multumesc

  10. cristian cioara 8 februarie 2010 at 18:26

    ptr ionescu Dan Lucretiu, cioara_cristian_1968@yahoo.com, si pentru ceilalti, unde se tin antrenamentele ? multumesc !

  11. Ionescu Dan Lucretiu 28 februarie 2010 at 18:28

    Antrenamnetele se tin la Arcul de Triumf dar ca sa poti participa trebuie sa fii membru al Asociatiei , sa achiti cotizatia , sa iai act de Statut si Regulamentul de Ordine Interioara …..

  12. cristian cioara 1 martie 2010 at 21:25

    OK, SUNT DE ACORD, UNDE TREBUIE SA MA PREZINT ?