Friday 27th March 2020,
Federatia Romana de Rugby

Ucraina, Tunisia si Uruguay – adversarele Stejarilor pentru Cupa Mondiala

21 martie 2010 NATIONALA

Marius Tincu

Echipa nationala de rugby va juca cinci meciuri in Recalificari pentru a ajunge la Cupa Mondiala.

Primele doua meciuri vor fi impotriva castigatoarei dintre Lituania si Ucraina.

Primul meci va avea loc pe data de 22 mai in deplasare, cel mai probabil la Kiev, cu Ucraina.
Returul se va disputa la Bucuresti pe 5 iunie.

Al treilea meci se va disputa pe data de 17 iulie la Bucuresti, cu Tunisia.

Ultimele doua meciuri, care vor fi decisive, vor avea loc in compania castigatoarei dintre Uruguay si Asia 2 (Kazakhstan sau Arabian Gulf).
Primul meci din aceasta dubla mansa se va desfasura pe 6 noiembrie, in deplasare, foarte posibil la Montevideo, deoarece Uruguay-ul este favorita in disputa cu echipa din Asia.
Pe 20 noiembrie, Stejarii vor sustine ultimul meci la Bucuresti.

4,667 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

12 Comments

  1. Ionescu Dan Lucretiu 21 martie 2010 at 19:03

    Imi este teama de Tunisia !

  2. gogu 21 martie 2010 at 19:12

    uruguai€e€buturuga€mica

  3. Romania 21 martie 2010 at 22:31

    Tunisia si Uruguay sunt 2 echipe puternice dar baietii nostrii sunt intr-o forma buna si sper ca nu ne vor dezamagii.Hai Romania!!!

  4. ultravioletu 21 martie 2010 at 23:04

    Tunisia, ne-Tunisia, Uruguay, ne-Uruguay: ce pretenţii avem să jucăm la Cupa Mondială contra Angliei, Angentinei şi Scoţiei, dacă nu îi batem p-ăştia?

  5. Joe 22 martie 2010 at 7:51

    Cel mai greu meci va fi cu Tunisia !! Mult succes !

  6. ixuleasca 22 martie 2010 at 12:51

    mare dreptate ai ultravioletu.daca am ajuns sa ne fie frica de niste echipe care pina acum nu existau ce pretentii sa mai ai la cupa mondiala.ne ducem acolo daca ne ducem cu obiectiv sa nu luam peste 80 de puncte la fiecare meci cred.

  7. ixuleasca 22 martie 2010 at 14:12

    ce regie de trei lei . cu cat ia platit oare petrache pe aplaudaci.ziceai ca au castigat cupa mondiala.pana unde sa ajuns.PENIBILI

  8. calin catalin 22 martie 2010 at 21:59

    pt ixuleasca,

    sincer iti spun, cu nimic nu i-a platit. a fost pur si simplu o initiativa ad-hoc. daca stii ce inseamna. imi pare rau ca nu am mai ajuns si eu cu cei 3 copii mei . am cautat prin herastrau un steag tricolor si nu am gasit.totusi, printre cei de acolo erau si jucatori de la clubul meu care vroiau autografe cu stejarii. victoriile tb incurajate si e f bine ca au fost oameni la aeroport sa-i intampine. pacat ca nu au fost mai multi. nu trebuie folosita critica in mod obsesiv si deturnata, in mod speculativ, de la directia initiala .

  9. ixuleasca 24 martie 2010 at 21:13

    sunt de acord ca victoriile trebuiesc incurajate dar victoriile mari cu echipe mari nu cu echipe de trei lei pe care le facem noi mari ca nu stim sa le tratam cum trebuie iar portugalia nu cred ca este o echipa mare