Friday 23rd August 2019,

CSS 2 Siromex a castigat campionatul U19

13 iunie 2010 JUNIORI

CSS 2 Siromex a castigat finala U19

Echipa din Baia Mare a trecut in finala de RC Pantelimon cu scorul de 25-19 dupa lovituri de departajare. Dupa timpului regulamentar de joc, scorul a fost egal 13-13.

Tudorel Bratu a deschis scorul pentru Pantelimon dintr-o lovitura de pedeapsa. In minutul 31, centru Nicolae Marc a inscris un eseu pentru Pantelimon, transformat de Bratu, si scorul a devenit 10 la 0.
Siromex a redus din diferenta spre sfarsitul primei reprize printur-un eseu transformat.
In minutul 60 tudorel Bratu a reusit o noua lovitura de pedeapsa si a majorat scorul pentru Pantelimon. Opt minute mai tarziu, fundasul lui Siromex, Ionut Niacsu a restabilit egalitatea, 13-13.

Pantelimon a ratat doua lovituri de departajare si Siromex a castigat campionatul la U19.

RC Pantelimon a fost premiata de capitanul Argentina Jaguars, Agustin Guzman, in timp ce Siromex a primit medaliile de la capitanul Romaniei, Sorin Socol.

In finala mica, Focsani a trecut de CS Cleopatra Mamaia cu scorul de 30 la 7.