Thursday 28th May 2020,
Federatia Romana de Rugby

Arad si CSM debuteaza in Black Sea Cup

23 august 2010 INTERNATIONAL

Rugby Romania

Cele doua echipe romanesti participa intre 24 august si 5 septembrie la Black Sea Cup, competitie desfasurata sub patronajul IRB si gazduita de Georgia.

Competitia trebuia sa reuneasca la start cate doua echipe din Georgia, Ucraina si Romania, dar probleme financiare au facut ca Ucraina sa fie reprezentata doar de o singura echipa. Organizatorii au inlocuit echipa din Ucraina cu Lokomotiv din Georgia.

Campioana Georgiei, Lelo Tbilisi, ocupanta locului doi in editia trecuta de campionat, Batumi XV si echipa de pe locul trei, Lokomotiv, impreuna cu cele doua echipe romanesti si Kredo 63, considerata cea mai buna echipa din Ucraina, se vor lupta pentru castigarea Cupei.

CSM Bucuresti: Iacob Nichita, Zapan Petre, Dumitru Constantin, Grozav Alexandru, Munteanu Ionel, Ionescu Cristian, Badea Claudiu, Dinu Marius, Munteanu Cristian, Mitroi Andrei, Valcu Alexandru, Petreanu Bogdan, Vasile Robert, Surugiu Florin, Zainea Ionut, Florea Ionut, Plopeanu Richard, Budileanu Silviu, Comanescu Alexandru, Mincu Ionut, Ion Florentin, Voicu Alexandru, Suteu Razvan, Beldean Mihai
Staff: Neaga Daniel – antrenor, Branescu Cristian – antrenor, Gagiu Cristian – kinetoterapeut, Milcă George – manager, Perpelea Alexandru – presedinte

Arad: Constantin Dorin, Salavastru Florin, Bitia David, Catargiu Gheorghe, Ciocan Ionut , Moraru Mihai, Grindei Marian, Tarus Alexandru, Drenceanu Marian, Purice Florin, Beca Catalin, Maxim Florin, Burcea Stelian, Struna Alexandru, Stoichita Laurentiu, Iftode Eugen, Baltatu Madalin Ionut, Conache Gabriel, Gobjila Roman, Filip Andrei, Calafeteanu Valentin, Florea Ioan, Marian Vlad, Fercu Catalin, Lemnaru Madalin
Staff: Serban Ovidiu-Antrenor, Balan Florin-Antrenor secund

Pe langa cele doua echipe la turneu va participa si arbitrul roman Danut Frasineanu.

PROGRAM
Grupa A
24 August, 20:00
Lokomotiv (Tbilisi) – Arad (Romania)
28 August, 18:00
Batumi XV (Batumi) – Arad (Romania)
1 Septembrie, 18:00
BatumiXV (Batumi) – Lokomotiv (Tbilisi)

Grupa B
24 August, 18:00
Lelo (Tbilisi) – Kredo 63 (Ucraina)
28 August, 20:00
Kredo 63 (Ucraina) – CSM Bucuresti (Romania)
1 Septembrie, 20:00
Lelo (Tbilisi) – CSM Bucuresti (Romania)

4 Septembrie, Locul 5
A III – B III (18:00)
4 Septembrie, Locul 3
A II – B II (20:00)
5 Septembrie, Finala
A I – B I (19:00)

2,110 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

1 Comment

  1. Nicolae Mal 24 august 2010 at 9:03

    SCCES !!! Sunt convins ca echipele romanesti vor obtine rezultate bune in turneul Black Sea Cup. Este o ocazie in a ne masura fortele la nivel de club cu echipele din zona Black Sea, pacat ca nu avem si echipe din Rusia, din cauza conflictului care exista intre Rusia si Georgia.
    HAI ROMANIA !!!

Leave A Response