Monday 11th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

Nationala de sub 19 ani a invins la pas Metrorex U19

21 septembrie 2010 JUNIORI

Stejareii au dominat clar partida cu Metrorex U19

Echipa nationala de sub 19 ani a invins astazi, intr-un meci de pregatire, echipa Metrorex.

Stejareii au inscris sapte eseuri, in timp ce Metrorex a reusit o singura incercare.

“A fost un meci bun dar mai avem de lucrat. In mare parte, baietii au respectat sistemul de joc. Trebuie sa lucram mai ales pe partea de apare. Au fost si mici greseli individuale pe care le vom corecta. Trebuie sa tinem cont ca a fost primul meci al acestei echipe”, a declarat antrenorul Razvan Popovici.

Romania U19 se afla intr-un stagiu de pregatire pentru Campionatul European. Stejareii vor mai sustine inca un meci de pregatire in aceasta saptamana.

Romania U19: 15. Niacsu Ionut (C), 14. Neagu Robert, 13. Badea Claudiu, 12. Pascu Vasilica, 11. Mazare Adrian, 10. Munteanu Marius, 9. Tanase Silviu, 8. Martac Daniel, 7. Ailenei Razvan, 6. Murgoci Cristian, 5. Dragoniciu Alin, 4. Diaconu Andrei, 3. Ariton Ionut, 2. Neacsu Bogdan, 1. Matase George
Rezerve: 16. Citea Remus, 17. Tudor George, 18. Suciu Silviu, 20. Borz Andrei, 21. Palii Mirel, 22. Lupoae Teodor

Staff:

1. Haralambie Dumitras – director tehnic
2. Popovici Razvan – antrenor
3. Cimpian Octavian – doctor
4. Moise Cosmin – kinetoterapeut
5. Badea Dan – preparator fizic
6. Peristeri Razvan – psiholog
7. Gherghisan Alina – psiholog
8. Bargaunas Horatiu – consilier regulament si analist video
9. Manolache Rares – manager

1,907 total views, 4 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

11 Comments

  1. un fan 21 septembrie 2010 at 21:34

    Rares Manolache manager? Horatiu Bargaunas analist video? Hai ca sunteti tare glumeti!

  2. ixuleasca 21 septembrie 2010 at 22:57

    astia sunt lingaii ca si tatii lor,de aia nu merge rugbyul la noi din cauza capuselor astea.

  3. un batran rugbyst 22 septembrie 2010 at 0:41

    pai da ma fanule.manolache e cu tasu ,barhgaunasi e cu frasu si tasu si lista continua .ce nu iti este clar ?

  4. familia telcu 22 septembrie 2010 at 7:59

    mai aduceti si alte nume ca neam saturat de manolache bargaunas peste tot,altii chiar nu mai sunt???chiar nu e loc de ei????alu’manolache nu a ratat nici o selectionata sa o managerieze,si performante 0.in schimb antrenorii sau skimbat el nu,apa curge pietrele raman.2 psihologi?asta ne pune pe ganduri,s-a facut selectie pe baietii care sunt cu”capu”????dan badea s-a hotarat iar preparator?era mai bun antrenor(vezi rezultatele de la ecjipa steaua in ultimii ani)..nam cuvinte in legatura cu staffurile echipelor…mai sunt si altii mai mult ca sigur,dar nu se doreste promovarea lor

  5. SuperFan 22 septembrie 2010 at 9:19

    cu primi 6 sunt de acord și logic au un sens dar restu…… cheltuie bani federației

  6. dragutza 22 septembrie 2010 at 14:45

    vad ca toti aveti probleme cu staful tehnic …dar de cati sunt in plus in federatie nu vb ????si dupa acest meci multa lume a fost „nemultumita „avand in vedere ca a fost primul meci eu zic ca e bine ,asa ca domnilor din federatie care stiti numai sa bagati bete in roate mai bine va vedeti de treaba sa dormiti in continuare ..felicitari baietilor.

  7. niculae 22 septembrie 2010 at 15:57

    va rog din suflet ,mai luati un analist video,pe emilas,sa mai cante ceva ,sa toarne in pahare

  8. jucator 22 septembrie 2010 at 23:09

    nu sunt capuse mai desteptule si daca au pile asta nu inseamna k gresesc ceva in ceea ce fac .asculta la mine k rares si horatiu sunt buni in ceea ce fac .si ce dak tatsu lu rares e smhecher?asta e ,a avut cap si s-a descurcat.horatiu e un super baiat si am tot respectu pt el…nu e la staff-ul asta k are pile ci pt k e analizt si arbitru super bun asa k pt cei care vorbiti mai sus taceti din gura.asta e un staff bun cu 2 psihologi si ceilalti membrii mentinoati p acest site.asa au facut romanii,e imposibil k unu sau 2 sa nu comenteze ceva aiurea si sa isi dea cu parerea de oameni destepti…fratilor ,voua va trebuie un psiholog pt k sunteti cu capu…

  9. razvan 23 septembrie 2010 at 7:51

    Horatiu!!! Noroc cu limba engleza si franceza altfel era un anonim, cel putin in arbitraj!! Smecheras, acum s-a facut si mai mare, desii are mari probleme de vedere pe o parte… asta este, familiile fanariote peste tot. AAAA ca e mai valabil decat fratesu, asta sunt de acord, ca nu e asa fomist , la fel!! In rest varza!!!!!

  10. familia telcu 23 septembrie 2010 at 7:51

    jucatorule cred ca faci parte dinc ategoria celor cu pile,super bun arbitru???de unde ai scos o daca ai cunoaste ceva regulament si ai avea niste informatii nu ai mai spune asta.la cate meciuri a „trantit” domnul mai sus amintit,…numai zic nimik…am informatii reale si nu as vrea sa dau si in colegi de ai lui