Monday 22nd April 2019,
Federatia Romana de Rugby

Romania U19 a invins RC Pantelimon

23 septembrie 2010 INTERN

Romania U19 a trecut de Pantelimon

Stejareii au trecut de echipa din Pantelimon intr-un meci de pregatire desfasurat astazi pe Stadionul Arcul de Triumf.

Echipa nationala a reusit 27 de puncte, in timp ce Pantelimon nu a marcat deloc.

“A fost un meci interesant. Aproape la fel de real  ca si meciurile pe care le vom sustine la Campionatul European. Tin sa le multumesc pentru seriozitate si abnegatie celor de la Pantelimon. Am inceput timorati si apoi ne-am precipitat. In repriza a doua ne-am concentrat. Am avut o aparare agresiva si am fost mai buni la momentele fixe. Astazi ne-am atins obiectivele. Este un progres fata de meciul de marti. Echipa este receptiva si are posibiliatea sa progreseze”, a declarat Directorul Tehnic Hari Dumitras.

Lotul national va ramane in cantonamentul de la Snagov pana pe data de 26 septembrie 2010.

Romania U19: 15. Lupoae Teodor, 14. Florea Ioan, 13. Badea Claudiu, 12. Palii Mirel, 11. Mazare Adrian, 10. Niacsu Ionut (C), 9. Tanase Silviu, 8. Murgoci Marius, 7. Ailenei Razavan,6. Gaita Andrei, 5. Dragoniciu Alin, 4. Diaconu Andrei, 3. Suciu Silviu, 2. Bardasu Florin, 1. Matase George
Rezerve: 16. Citea Remus, 17. Ariton Ionut, 18. Tudor George, 19. Gorcioaia Marian, 20. Martac Marius, 21. Borz Andrei, 22. Conache Gabriel, 23. Neagu Robert

2,125 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

17 Comments

  1. calin catalin 24 septembrie 2010 at 7:21

    din respect pentru adversarii stejareilor, pentru antrenori si jucatori, trebuiau mentionati si ei in corpul articolului.

  2. moka 24 septembrie 2010 at 12:22

    Pantelimonu le-a cam pus probleme serioase .. :)) .. cam intrasera in panica in repriza a 2 .. au aparut chiar si gesturi nesportive din partea echipei nationale ;))

  3. borz aina 24 septembrie 2010 at 12:57

    Felicitari tuturor baietilor din lotul national U19, de asemenea si staf-ului tehnic care ii pregateste, pentru munca depusa si pentru rezultatele obtinute. Sa aveti incredere in voi si in fortele voastre. MULTA BAFTA IN VIITOR SI LA MECIUL DE MAINE. TINETI-O TOT ASA!!!

  4. Gigi 24 septembrie 2010 at 14:17

    dap ….moka ai dreptate in repriza a doua incepuse sa dea cu pumnii…
    si nu stiu dc vb se pare asa de extraordinar cum a jucat nationala …ganditiva ca al Pantelimon au jucat copi nascuti in 1993 ..io zic ca mai au multe de pus la punct daca nu ..nu cred ca vom avea vro sansa cu alte achipe nationale…Oricum nu ma impresionat echipa nationala de U19 deloc …SI RUSINE PENTRU GESTURILE NESPORTIVE.

  5. moto 24 septembrie 2010 at 17:06

    ce meciuri sunt astea fratele meu….bine ca nu faceti meciuri de pregatire cu U14…..?tare …….nu mai am cuvinte….felicitari pt victorie….

  6. dragutza 24 septembrie 2010 at 20:26

    iar aveti treaba plangaciosilor de la pantelimon???in finala cu baia mare v-ati plans acuma va plangeti ….of of mai gasiti si alte scuze ca m-am plictisit deja …

  7. GiGi si Moka 24 septembrie 2010 at 21:26

    cred ca ati greist sportul la care ati vrut sa comentati…….. aici se joaca un sport de contanct din cate stiu eu, nu sah sau ping-pong

  8. pt.cel cu sahu 24 septembrie 2010 at 21:53

    Cred ca tu gresesti sportul …daca vroiam sa venim si sa rupem lotu la pumni o faceam dar cu ce scop …??zimi tu ?una e sa dai un placaj sal scoti din ghete ceea ce sa si intamplat cine a fost la meci stie si alta e sa dai cu PUMNU….Si nu se plange nimeni stai linistita.Intai interesativa de echipa Pantelimon si dupa comentati lucruri despre ea….

  9. pro pantelimon 25 septembrie 2010 at 15:23

    cum a spus si moka pantelimonul le-a facut probleme foarte mari echipei nationale,care in final vazand ca nu reusesc au inceput sa dea cu pumnul.PANTELIMONUL A FOST PESTE EI,tinand cont ca au jucat si copii nascuti in 93.in final echipa nationala a castigat cu ajutorul arbitrului care a inchis ochii la unele greseli.NU cred ca aceasta echipa este pregatita pentru un turneu

  10. da 26 septembrie 2010 at 18:19

    bravo! sa dea domnul la campionatul asta europea sa fie toate echipele peste noi si sa castigam toate meciurile cu 27 la 0.

  11. un anonim 26 septembrie 2010 at 19:28

    daca am ajuns ca o echipa de lot national sa batem o echipa de club,cu copii nascuti 93 e jale mare….inseamna ca viitorul nu prea suna bine.oricum le urez bafta!!!!

  12. dragutza 27 septembrie 2010 at 10:01

    pro pantelimon de ce nu mergi tu ca sa pregatesti echipa ca vad ca te pricepi tare bine …vb la federatie sa te lase pe tine sa fii antrenor ,manager ,psiholog ….etc.si ziceti ca nu plangeti ..pai la fiecare comentariu va plangeti ar trebui sa fii mai atent ce scrii poate nu iti dai seama..(care in final vazand ca nu reusesc au inceput sa dea cu pumnul….,.in final echipa nationala a castigat cu ajutorul arbitrului care a inchis ochii la unele greseli.)nici daca erati femei nu va plangeati atata ar trebui sa va inscrieti in campionatul feminin de rugby ca atunci nu ar mai fi probleme pentru voi..

  13. gigi 27 septembrie 2010 at 19:07

    draguta o treaba nu ai cu acest sport asa ca nu mai comenta.

  14. dragutza 28 septembrie 2010 at 11:44

    de unde stii tu ca nu am treaba ma cunosti ???nu face tu comentarii impotriva persoanelor pe care nu le cunosti.

  15. Ion Nicolae R.C. Pantelimon 15 octombrie 2010 at 3:50

    ……si eu putem fi in acel lot dar unele greseli m-au facut sa il pierd………………………..sincer ne-am tinut destul de bn contra lotului……..se vede totusi ca RUGBY CLUB PANTELIMON a fost, este si va fi un club cu multe sanse in fatza multor echipe de seniori de la noi din tara….dar din martie 2011 va asteptam la meciurile noastre sa vedeti acolo rugby-sti adevarati……. RUGBY CLUB PANTELIMON