Thursday 18th April 2019,
Federatia Romana de Rugby

Sambata se decid finalistele Diviziei Nationale de Seniori

24 septembrie 2010 INTERN

Trofeul pentru care se infrunta cele 4 echipe

Sambata, 25 septembrie, vor avea loc meciurile din cadrul semifinalelor Diviziei Nationale de Seniori.

Steaua intalneste Farul in Ghencea incepand cu ora 11, in timp ce la Baia Mare echipa campioana joaca impotriva celor de la Dinamo.

Castigatoarele acestor meciuri se vor intalni peste o saptamana in finala mare, echipele care pierd urmand sa dispute finala mica.

Steaua-Farul:
Stadion Ghencea – ora 11 (IN DIRECT pe Digi Sport)
Arbitri: Iordachescu Vlad-Bargaunas Horatiu,Frasineanu Danut,
Arbitru nr. 4: Toma Valeriu
Observator federal: Daniel Mitrea

Steaua: 15. Vlaicu Florin, 14. Ionita Florin, 13. Cazan Ionel, 12. Dascalu Robert, 11. Nainer Daniel, 10. Dumbrava Danut (C), 9. Diaconescu Grigoras, 8. Ianus Daniel, 7. Marinescu Bogdan, 6. Lucaci Viorel, 5. Necula Remus, 4. Tatu Cornel, 3. Baraulea Madalin, 2. Zebega Bogdan, 1. Nere Nicolae
Rezerve: 16. Andrei Florescu, 17. Marinca Eduard, 18. Mihalache Marcel, 19. Mocanu Cristian, 20. Melinte Laurentiu, 21. Cracea Cristian, 22. Patrascu Stefan, 23. Ghita Claudiu
Antrenor: Marin Mot

Farul: 15. Nicolae Catalin, 14. Tavana Alvin, 13. Gheara Constantin, 12. Filip Lazar, 11. Jantjies Eugene, 10. Tavana Rambo, 9. Samkharadze Bidzina, 8. Carpo Daniel (C), 7. Tavartkiladze Lasha, 6. Arhip Victor, 5. Agiacai Onal, 4. Butugan Marian, 3. Graur Catalin (Tudosa Dan), 2 Natriashvili Iuri, 1. Turashivili Otar
Rezerve: Bejan Daniel, 17. Sasu Florin. 18. Uchava Kakhaber, 19. Mitu Alexandru. 20. Bucevschi Gabriel, 21. Dumitru Marian, 22. Mototolea Vali, 23. Strutynsky Alexandru (Graur Catalin)
Antrenor: Mircea Paraschiv

Baia Mare-Dinamo:
Stadion Lascar Ghinet – ora 11
Arbitri: Petrescu Radu-Sabau Gheorghe, Raduta Crisitian
Observator federal: Pirtoc Emil

Baia Mare: 15. Botezatu Ionut, 14. Ciuntu Stefan, 13. Gal Csaba, 12. Dinis Cristian, 11. Rosca Mihai, 10. Dimofte Ionut, 9. Eva Florin. 8. Macovei Mihai (C), 7. Stoica Cristian, 6. Bejan Marius, 5. Cirtiu Cosmin, 4. Hristache Ionut, 3. Barlea Vasile, 2. Radoi Andrei, 1. Balan Cristian
Rezerve: 16. Gorun Florin, 17. Dico Mihai, 18. Rusu Paul, 19. Ene Constantin, 20. Ailenei Vlad, 21. Budusanu Ionut, 22. Botezatu Danut, 23. Gavriloaia Claudiu
Antrenor: Eugen Apjok

Dinamo: 15. Statulescu Dan, 14. Podarascu Alexandru, 13. Mamoc Marius, 12. Merca Mihai, 11. Stan Cosmin, 10. Ivan Valentin, 9. Bratu Tudorel, 8. Ion Adrian (C), 7. Tanase Vlad, 6. Nastase Andrei, 5. Pungea Horatiu, 4. Udroiu Adrian, 3. Badalicescu Vlad, 2. Vasiliu Silviu, 1. Tamba Petru
Rezerve: 16. Salagean Bogdan, 17. Tasca Florin, 18. Alionte Florin, 19. Constantin Ionut, 20. Miclea Mugurel, 21. Roman Andrei, 22. Tutunea Alberto, 23. Marin Alexandru
Antrenor: Stefan Demci

1,682 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

9 Comments

  1. ando 24 septembrie 2010 at 14:13

    da lui bujie e frica sa joace la baia mare?

  2. ando 24 septembrie 2010 at 14:13

    il crapa!

  3. galileo 24 septembrie 2010 at 19:32

    fortza steaua!!!!

  4. maria 24 septembrie 2010 at 22:29

    Faru are o echipa foarte pregatita si un antrenor foarte bun.Va casiga cu siguranta campionatul.Bineinteles va castiga meciul cu Steaua,ii va bate cum i-a batut si utima data,asta e valoarea,cel mai bun castiga!!

  5. Mauritius 25 septembrie 2010 at 7:36

    Lume, lume, haideti la finala Farul – Baia Mare!!!

  6. claudia 25 septembrie 2010 at 9:57

    buna…pe ce program sunt meciurile???va rog raspuns daca se poate

  7. Lady 25 septembrie 2010 at 12:52

    BAIA MARE -DINAMO 44-0 !

  8. Lady teeth 25 septembrie 2010 at 12:57

    STEAUA – FARUL 21-15!!!

  9. ghost 25 septembrie 2010 at 17:32

    ia ziceti mha cum ramanea cu faru bate steaua?? :))) va mai asteptam p la noi 😉

Leave A Response