Sunday 10th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

CSM Bucuresti si U Cluj s-au calificat pentru SuperLiga

25 septembrie 2010 INTERN

Federatia Romana de Rugby

CSM Bucuresti si U Cluj s-au calificat pentru SuperLiga dupa ce au obtinut victorii in ultima etapa a Play-Out-ului Diviziei Nationale de Seniori.

CSM a invins la scor Iasiul. Clujul a reusit victorie cu punct bonus la Suceava.

Barladenii au terminat la egalitate cu Petrosani, 10-10, dupa ce la pauza au fost condusi cu 10-7.

CSM Bucuresti va mai disputa doua restante cu Petrosani (29 sept.) si cu Suceava (02 oct.), dar aceste partide nu mai pot influenta clasamentul final. Pentru SuperLiga s-au calificat opt formatii – cele sase echipe din Play-Off, CSM Bucuresti si U Cluj.

Divizia Nationala de Seniori va deveni al doilea esalon al tarii. Aici se vor intalni Iasi, Barlad, Petrosani, Suceava, Buzau, Olimpia, Siromex si Sportul Studentesc.

In cel de al treilea meci pentru stabilirea ierarhiei in Divizia A, desfasurat astazi la Brasov, Olimpia a trecut de Siromex cu scorul de 24 la 12.

CLASAMENT

Clasament Echipa J V E Î Esav. Puncte Pct. Bn
1 CSM Bucuresti 18 13 0 5 625-325 62 10
2 CS U Cluj Napoca 20 9 0 11 423-544 45 9
3 CS Poli Agro Iasi 20 8 1 11 328-573 39 5
5 RC Barlad 19 5 1 13 308-607 25 3
4 CS Stiinta Petrosani 19 5 1 13 231-573 22 2
6 CSM Bucovina Suceava 19 1 1 17 233-874 7 1

CSM Bucuresti-CS Poli Agro Iasi: 59-0
Stadionul Arcul de Triumf – ora 11.15
Arbitri: Seitan Gabriel-Irimia Mihai, Tinu Ionel
Marcatori
CSM Bucuresti: Mitroi-eseu; Beldean – eseu; Munteanu C. – eseu; Mincu – eseu, transformare (4), ; Voicu – eseu; Dumitru – eseu; Zapan – eseu; Surugiu – eseu, Ion Florentin – eseu; Florea – transformare (2); Sarbu – transformare

CSM Bucuresti: 15. Florea Ionut, 11. Beldean Mihai, 13. Plopeanu Richard, 12. Budileanu Silviu, 14. Mincu Ionut, 10. Voicu Alexandru, 9. Pasciuc Stefanut, 8. Valcu Alexandru, 7. Mitroi Andrei, 6. Petreanu Bogdan (C), 5. Munteanu Cristian, 4. Dinu Marius, 3. Bolat Cristian, 2. Iacob Nichita, 1. Dumitru Constantineanu
Rezerve: 16. Ionescu Cristian, 17. Zapan Petre, 18. Vasile Robert, 19. Surugiu Florin, 20. Ion Florentin, 21. Nitu Teodor, 22. Sarbu Mugurel, 23. Zainea Mihaita

Iasi: 15. Stat Cosmin, 20. Amariei Radu, 13. Manole Cristinel, 12. Vacaru Mihai, 11. Cernescu Ciprian, 23. Zaharia Ionut, 9. Dimitriu Romica, 8. Paslaru Constantin, 19. Simion Ionut, 6. Fanariu Andrei, 5. Bas Florin (C), 4. Pisoc Marius, 3. Taragan Constantin, 1. Plugaru Cosmin, 16. Bunea Vlad
Rezerve: 14. Crasmaru Bogdan,18. Babii Dragos, 19. Morosan Marian, 20. Graur Ionut, 21. Hodoroaba Remus, 22. Ignea Nicu

RC Barlad-Stiinta Petrosani: 10-10
Stadion Rulmentul – ora 11.00
Arbitri: Stuparu Mihai-Gorodea Emanuel, Gordin Bogdan
Marcatori
Barlad: Bucur – eseu; Oprea – transformare; Munteanu – lovitura de pedeapsa
Petrosani: Sabau M. – eseu; Iepure – transformare, lovitura de pedeapsa

Barlad: 15. Marin Gabriel, 14. Borcia Laurentiu, 13. Ilau Andrei, 12. Bucur Sorin, 11. Neagu Robert, 10. Munteanu Marius, 9. Ionascu Alin (C), 8. Giusca Dragos, 7. Postolache Narcis, 6. Hohota Ionel, 5. Tercu Ciprian, 4. Samoila Madalin, 3. Hurez Marius, 2. Oprea Ionel, 1. Macarescu Eduard
Rezerve: 16. Cangea Roman, 17. Hancu Daniel, 18. Isac Ionut, 19. Tonita Georgian, 20. Nicoara Vasilica, 21. Matase George

Petrosani: 20. Croitoru Costin, 14. Liteanu Danut, 13. Sabau Catalin, 12. Toader Marian, 18. Tatarciuc Ionut, 11. Skverne Victor, 9. Iepure Ovidiu, 8. Sabau Marian, 21. Ababei Petrica, 5. Calo Matei, 4. Ungureanu Emilian (C), 3. Nagy Endre, 2. Popescu Eugen, 16. David Lucian, 31. Szany Ladislau
Rezerve: 1. Deac Claudiu, 17. Calarasu Silviu, 18. Ariton Ionut, 15. Popescu Florin, 20. Toma Constantin, 19. Carvatchi Stefan, 22. Lupu Alexandru

CSM Bucovina Suceava-CS U Cluj: 15-29
Stadion Unirea – ora 11.00
Arbitri: Clapon Claudiu-Nechifor Petru-Vizitiu Emilia
Marcatori
Suceava: Iacobuta – eseu; Palamariu – eseu; Conache – transformare, dropgol
Cluj: Boar – eseu; Curca – eseu; Voicu -eseu; Ionescu – eseu; Cabuz – eseu; Sauan – transformare (2)

Suceava: 14. Nasciuc Ionel, 17. Iacobuta Constantin, 13. Opariuc Cornel, 11. Flutur Ionut, 28. Oprea Ionut, 10. Conache Tiberiu, 9. Cretuleac Mihai, 7. Nichiforiuc Iulian (C), 18. Constantineanu Catalin, 6. Preutescu Lucian, 1. Pentiuc Andrei, 24. Turcanu Florin, 16. Zup Lucian, 23. Varvaroi Andrei, 25. Palamariu Bogdan
Rezerve: 3. Rusu Stefanita, 4. Bujoreanu Andrei, 26. Coca Ionut, 30. Buzatu Cristian, 12. Brateanu Razvan, 19. Codrean Ciprian, 29. Grigoras Marius, 21. Antonesei Adrian

Cluj: 15. Vagner Alin, 14. Voicu Bogdan, 13. Sauan Cristian (C), 12. Spataru Sergiu, 11. Palii Mirel, 10. Utiu Alin, 9. Cabuz Cosmin, 8. Barbu Nicolae, 7. Curca Claudiu, 6. Gorcioaia Mihai, 5. Merdan Simion, 4. Ionescu Bogdan, 3. Boar Romulus, 2. Doroftei Vasile, 1. Buzea Sergiu
Rezerve: 16. Moldovan Rares, 17. Citea Remus, 18. Boca Ciprian, 19. Ceaparii Iustin, 20. Gavrila Radu, 21. Ailenei Paul, 22. Iuras Dragos

Divizia A

Clasament
1.Stejarul Buzau
2.Olimpia
3.Siromex

CS Olimpia Bucuresti – CSS 2 Siromex Baia Mare: 24-12
Stadion Noua Brasov – ora 12.00
Arbitri: Cantor Bogdan-Iordachescu Razvan, Anorocioaie Razvan
Marcatori
Olimpia: Niculae – eseu; Maracine – eseu; Mamoc L. – lovitura de pedeapsa (2); Bujor – lovitura de pedeapsa (2), transformare
Siromex: Suciu – eseu; Satmari – eseu; Nistor – transformare

Olimpia: 15. Moldoveanu Aurel, 14. Manescu Eugen, 13. Bujor Florin, 12. Dumitrascu Florin, 11. Barbu Valentin, 10. Mamoc Liviu, 9. Cristea Andrei, 8. Niculae Petru, 7. Berariu Virgil, 6. Maracine Marin (C), 5. Stan Ionut, 4. Iliescu Andrei, 3. Braileanu Alexandru, 2. Ionescu Alexandru, 1. Parvu Constantin
Rezerve: 16. Feraru Ionut, 17. Tincu Dragos, 18. Frasineanu Alexandru, 19. Marin Mihai, 20. Toma Stefan, 21. Cap Eduard, 22. Pantaru Ionut

Siromex: 15. Marchis Danut, 14. Varga Norbert, 13. Nistor Andrei, 12. Farcas Cornel, 11. Mazare Adrian, 10. Lupoae Teodor, 9. Pop Razvan, 18. Satmari Alin, 7. Valenas Aurel (C), 6. Handru Sergiu, 5. Diaconu Andrei, 4. Dragoniciu Alin, 3. Bortila Costel, 2. Bardasu Florin, 1. Suciu Silviu
Rezerve: 16. Tonu Neculai, 17. Lupu Paul, 8. Petucher Paul, 19. Vuie Erminiu, 24. Perinde Raul, 25. Iuria Andrei, 22. Giurgiu Sofronie

3,197 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

1 Comment

  1. niculae 25 septembrie 2010 at 21:42

    super,informatii,la timp si foarte bune,felicitari

Leave A Response