Thursday 27th February 2020,
Federatia Romana de Rugby

UPDATE: Opt schimbari in echipa Stejarilor Bucuresti pentru meciul cu Crociati

15 octombrie 2010 STEJARII BUCURESTI

Linia intai: Badalicescu, Beca si Tamba

Staff-ul tehnic a efectuat opt schimbari in XV-le de start al Stejarilor Bucuresti.

Tamba, Beca, Badalicescu, Drenceanu, Macovei, Ivan, Dumbrava si Gheara vor evolua din primul minut pentru echipa noastra. Mihai Macovei va fi capitanul Stejarilor Bucuresti la acest meci.

Prima linie a inaintarii a fost schimbata complet, Tamba, Beca si Badalicescu vor juca titulari. In linia a doua apare si uriasul Marian Drenceanu, care va face pereche cu Vali Poparlan. Mihai Macovei il inlocuieste pe Carpo (accidentat) atat pe postul de inchizator, cat si in postura de capitan de echipa. Linia a treia este completata de cei doi flankeri, Ianus si Burcea.

Si cuplul de mijlocasi va fi unul complet nou. Mijlocas la gramada va fi Vali Ivan, in timp ce la numarul 10 intra Danut Dumbrava.

Costi Gheara intra si el in primii XV si va juca pe pozitia de centru impreuna cu Csaba Gal.

Ambii jucatori de pe postul de aripa din meciul cu Leeds, Lemnaru si Fercu, raman printre titulari.

Vlaicu va juca fundas.

Radoi, Dico si Nere sunt rezervele pentru linia intai. Fratele internationalului Mihaita Lazar, Dorin, va fi o alternativa pentru jucatorii de linia a doua. Valcu, Calafeteanu, Nicolae si Sarbu completeaza lista celor 23 de jucatori.

Stejarii Bucuresti-Crociati:

Stadionul Arcul de Triumf – ora 17.00
Arbitru: Tim Hayes

Stejarii Bucuresti: 15. Vlaicu Florin, 14. Lemnaru Madalin, 13. Gheara Constantin, 12. Gal Csaba, 11. Fercu Catalin, 10. Dumbrava Dan, 9. Ivan Valentin, 8. Macovei Mihai (C), 7. Ianus Daniel, 6. Burcea Stelian, 5. Drenceanu Marian, 4. Poparlan Valentin, 3. Badalicescu Vlad, 2. Beca Catalin, 1. Tamba Petru
Rezerve: 16. Radoi Andrei, 17. Dico Mihai, 18. Nere Nicolae, 19. Lazar Dorin, 20. Valcu Alexandru, 21. Calafeteanu Valentin, 22. Nicolae Catalin, 23. Sarbu Mugurel

UPDATE: Italienii au doua schimbari in primul XV

Fata de meciul cu Stade Francais, antrenorii celor de la Crociati au facut trei schimbari in primul XV.

Crociati: 15. Ruggero Trevisan, 14. Emanuele Passera, 13. Michele Tobia, 12. Sebastian Damiani, 11. Troy Woodman, 10. Marco Anversa, 9. Marco Frati, 8. Uili Kolo’ofai, 7. Filippo Ferrarini, 6. Diego Delnevo, 5. Dylan Sigg, 4. Matteo Minari, 3. Marco Coletti, 2. Davide Giazzon, 1. Andrea Lovotti
Rezerve: 16. Mattia Saccomani, 17. Iacopo Scarparo, 18. Andrea Pozzi, 19. Alessandro Maestri, 20. James Ireland, 21. Marco Ricci, 22. Michele Garulli, 23. Roberto Mandelli

Aripa Emmanuele Passera il inlocuieste pe acest post pe Michele Tobia care a trecut pe postul de centru si l-a scos din primul XV pe Tommaso Iannone. Mijlocasul la gramada din meciul cu Stade, James Ireland, va fi doar rezerva astazi, locul sau fiind luat de Marco Frati.

Pe banca de rezerve apar ca si noutati fata de meciul anterior, Andrea Pozzi, Michele Garulli si Roberto Mandel

2,530 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

13 Comments

 1. tyu 15 octombrie 2010 at 10:48

  Gheara peste Nicolae la centru?…hmmm

 2. cantor 15 octombrie 2010 at 11:41

  bafta baieti

 3. Grigore 15 octombrie 2010 at 13:46

  Sunt consternat de alegerea demi-ului de melee. Pai Calafeteanu a tras ca un caine sa revina in timp record, spun eu, dupa ce si-a fracturat mana cu Rusia iar antrenorii il baga pe Ivan care dupa ce ca este pirpiriu mai si fumeaza de rupe pamantul…
  Pe Lazar l-am vazut in meciul Dinamo-Arad si are potential clar sa treaca la un alt nivel de performanta in rugby.
  Presimt ca din minutul 15 va intra Calafeteanu, asa cum s-a intamplat cu Tunisia…iar schimbaraea a avut efectul scontat de toti cei prezenti.

 4. Cristi Vacaru 15 octombrie 2010 at 15:58

  Aceleasi probleme care le avem de foarte mult timp.De ce va grabiti sa va dati cu parerea despre anumiti jucatori ? este normal ca toti jucatorii sa primeasca o sansa,sa demonstreze fiecare ce poate,in priviinta barajului cu uruguay.In aceste meciuri scorul este mai putin important,scopul este acela de a ne califica la Cupa Mondiala si de a „castiga” cativa jucatori pentru echipa nationala,nu de a castiga Challenge Cup.Si daca nu cu o echipa din italia,cu cine sa isi ii bage pe toti sa joace,cu Stade Francais.Haideti sa trecem peste aceste comentarii rautacioase si sa avem incredere in stafful echipei. Mult succes !

 5. Bobo 15 octombrie 2010 at 17:06

  FRATE…PE BILETE scrie ora 15 .)))) pe FRR.ro e ora 17……

 6. easy 15 octombrie 2010 at 17:46

  Eu sper sa dam un eseu in minutul 15 si echipa noastra sa iasa invingatoare ! Sper deasemene oricine ar juca sa faca un meci bun ! Nu putem Domnule GRIGORE sa evoluam daca nu dam credit tuturor jucatorilor care ca si CALAFETEANU se pregatesc si vor sa ajute echipa !

 7. 4 rugby 15 octombrie 2010 at 19:31

  sunt de parerE CA toti trebuie sa aibe o sansa…BAFTA BAIETI!!!

 8. rugbysta5 15 octombrie 2010 at 21:59

  Se pare ca toti suntem in masura sa ne dam cu parerea cand vine vorba de calitatile unui jucator, de cat de mult fumeaza, de cat de pregatit este sau nu…si toti ii judecam cu stiinta sau fara, de faptul ca gresesc, dar haideti Domnule Grigore, sa nu ne dam cu parerea cand vine vorba de alegerea unei echipe…sunt acolo oameni cu experienta, care ii vad pe baieti in fiecare zi de anternament, care ii testeaza si care cu siguranta le cunosc atat punctele forte cat si pe cele slabe, asa ca in loc sa ne dam cu parerea ar trebui sa ne bucuram ca avem jucatori tineri, cu mult potential, care incet..incet ii ajung din urma pe cei cu mai multa experienta.

  Pe terenul de rugby..NIMENI NU SE DA ROTUND !!! BAFTA BAIETI !!!

 9. Marcel 16 octombrie 2010 at 0:57

  Se joaca in nocturna :D?

 10. Tecktonik 16 octombrie 2010 at 16:53

  Este difuzat?

 11. easy 17 octombrie 2010 at 14:43

  Astept sa vad ce mai zice dOMNUL gRIGORE despre demiul de melee asta dupa prestatia de ieri a lui Ivan Valentin . ( ” Sunt consternat de alegerea demi-ului de melee. ” )

 12. WTF 18 octombrie 2010 at 22:53

  nu am vazut meciul…’easy’ cum a jucat Vali Ivan ?

 13. Gabriel-Irinel GHEORGHE, nepotul lui GHEGHE 24 octombrie 2010 at 21:27

  Beca il mai stii pe fratele tau Bamby? Mai stii cand invatam rugby impreuna acum 11 ani? Sa ai mult succes!

Leave A Response