Saturday 25th May 2019,
Federatia Romana de Rugby

DNJ U19: Siromex a castigat la Focsani. Rezultate stranse in Capitala

23 octombrie 2010 JUNIORI

Divizia Nationala de Juniori U19

CSS 2 Siromex a castigat in deplasare la Focsani cu scorul 20 la 12. Ambele echipe au marcat cate doua eseuri, numai ca Siromex a reusit sa transforme ambele incercari prin Puscasu, care a mai adus alte 6 puncte din lovituri de pedeapsa.

In Bucuresti, ambele partide s-au incheiat cu rezultate stranse, CTMRTF si Barlad castigand la limita.

CNAV a luat punctul bonus defensiv in fata celor de la CTMRTF, dupa ce au fost infranti la 3 puncte. CTMRTF a condus la pauza cu 20 la 10 dar in partea a doua a reusit doar trei puncte dintr-o lovitura de pedeapsa.

In Ghencea, Steaua a pierdut la un punct diferenta in fata celor de la Barlad, scor 19 la 20. Militarii primesc punctul bonus defensiv.

DIVIZIA NATIONALA DE JUNIORI U19 – 2010/2011
T U R
Etapa a V-a
Sambata, 23 Octombrie 2010

LPS Focsani-CSS 2 Siromex: 12-20
Stadionul Tineretului – ora 10.00
Arbitri: Raduta Cr.-Vasiliu A.-Bodea I.
Marcatori
Focsani: Estoica – eseu (2); Mazare – transformare;
Siromex: Ceaparii – eseu; Puscasu – eseu, transformare (2), lovitura de pedeapsa (2)

Focsani: 15. Estoica Florin, 14. Nicolae Ionut, 13. Namolosanu Ionut, 12. Abageru Andrei, 11. Paraipan Maricel, 10. Mazare Ionut (C), 9. Closca Viorel, 8. Ungureanu Ionel, 7. Duca Cristi, 6. Mastahac Sorin, 5. Antonescu Marius, 4. Dumitrascu Marius, 3. Nenciu George, 2. Bucur Florin, 1. Postolache Cosmin
Rezerve: 24. Iliev Alin, 17. Parvu Bogdan, 18. Neagu Dragos, 19. Cernat Alex, 22. Hotnog Bogdan,

Siromex: 15. Tiron Ilie (C), 14. Bumbu Gabriel, 13. Malan Beniamin, 12. Paduret Stefan, 16. Paraschiv Vasile, 21. Puscasu Alexandru, 9. Ceaparii Eduard, 8. Toma Petru, 7. Sustian Tachel, 6. Postolachi Stefan, 18. Rosu Gheorghita, 4. Vlasin Petrica, 3. Pocris Maris, 20. Tomascu Ioan, 1. Cristarita Constantin
Rezerve: 22. Matei Vlad, 17. Lapadat Robert, 23. Pintean Madalin, 19. Imre Raul, 24. Filipas Marius, 25. Lazar Alexandru

CTMRTF-CNAV: 23-20
Stadionul Ciurel – 10.00
Arbitri: Clapon Cl.-Bonea Fl.-Gomoescu I.
Marcatori

CSA CSS 3 Steaua-CSS Barlad: 19-20
Stadionul Ghencea – ora 14.00
Arbitri: Nitulescu Al.-Stoiciu M.-Marin Alina

Marcatori
Steaua: Chiriac – eseu; Dumitru – eseu, transformare (2); Sin – eseu
Barlad: Beilic – eseu; Caminoc – eseu; Paiu – eseu; Matei – lovitura de pedeapsa; Cociandru – transformare

Steaua: 15. Barbu Octavian, 14. Buciu Alexandru, 13. Chiriac Andrei, 12. Dumitrescu Razvan, 11. Grosu Marius, 10. Dumitru Ionut, 9. Sali Vali, 8. Sin Alexandru (C), 7. Coman Gabriel, 6. Manea Petre, 5. Gottschling Ionut, 4. Caravan Andrei, 3. Coltuneanu Bogdan, 2. Ureche Claudiu, 1. Marai Iulian
Rezerve: 16. Manea Ionut, 17. Petre Victor, 18. pavelescu Stefan, 19. Petrescu Mihai, 20. Bratiloveanu Adrian, 21. Cernat Vicentiu, 22. Dinu Fabian

Barlad: 15. Matei Marian, 14. Lungu Dumitru, 13. Vasian Mihail, 12. Leonte Adrian, 11. Caburgni Valeri, 10. Cociandru Andrei, 9. Bors Ionut, 8. Nistor Marian, 7. Balan Vasile (C), 6. Paiu Florin, 5. Branza Gheorghe, 4. Strat Vasile, 3. Ciuczan Razvan, 2. Beilic Victor, 1. Caminoc Ionut
Rezerve: 16. Muntean Serghi, 17. Purcel Nicolae, 18. Gazan Ovidiu, 19. Zugravu Vlad, 20. Banu Mihai, 21. Dumitrascu Cosmin, 22. Damacianu Radu

1,960 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response