Wednesday 13th November 2019,

Timisoara si CSM Bucuresti, in semifinalele CUPEI

30 octombrie 2010 INTERN

CUPA ROMANIEI

In primele doua meciuri desfasurate astazi in cadrul sferturilor CUPEI ROMANIEI, Timisoara si CSM Bucuresti si-au depasit adversarele si s-au calificat in semifinale.

In partida Cluj-Timisoara, scorul la pauza a fost 13 la 10 pentru Timisoara.
Clujenii au egalat la 13, dar Timisoara a rasturnat scorul, ajungand la 26-13. Clujul a marcat un eseu in minutul 64. La cateva minute dupa incercarea clujenilor, Timisoara a mai marcat trei puncte dintr-o lovitura de pedeapsa.

La Targoviste, unde s-a desfasurat partida dintre Farul si CSM Bucuresti, au fost nevoie de prelungiri, scorul fiind egal (17-17) dupa timpul regulamentar de joc.
CSM Bucuresti a reusit un eseu transformat in prelungiri si a eliminat Farul Constanta.