Friday 24th May 2019,
Federatia Romana de Rugby

ARGENTINA – Ziua II: CUBA – terenul de antrenament al Stejarilor

10 noiembrie 2010 NATIONALA

Stejarii nu se menajeaza deloc la antrenamente

Stejarii au avut marti doua antrenamente pe terenul celor de la Club Universitario de Buenos Aires.

Staff-ul tehnic a lucrat diverse exercitii cu ambele compartimente.

In timp ce treisferturile lucrau diverse combinatii, pachetul de inaintare s-a luat la lupta cu jugul de pe terenul celor de la CUBA.

Dupa amiaza inaintarea si treisferturile au lucrat impreuna.

Toti jucatorii s-au antrenat normal.

Miercuri, jucatorii echipei nationale vor sustine tot doua sesiuni de pregatire. Joi, echipa Romaniei se va deplasa spre Uruguay.

DECLARATII ROMEO GONTINEAC SI SORIN SOCOL

VEZI IMAGINI DE LA ANTRENAMENTUL STEJARILOR

4,751 total views, 10 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

10 Comments

  1. cantor 10 noiembrie 2010 at 11:23

    bafta multa intregului staff

  2. Iulian Bacsis 10 noiembrie 2010 at 11:43

    Mult succes, baieti! Fiti uniti, solidari si veti invinge! Suntem alaturi de voi!

  3. Grigore 10 noiembrie 2010 at 13:01

    Suntem atat de oropsiti ca natie si de dezorientati, lipsiti de mandrie, incat, in idealismul meu, vad rugby-ul ca pe unicul resort capabil sa resusciteze tinerii scotandu-i din starea de neputinta fizica si morala iar pe noi, ceilalti, din starea de lehamite…
    Imi repet mereu ca voi nu sunteti ultima generatie ce se bate ca sa reprezinte tara asta la o cupa mondiala dar mi-e teama ca adevarul poate fi crud…Cei ce ne conduc nu sunt recunoscatori efortului vostru teribil, sunt incapabili sa vada ce beneficii ar aduce rugby-ul natiei noastre iar Georgia este cel mai elocvent exemplu in acest sens…
    Baiatul meu, Viorel, care la anul face 4 ani, a invatat sa numere pana la 15 dupa numele baietilor din echipa nationala. Ma intreaba deseori cine poarta tricoul cu numarul 0…N-AR INTELEGE DACA I-AS RASPUNDE CA CEI CE NE CONDUC DE 20 ANI MERITA UN ASTFEL DE TRICOU PENTRU DEZINTERESUL VADIT PENTRU ACEST NOBIL SPORT.
    Rugamintea mea din suflet este sa dati tot ce aveti mai bun din voi si sa dovediti ce caractere sunteti, batandu-i pe uruguayeni.
    Ursache, Carpo, Stelica, Vali Calafeteanu, Ciobi, Iulica, Toni, Sandu, Sorin, Cezar, Marius, Cristian, Catalin, Lucian, Ionut sunt niste personaje suprarealiste pentru copilul meu care este atasat enorm de acesti baieti…Vali Ursache poate sa-l tine pe Ciobi intr-o mana si rupe un copac in doua, Daniel Carpo ridica un avion cu bratele iar Sorin poate sa impinga singur un autobuz… 🙂
    Trageti de voi si veniti victoriosi de la capatul lumii!!! Fara calificare moare rugby-ul romanesc iar eu vreau ca peste ani, Viorel sa faca ce faceti voi.
    Cu Dumnezeu inainte la victorie!!!

  4. Neagu 10 noiembrie 2010 at 15:18

    Sa le fie rusine guvernantilor pentru cum se chinuie rugbyul romanesc!!!
    Dati-le peste nas si veniti victoriosi din Uruguay!!!
    Ce umilinta sa nu fie difuzat meciul la TVR…

  5. Ionut Alecu 10 noiembrie 2010 at 15:32

    Calafeteanu trebuie bagat in formatia de start. Este momentul lui, este pe val, este un mare caracter!!!

  6. Marcel 10 noiembrie 2010 at 15:56

    Sa fie micul stadion de la Tineretului arhiplin, sa vibreze Arcul de Triumf, sa va ridicam pe brate dupa calificare! Allez les Roumains!!!

  7. alexandru 10 noiembrie 2010 at 16:28

    stiu ca nu are treaba cu subiectul de sus dar este vb de un rugbyst, si cum noi rugbysti ne strangem la greu haide-ti sa ii tiem pumni si lu GROZAVU ALEXANDRU care este mentinutin viata de aparatele medicale dupa un accident cu motocicleta. este internat la municipal la terapie intensiva.
    HAI ROMANIA HAI ALEXANDRU

  8. Mara si Ale 11 noiembrie 2010 at 20:35

    Romania…tara noastra… micuta si modesta, dar frumoasa si mandra…o tara pe care o iubim cu ardoare pentru ca salasluieste valori dintre cele mai alese…pe voi, STEJARII NOSTRI !!….pe voi, care ne-ati adus de atatea ori zambetul pe buze si ne-ati sadit bucuria in suflet… pe voi, mandria si speranta noastra. Iar acum, in aceste momente culminate de tensiune si emotii, e randul nostru sa daruim…sa va daruim toata dragostea, respectul, aprecierea si sustinerea noastra…. Sunteti puternici, pentru ca aveti in spate forta unui intreg popor, sunteti viteji pentru ca va calauzeaza pasii vointa unei natiuni, sunteti STEJARII ROMANIEI !!!!!!!
    In aceasta zi mareata, cu totii avem un singur vis…al VICTORIEI !!!
    …si tot AZI, noi, POPORUL ROMAN, cu lacrimi in ochi si emotie in suflet vom fredona alaturi de voi Imnul Patriei, intr-un sigur glas ce va cutremura Pamantul!!!

    P.S. A se citi in ziua meciului 🙂

  9. Mara si Ale 12 noiembrie 2010 at 10:40

    calauzeste* eroare de tipar, sorry 🙂