Wednesday 17th July 2019,
Federatia Romana de Rugby

ARGENTINA – Ziua III: Mesajul lui Alex Manta catre iubitorii de rugby: Trebuie sa fiti alaturi de echipa nationala si vom merge la Cupa Mondiala

10 noiembrie 2010 NATIONALA

SOLIDARITATE - cuvantul cheie printre Stejari

Stejarii s-au antrenat si astazi pe terenul celor de la Club Universitario.

Ca si ieri, fiecare compartiment al echipei a lucrat individual cu cei doi antrenori .

Treisferturile au lucrat la suturi si au incercat cateva combinatii, in timp ce inaintasii au repetat marginile si gramezile ordonate.

Unul dintre jucatorii experimentati ai echipei noastre, Alex Manta, a reafirmat intr-un mini-interviu ideea care domina delegatia Romaniei – victoria cu Uruguay si calificarea la Cupa Mondiala.

Elevii pregatiti de Steve McDowall si Romeo Gontineac vor pleca maine dimineata spre capitala Uruguayului.

DECLARATII MANTA SI MCDOWALL

4,529 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

10 Comments

  1. Viorel Tirli 11 noiembrie 2010 at 9:08

    Daniel, te rog sa dai eseu si sa-i rupeti pe uruguayeni!!!

  2. Viorel Tirli 11 noiembrie 2010 at 9:15

    Vali, tu esti o forta a naturii, te rog sa dai eseu!!!

  3. Iulian Bacsis 11 noiembrie 2010 at 14:20

    Sunt sigur ca vom fi mandri de voi! Veti fi singura echipa ce va juca un CM la anul!

  4. Iulian Bacsis 11 noiembrie 2010 at 14:28

    Armata romana e cu voi!

  5. Mihai 11 noiembrie 2010 at 16:14

    Sa fiti tari si vigurosi, tehnici si spectaculosi si sa va intoaceti victoriosi. Hai romania!

  6. Alecu 11 noiembrie 2010 at 16:59

    Ce mandrie trebuie sa simta in sufletul lor parintii vostri vazandu-va ca luptati pentru nationala tarii noastre.
    E adevarat ca nu va pricopsiti din rugby, insa nu e nimic mai onorant decat sa reprezentati acest popor oropsit la Cupa Mondiala.
    Luptati pentru ai vostri in primul rand, ganditi-va la ei inainte de a pasi pe teren si va garantez ca o sa-i calcati in picioare pe uruguayeni!!!

    Aveti cu voi laptop-uri, va rog sa ascultati acest cantec:
    http://www.trilulilu.ro/onoflor/6af5273a21fcad

    Suntem cu totii alaturi de voi!!! Doamne ajuta!!!

  7. Petre 11 noiembrie 2010 at 17:02

    Sa jucati pentru parintii vostri si pentru tara asta amarata!
    Va iubim si suntem alaturi de voi!!!

    RUGA PENTRU PARINTI
    Versuri Adrian PAUNESCU

    Enigmatici si cuminţi
    Terminîndu-şi rostul lor
    Lîngă noi se sting şi mor
    Dragii noştri, dragi părinţi.
    Cheamă-i Doamne, înapoi
    Că şi-aşa au dus-o prost
    Şi fă-i tineri cum au fost
    Fă-i mai tineri decît noi.

    Pentru cei ce ne-au făcut
    Dă un ordin, dă ceva
    Sa-i mai poţi întîrzia
    Să o ia de la-nceput.
    Au plătit cu viaţa lor
    Ale fiilor erori
    Doamne, fă-i nemuritori
    Pe părinţii care mor.

    Ia priviţi-i cum se duc
    Ia priviţi-i cum se sting
    Lumînări în cuib de cuc

    Parcă tac şi parcă ning.
    Plini de boli şi suferinţi
    Ne întoarcem în pămînt
    Cît mai sîntem, cît mai sînt,
    Mîngîiaţi-i pe părinţi.

    E pămîntul tot mai greu
    Despărţirea-i tot mai grea
    Sărut mîna, tatăl meu!
    Sărut mîna, mama mea!
    Dar de ce priviţi aşa
    Fata mea şi fiul meu
    Eu sînt cel ce va urma
    Dragii mei mă duc şi eu.

    Sărut mîna, tatăl meu!
    Sărut mîna, mama mea!
    Rămas bun, băiatul meu!
    Rămas bun, fetita mea!
    Tatăl meu, băiatul meu,
    Mama mea, fetïţa mea!

  8. gicavacaru 11 noiembrie 2010 at 17:05

    dragi ROMANI fiti alaturi de acesti baieti minunati care sunt in stare sa ne aduca o bucurie calificarea la mondial.trebuie sa stie ca nu sunt singuri la capatul lumi acolo.sufletul nostru este alaturi de ei.HAI ROMANIA!

  9. unu de la rugby 11 noiembrie 2010 at 19:59

    ba sunte-ti penibili cu astfel de mesaje.ala cu masa ,ala cu armata ,altu cu adrian paunescu.incetati ma cu astfel de mesaje de handicapati.Urati succes tricolorilor si atat.mai aveati un pic si-lbagati si pe basescu pe mamaia,tatia.etc……cu ani in urma ne calificam la pas pt cupa mondiala acu am ajuns sa ne duelam cu portugalia ,ucraina ,rusia.

  10. MANCIU 13 noiembrie 2010 at 17:36

    HAI ROMANIA!!!! MANTA IN FORMA MARE CU UN ESEU NE AI DA VALOARE 🙂