Saturday 21st September 2019,
Federatia Romana de Rugby

Macovei, Ianus, Conache, Botezatu si Dascalu intaresc echipa Romaniei

17 noiembrie 2010 NATIONALA

Botezatu, Macovei, Dascalu, Conache si Ianus

Staff-ul tehnic al echipei nationalei a decis sa completeze lotul cu care va aborda partida retur cu Uruguay.

FRR a convocat cinci jucatori din campionatul intern pentru a intari echipa Stejarilor in vederea meciului din data de 27 noiembrie.

Au fost chemati la lot doi jucatori de linia a treia – Mihai Macovei (Baia Mare) si Daniel Ianus (Steaua).

Pe treisferturi vor ajunge in lotul Stejarilor uvertura Gabriel Conache (Timisoara), centrul Robert Dascalu (Steaua) si fundasul Ionut Botezatu (Baia Mare).

Romania disputa pe data de 27 noiembrie meciul retur din Recalificarile pentru Cupa Mondiala in compania selectionatei din Uruguay. Partida incepe de la ora 17 (Stadionul Arcul de Triumf) si este transmisa in direct de GSP TV.

2,664 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

14 Comments

  1. :)) 18 noiembrie 2010 at 13:52

    botezatu ar fi indicat sa joace titular pe postul de fundas in locul lui VLAICU daca vreti sa castigati meciul.bafta Romania!

  2. sevenlegend 18 noiembrie 2010 at 14:14

    De ce Conache?Este un jucator bun da sub presiune cedeaza ca gheata in martie.Nu mai sunt uverturi in tara?Il fortati si pe Conache la fel cum ati facut cu Lemnaru care in ultimu meci a vrut sa prinda mingea cu fata.Asta e,multa bafta si succes!!!!
    Trebuie castigat meciul.
    Hai ROMANIA!!!!!!!

  3. niculae 18 noiembrie 2010 at 17:04

    bun lucru,mentinerea pe langa echipa nationala a acestor jucatori de perspectiva,iar pe botezatu il vad mai bun ca americanu

  4. Vlad 18 noiembrie 2010 at 20:14

    Nici eu nu prind GSP dar noroc ca voi merge sa vad meciul direct din tribuna

  5. adrian 18 noiembrie 2010 at 20:59

    HAI ROMANIA

  6. baiat 18 noiembrie 2010 at 21:30

    conache e jucator bun , dar nu este inca pregatit sa fie in echipa aceasta…

  7. popa s. pop 19 noiembrie 2010 at 11:38

    si eu il vad pe botezatu mai bun decat vlaicu.

  8. laur cianu 19 noiembrie 2010 at 18:02

    Ba voi astia la FRR aveti numai asa preferatii vostrii ,chiar daca sant slabi voi tot ii promovati ………Lemnaru supraevaluat de voi ,Conache altul … toti aia care le cade mingea din mana sub presiune……….si lista continua ,se pare ca nu vreti sa faceti performanta ci doar sa promovati nepotismul si favoritismul…asa vreti voi sa promovati rugby-ul romanesc….hai Romania

  9. laur cianu 19 noiembrie 2010 at 18:08

    Chiar cred ca astia la FRR nu au vazut meciul cu Steaua al Timisoarei din cupa…Conache a ratat toate transformarile si a vost varza……acum il bagati la nationala mare ha,ha ,ha ,ha……………nebunie curata….poate nu mai sant uverturi in Romania si a ramas doar Conache

  10. luss 20 noiembrie 2010 at 9:13

    si eu il vad pe botezatu mai bun decit vlaicu insa ianus si macovei sint f buni

  11. jojo 20 noiembrie 2010 at 20:27

    Américano. E papa…trebuie sange proaspat…nu looseri.

  12. elena 21 noiembrie 2010 at 14:19

    Se intampla uneori sa ai si zile mai proaste..nu cred ca este cazul sa judecati si sa comentati despre Conache…lasa`ti ironia si invidia…