Sunday 05th July 2020,
Federatia Romana de Rugby

Meci de Old-Boys la Iasi

19 noiembrie 2010 TURNEE

O parte din componentii echipei Dracula Old Boys

Sambata se desfasoara la Iasi un meci de Old-Boys, intre echipa locala si Dracula Old-Boys din Bucuresti.

Jucatorii trecuti de prima tinerete se vor infrunta pe Stadionul Tineretului, din Iasi, de la ora 12.00.

Evenimentul se dorea a fi un turneu la care sa participe si o echipa din Chisinau, dar din pacate autoritatile din tara vecina nu le-au eliberat la timp vizele, desi componentii echipei au depus in termenul prevazut de lege toata documentatia necesara.

Unul dintre organizatorii evenimentului, Corneliu Ghenea, sustine ca totul se face din pasiune. Acesta explica faptul ca este o senzatie placuta sa-ti reintalnesti adversarii pe care ii aveai in urma cu 15-20 de ani.

“Sper ca aceste intalniri ale noastre sa se transforme intr-un turneu anual. Am jucat un meci la Chisinau, acum jucam la Iasi si la primavara sa speram ca vom evolua in Bucuresti. La noi e mai greu cu refacerea. Jucam o zi si dupa ne refacem trei luni. Maine se va juca meciul dintre “Hodorogii” din Iasi si Dracula. Pacat ca “Mosii vigurosi” din Chisinau nu au ajuns”, a declarat Ghenea pentru frr.ro.

2,256 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

13 Comments

  1. Shafu' 20 noiembrie 2010 at 6:22

    Vizele trebuiau eliberate de către autoritățile ….. române nu de către cele basarabene, aşa că să ne fie rușine, dar dacă întâiul ţării dă vina pe alții de ce sa, NU îl luăm drept model!?!

  2. GIGI 20 noiembrie 2010 at 7:29

    DINTE ce fata ai.Esti obosit tare…

  3. Iurie Darie 20 noiembrie 2010 at 9:01

    Dinte este marele rugby-st oldboys

  4. Ungureanu 20 noiembrie 2010 at 13:58

    Felicitari !Sunteti minunati !Va doresc un weekend placut !

  5. alin diaconescu 20 noiembrie 2010 at 15:58

    fan club victor dinte:d

  6. sorin diaconescu (pompieru) 20 noiembrie 2010 at 18:15

    este singurul lucru ce imi lipseste aici in arizona rugby-ul romanesc si acesti minunati prieteni din echipa old boys.cum se face ca bunul meu prieten dinte apare intodeauna in prim planul fotografiilor ? este fotogenic !!!!!!!!!!!as dori ca noi cei pribegi prin lume sa avem mai multe informati si imagini despre turneele celor batrani.
    cu stima pt rugby-ul romanesc
    sorin diaconescu

  7. gicavacaru 20 noiembrie 2010 at 18:59

    sper ca dracusorii din bucuresti au invins.v-a astept acum si in ungaria.ptr palinka tokay gulash si cine mai poate un pic de rugby. HAI ROMANIA! HAI DRACUSORII! mult succes baietilor cu uruguay

  8. Turambar 21 noiembrie 2010 at 18:47

    Dracusorii din Bucuresti au luat-o pe cocoasa.

    Cupa primita de invinsi a avut urmatoarea dedicatie: De la shei care suji vinu la shei care suhi sinjili.

    Dinte este mereu in prim planul fotografilor (desi la acest meci nu a participat). La turneul din Tara Galilor, unde avea un ochi vinat de toata frumusetea, seara la banchet facea poza cu el tot intr-o veselie, ca si cum s-ar fi pozat cu maimutza.

    Nu cei din tara vecina nu au eliberat vizele, ci functionarii ambasadei Romaniei de la Chisinau. Au depus actele prea tirziu si joi au descoperit ca mai aveau nevoie de nu-stiu-ce suplimentar si era prea tirziu. Unii spuneau ca de fapt nu le-au dat vizele pt ca unii din ei ar fi vrut sa vina si cu nevestele si au fost intrebati: “Ce faceti voi aici, vreti sa fugiti din tara cu familia?”

    In urma meciului de la Iasi, am ajuns la concluzia ca sigla clubului Old Boys Rugby Bucuresti trebuie sa fie un butoi. De varza. Prietenii stiu de ce… 😉

    Turcu, cel mai varza dintre totzi

    🙂

  9. Dan 21 noiembrie 2010 at 20:41

    Pentru Sorin !
    Dinte va poza nud intr-o revista de rugby oldboys din Norvegia …..ce apare pe site acum este o poza veche de 5 ani . Acum e dussss …

    P.S. In curand o sa avem un site http://www.rugby-dracula-oldboys.ro

    Pentru Gica !
    Chiar o sa te vizitam

  10. gogu 21 noiembrie 2010 at 22:20

    Dinte ce bine dai in poza …..zici ca ai fugit cu bani de paine de acasa

  11. Cornel 22 noiembrie 2010 at 20:21

    Se pare ca pentru baietii de la steaua amatori nu a mai fost loc la acest turneu dar cine stie poate data viitoare ne invitati si pe noi

  12. andrei diaconescu 22 noiembrie 2010 at 21:13

    bafta dinte:))

  13. sorin diaconescu (pompieru) 22 noiembrie 2010 at 22:34

    hihihihihhihihihihihi
    nu ma pot abtine hahahahahahahahaah
    dinte stie ca va poza in play boy ? mai dinte chiar asa ai facut in tara galilor dansai cu maimutza?????????? hahahaahahahahahh.raspunde si tu aici la provocari.Eu stiu ca tu ai potential la rugby, lasa lumea sa vorbeasca.