Thursday 26th November 2020,
Federatia Romana de Rugby

AUDIO: S-a lansat imnul Stejarilor

27 noiembrie 2010 MEDIA

Suporteri le-au facut Stejarilor imn

Vineri seara in Stejar Rugby Pub membrii Club 16 au lansat imnul special realizat pentru echipa nationala de Rugby.

Marius Matache impreuna cu trupa Interzis (si o parte a membrilor Clubului 16 ca backing vocal) au inregistrat imnul pe care l-au pregatit pentru Stejari.

“Daca presa sportiva e mai interesata de ce telefon si-a luat fotbalistul X, cativa oameni din online ne-am gandit sa rasplatim, intr-un mod cat mai personalizat cu putinta, daruirea din teren a rugbistilor’, a declarat Marius Matache

Cum ti se pare imnul Stejarilor?

Trupa Interzis feat. Marius Matache – Imnul Nationalei de Rugby Romania 2010

3,117 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

25 Comments

  1. pppffffff 27 noiembrie 2010 at 14:10

    felicitari pentru aceasta initiativa…

  2. Piedone 27 noiembrie 2010 at 15:15

    Bv bre sunteti pe calea cea buna! Tot asa si in viitor umplem stadionul national pentru voi.

    Numa bine!

  3. Robert 27 noiembrie 2010 at 15:35

    E tare imnu’ 🙂

  4. dally 27 noiembrie 2010 at 16:18

    super versuri……hai stejarii,,,,,stejarii nostrii vor invinge

  5. abcdef 27 noiembrie 2010 at 16:24

    multumim,i love you

  6. Mihai 27 noiembrie 2010 at 17:43

    SUPER IMNU:X

  7. AS Roma Botosani 27 noiembrie 2010 at 18:13

    Felicitari! Frumos imnul!

  8. rugby Braila 27 noiembrie 2010 at 19:04

    Romania este la Mondial!!

  9. Radu 27 noiembrie 2010 at 20:49

    Frumos imnul! O initiativa de nota 10 …

  10. Rugby 4Life 27 noiembrie 2010 at 21:44

    Imnul asta trezeste in tine spiritul de rugbyst !!

    STEJARII LA PUTERE !!

  11. Ionita Alexandru 27 noiembrie 2010 at 22:02

    Extraordinar:X:X mi s-a facut pielea de gaina :X:X

  12. viorica 27 noiembrie 2010 at 23:00

    Felicitari, ati fosrt exraordinari. Nu am mai fost de mult la un meci de rugby si ne-ati facut sa fim fericiti. Frumos imn, frumosi jucatori, frumos meci, totul la superlativ.

  13. travis 28 noiembrie 2010 at 8:49

    Fain imnul.

  14. mariusm 28 noiembrie 2010 at 10:45

    Make, Ovidelu, felicitari! Si voi ati contribuit la victoria superba si atmosfera de sarbatoare de aseara! Va iubesc! Dar stiti asta deja:)

  15. COSTAS 28 noiembrie 2010 at 10:56

    Felicitari,

    imnul este superb, te indeamna la lupta (bineinteles in limitele fairplay-ului)

  16. byanca 28 noiembrie 2010 at 13:45

    vlaicu florentin este nasul meu!! hai nasu!!!

  17. lucian rugbystu 28 noiembrie 2010 at 13:49

    bv baieti,imnul este superb.o sa facem o impresie frumoasa la campionatul mondial din 2011.hai romania!

  18. Iulian U. 28 noiembrie 2010 at 18:03

    Superb! Hai sa promovam fiecare rugby-ul. Poate intr-o zi o sa fie mai important decat becalisme, nasi, corleone si dodei. Hai Stejarii!

  19. robert ion 28 noiembrie 2010 at 19:53

    bravo !!!

  20. madalina 30 noiembrie 2010 at 10:47

    foarte tare!!!! bravo!

  21. pantazi 1 decembrie 2010 at 12:20

    Hai baiety si eu joc ruby sunt junior 4 la Mtrourex cele mei frumoase vesuri si sper sa ajung ca voi cand o sa fiu mare