Saturday 17th August 2019,
Federatia Romana de Rugby

Condoleante familiei Aldea!

5 decembrie 2010 MEDIA

Aldea si Murariu, inainte de meciul cu Franta (1980)

FRR transmite condoleante familiei Aldea dupa ce duminica seara au pierit intr-un accident de circulatie fostul international Marian Aldea si sotia sa.

Cei doi au fost implicati intr-un accident de circulatie, masina condusa de fosta aripa a clubului Dinamo ciocnindu-se frontal cu un TIR. Sotii Aldea se intorceau de la casa lor de la Cotorca (Ialomita).

Marian Aldea este unul din marii jucatori ai Romaniei care a evoluat in multe meciuri internationale importante, cel mai semnificativ fiind succesul din 1980, contra Frantei, cu scorul de 15 la 0.

Dumnezeu sa-i odihneasca!

3,023 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

21 Comments

  1. mamut 6 decembrie 2010 at 5:08

    dumnezeu sa ii odihneasca ca marian aldea o fost unu din cei mai mari rugby-sti ai romanie chiar cel mai mare…….condoleante familie si pritenileor:((:((:((:((

  2. anonim 6 decembrie 2010 at 9:02

    Vorbele sunt de prisos!Ma rog la Dumnezeul care le-a luat parintii sa ii tina tare pe Alina si Adrian :((

  3. SICA 6 decembrie 2010 at 9:24

    SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI ,DUMNEZEU SA I ODIHNEASCA IN PACE SA FRINT INCA UN STEJAR

  4. gicavacaru 6 decembrie 2010 at 11:46

    DUMNEZEU sa aibe grija de sufletul lor.mare jucator si un mare suflet.pacat ca ai plecat asa devreme TATAE cum a-ti spuneu apropiatii si cei ce te iubeu.

  5. sorin diaconescu (pompieru) 6 decembrie 2010 at 18:24

    Dumnezeu sa-i odihneasca in pace.

  6. cristina voinea 6 decembrie 2010 at 20:56

    Dumnezeu sa aiba grija de amandoi acolo unde sunt acum! Mare pacat, doi oameni tineri, cumsecade. Sunt alaturi de Alina si de Adrian. Condoleante!

  7. Dan 6 decembrie 2010 at 22:08

    Idolul copilariei mele ……adio !
    Dumnezeu sa-i odihneasca

  8. cristi 6 decembrie 2010 at 23:33

    Doamne fereste,bibi imi pare rau sper sa fi tare

  9. flipi 7 decembrie 2010 at 1:38

    doamne sa du si tatie si chiar mai mult si sotia oare cu ce au gresit oameni astia
    dumnezeu sai odihneasca
    pling si ma gindesc la ei

  10. George Galin 7 decembrie 2010 at 4:24

    Dumnezeu sa-i odihneasca-n pace.Sincere condoleante familiei.

  11. dumitras 7 decembrie 2010 at 10:19

    Sincere condomeantei familiei ALDEA.
    Dumnezeu sa il odihneasca in pace.

  12. roxana g 7 decembrie 2010 at 12:57

    Dumnezeu sa-i mantuiasca.O familie minunata, deosebita cum rar intalnesti.

    Alina si Adi sa va intareasca Dumnezeu. Suntem alaturi de voi.

  13. Petruta 7 decembrie 2010 at 15:04

    Sincere condoleante copiilor. O familie minunata, iar Marian a fost un om de mare caracter, cu mult bun simt si cu un suflet mare.
    Dumnezeu sa ii odihneasca in pace!

  14. Mihai I 7 decembrie 2010 at 15:12

    Dumnezeu sa-i odihneasca în pace; sincere condoliante copiilor lui Marian.
    A fost un jucator deosebit si un om”mare”. Am multe amintiri placute petrecute cu el, cu Florica, Gica Daraban, Nica…la echipa nationala din anii 70.
    Mihai Bucos

  15. Cerasela 7 decembrie 2010 at 17:17

    Sincere condoleante familiei indurerate. Alina si Adrian, sa va intareasca Dumnezeu sa treceti peste aceasta grea incercare.
    Dumnezeu sa ii odihneasca in pace!

  16. Andreia Simona 7 decembrie 2010 at 20:31

    Dumnezeu sa ii odihneasca si sa le lumineze calea spre odihna vesnica!
    Oameni deosebiti, parinti minunati, au parasit aceasta lume mult prea devreme!
    Sincere condoleante familiei!
    Alinuta si Adi suntem alaturi de voi!
    Multa putere sa va dea bunul Dumnezeu sa puteti trece peste aceasta grea incercare si mare durere!

  17. Ioana Popovici 7 decembrie 2010 at 22:45

    Dumnezeu sa le deschida drumul catre El, sa-i odihneasca si sa-i mantuiasca!
    Alina draga mea prietena, Adi, sa va intareasca bunul Dumnezeu sa treceti peste aceasta tragedie! Sincere condoleante!

  18. Mihaela 8 decembrie 2010 at 12:09

    Din pacate stiu ce inseamna sa-ti pierzi ambii parinti in aceeasi zi! Am trecut si eu prin asta, e foarte dureros…Sa le dea Dumnezeu putere copiilor sa treaca peste aceasta tragedie. Sincere condoleante!

  19. roxana g 10 decembrie 2010 at 14:19

    Dumnezeu sa-i primeasca alaturi de el, acolo unde numai cei buni ajung. Au plans si pietrele la inmormantarea lor.
    Alina si Adi, ma rog ca bunul Dumnezeu sa va dea putere sa treceti peste aceasta grea incercare.