Sunday 17th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

Jucatorul anului

22 decembrie 2010 INTERN
La Bucuresti va avea loc un nou curs World Rugby Level 1 pentru antrenori.

Federatia Romana de Rugby

FRR.ro doreste sa afle de la cititorii sai care a fost cel mai bun jucator roman de rugby in anul 2010.

Cei 10 nominalizati vor fi alesi de cititorii www.FRR.ro pana luni, 27 decembrie. De asemenea, Asociatia Internationalilor de Rugby va face un sondaj printre membrii sai si va oferi FRR optiunile sale.

Ponderea celor doua sondaje va fi de 50%.

Rezultatul final va fi stabilit in urma celor doua sondaje si va fi facut public pe data de 29 decembrie.

Va prezentam nominalizarile:

– Marius Tincu – pentru constanta si consistenta evolutiilor sale la echipa nationala si la echipa de club
– Valentin Ursache – pentru parcursul bun din campionatul intern si pentru evolutiile de la echipa nationala
– Sorin Socol – pentru abilitatile de lider pe care le-a aratat in nenumarate ori si pentru evolutiile de la echipa nationala
– Daniel Carpo – pentru meciurile bune din campionatul intern si echipa nationala si pentru partidele reusite in AMLIN Challenge Cup
– Ovidiu Tonita – pentru determinarea si daruirea cu care a reprezentat nationala in acest an si pentru constanta evolutiilor la echipa de club
– Alexandru Manta – pentru prestatiile remarcabile la echipa nationala si echipa de club
– Valentin Calafeteanu – pentru revenirea dupa accidentarea grava suferita in meciul cu Rusia si aportul adus in jocul echipei nationale
– Dan Dumbrava – pentru eficienta transformarilor de la echipa nationala si echipa de club
– Madalin Lemnaru – pentru finalul de sezon reusit la echipa nationala si la selectionata Stejarii Bucuresti
– Catalin Fercu – pentru calitatea jocului aratat si inspiratia dovedita in meciurile nationalei

2,295 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

33 Comments

  1. SuperFan 22 decembrie 2010 at 19:04

    1.Ursache
    2.Carpo

  2. Alecs 22 decembrie 2010 at 19:16

    parerea mea e ca asta a fost anul lui Carpo

  3. OBSERVATOR 22 decembrie 2010 at 21:12

    Cine a fost singurul jucator care a batut linia avantajului in meciul cu Stade Francais!

    Raspuns corect: SOCOL NU

    FERCU NU

    CARPO DA

  4. sorin diaconescu (pompieru) 22 decembrie 2010 at 21:39

    Castigatori sunt toti jucatori de la mic la mare ,cei 10 nominalizati au avut la echipele lor alti 14 care i-au sustinut.Din desert pompierul va doreste un an cu multe impliniri si realizari LA MULTI ANI!!!!!!!!!

  5. ionut 23 decembrie 2010 at 1:50

    tonita nu iese in fata cu declaratii insa este cel mai bun jucator care il are romania la ora actuala..o asemenea determinare si daruire…iar cel face mai bun decat ceilalti este modestia iesita din comu…bravo tonita..multa sanatate si succes in continuare

  6. Shafu' 23 decembrie 2010 at 7:22

    1.CARPO – jucatorul cu de toate. Cel tarziu la vara va avea cel mai bun contract in liga I in una din Tarile „Five Nation”!

  7. Razvan Peristeri 23 decembrie 2010 at 8:36

    Avand in vedere ca acest sondaj se refera la Jucatorul anului,cred ca trebuie sa avem o privire de ansamblu asupra acestor jucatori.Categoric toti merita nominalizarea pentru acest titlu.
    Chiar daca nu a fost intotdeauna cel mai bun jucator de pe teren, SORIN SOCOL
    merita aceasta onoare pentru munca nevazuta pe care a facut-o in acest an si anume pentru capacitatea de a mobiliza si motiva niste oameni, in asa fel incat sa functioneze ca o echipa, sa duca o lupta permanenta cu dezamagirile si situatiile de care au avut parte acesti oameni in anul care a trecut , an finalizat cu o calificare entuziasmanta, in situatia in care putini mai credeau in ei.
    BRAVO CAPITANE,

    Toate cele bune,
    psih. Razvan Peristeri

  8. corect 23 decembrie 2010 at 9:34

    Corect: Carpo

  9. adrian 23 decembrie 2010 at 9:46

    DANIEL CARPO

  10. Radu 23 decembrie 2010 at 10:01

    Tonita

  11. Turambar 23 decembrie 2010 at 10:02

    Daniel Carpo, evident

  12. Alina 23 decembrie 2010 at 11:56

    Daniel Carpo de departe cel mai bun jucator al anului!!! Felicitari si bafta!

  13. Neagu 23 decembrie 2010 at 13:34

    Indubitabil este anul lui Ursache, singurul care dupa mult timp a resit sa plece in Franta. Ursache este indispensabil echipei nationale, este o forta a naturii si un caracter deosebit!!!

  14. Raul 23 decembrie 2010 at 13:35

    Gramada Rulesss : Carpo nr 1 !!!

  15. moto 23 decembrie 2010 at 14:38

    CARPO SI TINCU cei mai buni si cei mai valorosi Jucatori.

  16. prorugby 23 decembrie 2010 at 17:42

    CARPO??? Dar ce a facut domne Carpo?? A iesit campionul romaniei de 15 ori, cu rugby XV sau 7? Nici macar echipa nu si-a condus-o spre finala anul asta….. A facut si el 1 meci bun cu Romania si 2 in Amlin si gata e cel mai bun ….. sa fim seriosi. Este un jucator bun,cu vointa si daruire dar pana la jucatorul anului mai are de muncit!! In rest…toate bune cu sanatate!

  17. Sorin 23 decembrie 2010 at 23:42

    Valentin Ursache!!!
    Vointa de fier, curaj nemaipomenit, darzenie!!!

  18. FanRugby 23 decembrie 2010 at 23:43

    Prietene ProRugby, tu cred ca nu stii limba romana. Aici se voteaza jucatorul nu echipa prietene. Zi tu un Nr 8 din tara asa bun si constanta in meciuri?, dar nu vreau sa cobor la nivelul tau. Daca esti invidios dute la Cancan ca aia fac ziare de scandal, aici sunt Gentlemeni pe acest site nu toti INVIDIOSII.
    Cred ai un alt preferat si esti subiectiv(daca nu stii acest cuvant greu pt tine cauta in dictionarul explicativ al limbii si literaturii romane)

    Urez succes echipei din Baia Mare cat mai multe campionate la cifra de 15 cum iti doresti tu, draga baimarene! Forzza Macovei

  19. FanRugby 23 decembrie 2010 at 23:47

    ….. o mica completare pt PROrugby …dute pe siteul rugby.ro si voteazal acolo pe Macovei, daca tot asa mult il vrei.Ca aia si asa numai articole aiurea fac !!! si un o nominalizare cum iti place tie. Eu iti Sarbatori Fericite chiar daca esti frustrat de sarbatori …sper sa vina Mos Craciun la tine :))

  20. Lilly Foreman 24 decembrie 2010 at 0:11

    Daniel Carpo, evident

  21. Raul 24 decembrie 2010 at 0:59

    PRORUGBY , dar parerea ta cine e jucatorul anului ?cine a iesit ”campionul romaniei de 15 ori”????
    Avand in vedere jocul pe care rugbysti romani l-au prestat anul acesta eu zic ca Carpo se poate spune k a iesit cu cv in evidenta spre deosebire de altii,fapt pt care majoritatea au ales sa il voteze,fiecare cu parerea lui eu zic sa il votezi pe domnul IVAN (mijlocasul la gramada a celor de la Dinamo) probabil pe tin el te-a impresionat !!! BFT !!!

  22. Deann Reese 24 decembrie 2010 at 4:40

    CARPO SI TINCU cei mai buni si cei mai valorosi Jucatori.

  23. lisia 24 decembrie 2010 at 6:27

    ursache , a demonstrat ca este un sportiv de mare valoare si merita sa fie jucatorul anului.

  24. june 24 decembrie 2010 at 6:32

    ursache este fara discutii cel mai bun rugbist din tara, bravo si tine/o tot asa!!!

  25. Leola Lloyd 24 decembrie 2010 at 8:23

    Daniel Carpo de departe cel mai bun jucator al anului!!! Felicitari si bafta!

  26. gudu 24 decembrie 2010 at 9:02

    Carpo de departe.

  27. prorugby 24 decembrie 2010 at 11:35

    Este o parere,si nu trebuie sa fiti de acord cu mine… Aici fiecare isi voteaza simpatizantii, daca e sa o luam pe post cum zici tu FANRUGBY cu siguranta mai sunt baieti pe alte posturi care si-au facut treaba!! Sarbatori fericite!

  28. niculae 24 decembrie 2010 at 13:54

    sa compari pe carpo,cu tonita si tincu este prea mult ,cei doi sunt vicecampioni ai frantei anul asta ,sunt modesti ,nu stau la tv la poze,ei isi fac treaba in teren si acolo vorbesc,daca carpo este nr 1 doar in romania ,afara ma indoiesc ca prinde macar un loc in elite III

  29. andrei 25 decembrie 2010 at 5:09

    CARPO NR 1 IN ROMANIA SUCCES IN CONTINUARE.

  30. alecsa 25 decembrie 2010 at 21:17

    Carpo,bineinteles:D

  31. moto 26 decembrie 2010 at 21:44

    CARPO!CARPO!CARPO!cel mai bun jucator din tara.

  32. lili 27 decembrie 2010 at 12:49

    Tudorel bratu ­čÖé