Wednesday 11th December 2019,
Federatia Romana de Rugby

UPDATE: Demci, internat in stare grava

4 ianuarie 2011 INTERN

Stefan Demici

Antrenorul echipei Dinamo, Stefan Demci (35 de ani), este internat la Spitalul Municipal din cauza unei infectii la plamani.

Starea sa este una grava datorita complicatiilor aparute la inima.

Stefan Demci este antrenorul principal al echipei Dinamo.

Ca jucator a participat la Cupa Mondiala din 1999, are sase titluri de campion national si patru Cupe ale Romaniei.

UPDATE: Demci a fost operat cu succes la inima joi seara. Medicii lupta in continuare cu infectia de la plamani. Vom reveni cu amanunte.

Foto: Marian Burlacu (Adevarul)

2,838 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

27 Comments

  1. Andrei Balan 4 ianuarie 2011 at 21:07

    Multa sanatate ii doresc. Mare jucator,un foarte bun coleg de echipa si un adversar redutabil. Tineti-ne la curent cu starea lui de sanatate, va rog. Multumesc anticipat.

  2. Iulius Hoffman 4 ianuarie 2011 at 21:47

    Lupta ca un rugbist adevarat!Multa sanatate!

  3. zizi 5 ianuarie 2011 at 7:50

    Multa sanatate si sa te faci bine cat mai repede!! Iti suntem aproape, toti avem nevoie de tine.

  4. cracea cristian 5 ianuarie 2011 at 10:36

    multa sanatate si sa revi pe banca „cainilor”!

  5. Ungureanu 5 ianuarie 2011 at 15:25

    Multa sanatate !

  6. cantor 5 ianuarie 2011 at 16:02

    multa sanatate fane,lupta sa te faci bine.

  7. Dragos Stoichitescu 5 ianuarie 2011 at 17:38

    Lupta pentru familia ta Stefane !! Sunt alaturi de tine.

  8. calafeteanu valentin 5 ianuarie 2011 at 18:32

    Fii tare Fanush!esti puternic si o sa treci peste asta,multa sanatate…

  9. gica vacaru 5 ianuarie 2011 at 19:56

    Cu totii sa fim alaturi de un membru al familiei noastre cand trece prin momente grele si incercari ale vietii.sa-i dorin insanatosire si sa fie acelasi luptator pe care il stim de cand era jucator.mult noroc si sanatate STEFANE

  10. gica vacaru 5 ianuarie 2011 at 20:00

    Sa fim alaturi de un membru al familiei noastre care trece prin momente grele ale vietii si sa-i dorim insanatosire si sa fie acelasi luptator pe care il stim cu totii.mult noroc si sanatate STEFANE

  11. dan 5 ianuarie 2011 at 20:17

    Lupta Fane si te fa bine! Sa vi inapoi pe marginea terenului!

  12. rugby 6 ianuarie 2011 at 3:43

    se va face sanatos ca doar ii un rugby-st..si stie sa lupte……..multa sanatate…..i doresc….

  13. Radu Petrescu 6 ianuarie 2011 at 10:04

    Sanatate multa si refacere rapida!

  14. catalin 6 ianuarie 2011 at 13:03

    Multa sanatate si insanatosire grabnica!

  15. Neagu 6 ianuarie 2011 at 13:16

    Fanush, credinta in Dumnezeu, acesta este ajutorul de care ai nevoie!!!
    Bunul Dumnezeu n-o sa te lase, o sa te scoata din acest necaz!
    Multa sanatate si sa te pui pe picioare cat mai curand!!!

  16. kamil 6 ianuarie 2011 at 14:12

    Va tinem pumnii Nea Fane!!multa sanatate …sa fiti tare!!

  17. Socol socool 7 ianuarie 2011 at 1:23

    Multa sanatate

  18. ionut rosoaga 7 ianuarie 2011 at 11:23

    multa sanatate si sa ne vedem la teren

  19. emil pirtoc 7 ianuarie 2011 at 19:33

    Sper sa fie doar un galben ,dupa care vei reveni mai puternic alaturi de cea de-a doua familie.Sa-ti dea dumnezeu multa sanatate si noroc

  20. rugby Braila 8 ianuarie 2011 at 14:59

    multa sanatate…

  21. nichescu 10 ianuarie 2011 at 22:29

    Stefane ai fost un exemplu in viata mea.M-ai crescut aproape de tine si am invatat multe de la tine.Eu iti doresc multa sanatate si multa putere sa treci peste greul asta.Fi tare si sa ne auzim cu bine.Salutari la toata familia.

  22. Piedone 13 ianuarie 2011 at 11:15

    Lupta Stefane! Sa te faci bine! Imi aduc aminte ca te admiram cand eram mai mic si jucam la Dinamo sub tutela lui Neaga. Desi nu mai sunt rugbyst, inca te simpatizez. Ai fost si esti unul din rugbystii talentati!

    Multa sanatate!