Wednesday 13th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

S-au pus in vanzare biletele pentru meciul Romania-Rusia. Abonamentele pentru 2011 costa 500 RON

16 februarie 2011 MEDIA

myticket.ro

Biletele pentru meciul Romania-Rusia s-au pus in vanzare miercuri dimineata. Tichetele costa 10 lei la Tribuna II si Peluza si 20 lei la Tribuna I. Ele se gasesc in reteaua Diverta, la magazinul din curtea FRR si pe www.myticket.ro .

Romania joaca impotriva Rusiei, in a treia etapa a Cupei Europene a Natiunilor, sambata, 26 februarie, incepand cu ora 16.00, pe Stadionul National Arcul de Triumf, IN DIRECT la GSP TV.

Incepand cu saptamana viitoare, fanii pot achizitiona abonamente pentru meciurile desfasurate pe Stadionul Arcul de Triumf.

„De luni, la magazinul din Bulevardul Marasti, fanii pot achizitiona abonamente pentru anul 2011. Va fi emis un singur tip de abonament in valoare de 500 RON, care va fi valabil pentru toate meciurile desfasurate pe Arcul de Triumf in acest an. Cei dornici isi pot alege locurile in tribuna si pot beneficia de acestea tot anul. Este o premiera pentru Stadionul National Arcul de Triumf si speram sa fie bine primita de public”, a explicat Secretarul General, Florinel Matei.

Abonamentele pentru Stadionul Arcul de Triumf sunt valabile atat pentru meciuri ale echipei nationale, turnee internationale, meciurile si finalele SuperLigii, cat si pentru fazele finale ale Cupei.

2,054 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

9 Comments

  1. Vlad 16 februarie 2011 at 11:46

    Mie mi se pare cam scump abonamentul de 500 RON deoarece nu cred ca va fi rentabil, nu stiu exact cate meciuri vor fi anul acesta.

  2. Soze 16 februarie 2011 at 15:18

    500 RON?

    Cate meciuri avem programate anul acesta pe Arcul de Triumf?

    3 in IRB Nations Cup, 2 in CEN, poate 2-3 amicale inainte de World CUP. Dupa World Cup poate inca 5 meciuri (asta in cel mai optimist caz)

    13*20 = 260 RON

    Daca va dau bani acum si primesc ceva in viitor ar trebui sa primesc un pret mai bun, nu?

    Future value, present value, alea alea?

    Va fi prost primit de public

  3. black sunday 16 februarie 2011 at 17:59

    In loc sa ramana preturile aceleasi, biletele se scumpesc. In felul asta se descurajeaza sa vina oamenii la stadion pentru că nici pe vechile preturi nu se inghesuia lumea. Bun marketingul asta.

  4. PRO PERFORMANTA 16 februarie 2011 at 18:55

    Ma gandeam daca merita sustinuta cauza aceasta . Ma gandeam ca mi s-ar raspunde cu discursuri motivationale de genul : „Trebuie sa fim aproape in aceste momente grele in care echipa Nationala si rugbyul Romanesc sunt la rascruce. ” Foarte adevarat ! Stiu deasemenea ca mi s-ar zice ca nu ma obliga nimeni sa iau acest abonament si ca este un anunt ca multe altele !
    Constient de toate astea vreau sa ajunga la urechile celor care ar trebuii sa auda si doleanta mea de posibil cumparator al abonamentului pus in vanzare !
    Vreau sa vin la meciuri si sa vad RUGBY !Vreau sa vin la meci si sa vad o ECHIPA !
    Din fire sunt pretentios si sper ca Domnul Secretarul General, Florinel Matei , sa poata pe viitor pe langa pachetul substatial care vine odata cu acest abonament ( „Cei dornici isi pot alege locurile in tribuna si pot beneficia de acestea tot anul „) sa indeplineasca si doleantele vesnicilor sustinatori al RUGBYului ROMANESC !

  5. Costi 17 februarie 2011 at 10:07

    eu zic ca li s-a urcat la cap, a fost mula lume la ultimul meci din barajul pentru cupa mondiala si ce s-au gandit ei? sa creasca preturile …
    si iar o sa fie pustiu

  6. rugby 17 februarie 2011 at 16:06

    Daca as vedea rugby de calitate, ar merita din plin 500 lei / an. Dar asa….

  7. troacar 17 februarie 2011 at 18:12

    Daca pierd sambata si daca publicul isi da seama ca selectia si pregatirea se fac dupa ureche nu le mai vine nimeni la meciuri .

  8. Ion 17 februarie 2011 at 19:22

    Pretul pare cam mare pentru marele public. Poate informatia nu este exacta sau insuficienta poate sunt ascunse surprize , gen tratament preferential pt. abonati cu sandviciuri si palinca la intrare si-o bere la pauza. sau poate federatia aduce fara sa ne spuna acum, vreo mare echipa din Top4 in pregatiri la vara si atunci se merita.
    Altfel, nu stiu cat de potrivita este oferta cu cererea sau m-am exprimat gresit! cererea cu oferta!?

    sanatosi sa fim si bucurosi la toamna!

  9. moto 17 februarie 2011 at 22:27

    500:)))))))))) tare.cand o sa ajungem pe locul 30 mondial cat o sa fie?????1500:))))))))))))))ati inebunit de tottttttttt.cu bani astea vezi doua meciuri in turneul celor 6 natiuni