Sunday 05th July 2020,
Federatia Romana de Rugby

Arbitrii se reunesc saptamana viitoare pentru un stagiu de pregatire

25 februarie 2011 ARBITRAJ, INTERN
La Bucuresti va avea loc un nou curs World Rugby Level 1 pentru antrenori.

Federatia Romana de Rugby

Arbitrii care vor oficia in SuperLiga si in ligile inferioare se vor reuni in perioada 4-6 martie intr-un stagiu de pregatire in Bucuresti.

Cavalerii fluierului din provincie se vor prezenta la Hotel Rin Otopeni in dupa-amiaza zilei de 3 martie 2011. Arbitrii din Bucuresti se vor prezenta vineri, 04 februarie, incepand cu ora 08:30, in aceeasi locatie.

Arbitrii mentionati mai jos vor avea asupra lor echipament sportiv pentru testele fizice, carnetul de arbitru pentru viza anuala si adeverinta medicala din care sa rezulte ca sunt apti pentru a depune efort fizic.

Responsabilii de zona trebuie sa aiba asupra lor carnetele tuturor arbitrilor aflati in zona respectiva pentru aplicarea vizei anuale.

“Stagiul este unul deosebit deoarece vor participa si antrenorii echipelor de SuperLiga, fapt care ne da speranta ca sfarsitul celor trei zile ne vom pune de acord cu o maniera de arbitraj unitara, in spiritul regulamentului de joc. Avem doi invitati de marca, care a uraspuns pozitiv la solicitarea noastra, in persoana domnilor Patrick Robin (responsabil arbitri FIRA-AER) si Bernd Gabbei (reprezentant IRB). Cu aceasta ocazie arbitrii vor primi si noul echipament cu care vor oficia jocurile din Super Liga, cat si din celelalte divizii nationale”, a declarat presedintele CCA, Emil Pirtoc.

Arbitrii care vor participa la stagiul de pregatire
1. Bargaunas Horatiu
2. Petrescu Radu
3. Iordachescu Vlad
4. Diaconescu Robert
5. Milita Bogdan
6. Frasineanu Danut
7. Seitan Gabriel
8. Nitulescu Alexandru
9. Stefan Razvan
10. Toma Valeriu
11. Serban Cristian
12. Irimia Mihai
13. Gordin Bogdan
14. Iordachescu Razvan
15. Anorocioaie Razvan
16. Vasiliu Razvan
17. Gordin Doru
18. Raduta Cristian
19. Clapon Claudiu
20. Stuparu Mihai
21. Gorodea Emil
22. Tinu Ionel
23. Bodea Ionut
24. Bujoreanu Viorel
25. Bonea Florin
26. Sabau Gheorghe
27. Copil Nicolae
28. Cantor Bogdan
29. Nechifor Bogdan
30. Marin Alina
31. Sava Ioana
32. Ghioc Vasile
33. Tomasso Ciancio

Republica Moldova
34. Tomus Maxim
35. Bostanica Alexandru
36. Ursu Dumitru

CCA
37. Pirtoc Emil
38. Bargaunas George
39. Bonea Constantin
40. Dudu Florian
41. Vatui Mircea

Responsabili comitete
42. Lazar Valeriu
43. Stoica Gheorghe
44. Tudor Nicolae

Reprezentant FIRA-AER
45. Patrick Robin
46. Bernd Gabbei – reprezentant IRB

2,369 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

1 Comment

  1. unu de la rugby 26 februarie 2011 at 17:38

    se vede clar ca rez cele mai bune la acest stagiu il vor avea cei 2 din varful listei nici nu se poate altfel .macar lista trebuia facuta in ordinea alfabetica.

Leave A Response