CEN: Georgia, victorie la limita in Portugalia. Spania a castigat acasa

Georgienii se mentin pe primul loc in clasament

In meciul ocupantelor primelor pozitii, Georgia a castigat la limita la 1 punct diferenta la Lisabona si se mentine pe primul loc.
Meciul a fost unul cat se poate de echilibrat, scorul la pauza fiind 10-6 pentru gruzini.

Lusitanii au revenit in partea secunda si au marcat din doua lovituri de pedeapsa dar nu a fost suficient pentru ca Georgia a mai reusit o lovitura de pedeapsa care i-a adus victoria la limita. Portugalia, prin Pedro Cabral, a ratat lovitura de pedeapsa care ar fi putut sa ii aduca victoria in ultimele minute.

Spania a trecut la pas de Ucraina, inscriind cinci eseuri si a obtinut punctul bonus ofensiv, urcand pe locul trei in clasament, cu unul mai sus decat Stejarii, care au un meci mai putin disputat.
Ibericii aveau deja 14-3 la pauza, ei reusind alte trei eseuri pana la final.