Monday 10th August 2020,
Federatia Romana de Rugby

Luni debuteaza Turneul Final la U17

13 mai 2011 JUNIORI
La Bucuresti va avea loc un nou curs World Rugby Level 1 pentru antrenori.

Federatia Romana de Rugby

Federatia Romana de Rugby, sprijinita de ADIDAS BODY CARE si LION, organizeaza in perioada 15 mai – 22 mai 2011 Turneul Final la Juniori U 17, pentru stabilirea echipei campioane la aceasta categorie de varsta. Echipele vor fi formate din jucatori nascuti in anii 1994 si 1995 (nu mai multi de 5 sportivi in fiecare echipa nascuti in acest an).

Dupa disputarea competitiei la nivel de Comitete Regionale, la turneul care urmeaza sa se desfasoare pe Stadionul Olimpia vor participa 8 echipe, calificate din competitiile locale.

Cele patru zone ale tarii vor fi reprezentate in competitie dupa cum urmeaza:
– Muntenia: CS Olimpia, CSA CSS 3 Steaua, RCJ Farul Constanta
– Moldova Nord: CSS Gura Humorului, CSS Unirea Iasi
– Moldova Sud: CSS Tecuci, RC Stejarul Buzau
– Transilvania: RC Ariesul Cluj

Cele opt echipe vor fi impartite in doua grupe (Rosie si Albastra) in urma unei trageri la sorti care va avea loc la sediul FRR dumninica, 15 mai.

Pentru stabilirea clasamentului general, se vor disputa meciuri, astfel:
– Locurile 1 si 2 – ocupantele locurilor I din fiecare grupa;
– Locurile 3 si 4 – ocupantele locurilor II din fiecare grupa;
– Locurile 5 si 6 – ocupantele locurilor III din fiecare grupa;
– Locurile 7 si 8 – ocupantele locurilor IV din fiecare grupa.

Programul meciurilor

Faza I
Luni 16.05. 2011
1. Locul 3 cu locul 2 din grupa Albastra ora 09.00
2. Locul 4 cu locul 1 din grupa Albastra ora 10.30
3. Locul 3 cu locul 2 din grupa Rosie ora 17.30
4. Locul 4 cu locul 1 din grupa Rosie ora 19.00
Faza I
Miercuri 18.05. 2010
5. Locul 1 cu locul 3 din grupa Albastra ora 09.00
6. Locul 4 cu locul 2 din grupa Albastra ora 10.30
7. Locul 1 cu locul 3 din grupa Rosie ora 17.30
8. Locul 4 cu locul 2 din grupa Rosie ora 19.00
Faza I
Vineri 20.05. 2010
9. Locul 2 cu locul 1 din grupa Albastra ora 09.00
10. Locul 3 cu locul 4 din grupa Albastra ora 10.30
11. Locul 2 cu locul 1 din grupa Rosie ora 17.30
12. Locul 3 cu locul 4 din grupa Rosie ora 19.00

Faza a II-a (Finale)
Sambata 21.05. 2011
13. Locul 4 din grupa Rosie cu locul 4 din grupa Albastra ora 09.00
14. Locul 3 din grupa Rosie cu locul 3 din grupa Albastra ora 10.30
Duminica 22.05. 2011
15. Locul 2 din grupa Rosie cu locul 2 din grupa Albastra ora 09.00
16. Locul 1 din grupa Rosie cu locul 1 din grupa Albastra ora 10.30

In perioada 22-29 mai FRR va organiza Turneul Final la U18. O saptamana mai tarziu (29 mai – 05 iunie), tot la Bucuresti, va avea loc Turneul Final al U16.

ADIDAS BODY CARE

Lion

1,792 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

11 Comments

  1. calin catalin 13 mai 2011 at 11:22

    Din ce data si la ce ore se vor desfasura meciurile pe Olimpia ?

  2. DraGos 13 mai 2011 at 13:30

    Meciurile vor incepe luni dimineata (17 mai) ora noua si zece jumate si seara ora cinci jumate si sapte .

  3. Adrian 13 mai 2011 at 15:02

    LAV nu participa? Ce s-a intamplat cu echipa de U17 de acolo?

  4. Baboi 13 mai 2011 at 21:15

    LAV u17 Si’a luato grav de la toate echipele 🙂

  5. DraGos 14 mai 2011 at 9:59

    @Adrian : nu s-a calificat

  6. Bogdan Grigoroaea 14 mai 2011 at 12:46

    Iti zic eu…sunt varza;)

  7. alexander 14 mai 2011 at 16:15

    nu sau calificat :))

  8. fby 15 mai 2011 at 18:35

    FORTA FARUL CONSTANTA !!!!!!!!

  9. fby 15 mai 2011 at 18:36

    Haideti baieti ca se poate sa faceti o figura buna anul asta !!! 😉

  10. sarma 15 mai 2011 at 20:37

    orikm olimpia va castiga anul asta!! hahaha

  11. I_LOVE_RUGBY 15 mai 2011 at 20:54

    auziti baietii din moldova, cu barladu ce se intampla de nu se mai califica , asa rau au ajuns?

Leave A Response