Tuesday 11th August 2020,
Federatia Romana de Rugby

Turneul Regional de Minirugby – Trofeul Gheorghe Pircalabescu: CSO Pantelimon se impune din nou

15 mai 2011 INTERN

Incrancenarea a fost maxima in toate meciurile

Federatia Romana de Rugby a organizat sambata 14 mai etapa a IV-a din cadrul Turneului Regional de Minirugby. Trofeul Gheorghe Pircalabescu s-a desfasurat pe Terenul 3 din cadrul Complexului Sportiv Arcul de Triumf si a adunat la start 18 echipe de club la cele trei categorii de varsta: sub 10 ani (copii nascuti 2001/2002), sub 12 ani (copii nascuti 1999/2000) si sub 14 ani (copii nascuti 1997/1998).

Categoria U10 – echipe participante: CSO Pantelimon, CS Joita-07, CSS 3 CSA Steaua.
Rezultate: CS Joita – CSS3 Steaua 15-25, CS Joita – CSO Pantelimon 5-10, CSS3 Steaua – CSO Pantelimon 5-15.
Clasament: 1. CSO Pantelimon, 2. CSS3 Steaua, 3. CS Joita-07.

Categoria U12 – echipe participante: Sc.1 Buftea, RC Grivita, CSS 3 CSA Steaua, CSO Pantelimon, CS Joita-07, CS Triumf, RC Cleopatra.
Rezultate: RC Cleopatra – CSS3 Steaua 20-0, CS Joita – RC Grivita 15-0, CSO Pantelimon – Sc.1 Buftea 30-0, CSS3 Steaua – RC Grivita 20-15, CS Joita – RC Cleopatra 5-0, CSO Pantelimon – CS Triumf 20-0. Finala locurilor 3/4: CSS3 Steaua – Sc.1 Buftea 15-0. Finala locurilor 1/2: CSO Pantelimon – CS Joita 20-0.
Clasament: 1. CSO Pantelimon, 2. CS Joita, 3. CSS3 Steaua, 4. Sc.1 Buftea, 5. RC Cleopatra, CS Triumf, RC Grivita.

Categoria U14 – echipe participante: CSO Pantelimon, CSS3 Steaua, RC Flamingo, CS Triumf, CS Joita-07, CSS6 Grivita, CC Buftea, RC Cleopatra.
Rezultate: CSS3 Steaua – RC Flamingo 15-5, CSO Pantelimon – RC Cleopatra 30-0, CC Buftea – CS Joita 10-0, CSS6 Grivita – CS Triumf 0-5. Semifinale: CSS3 Steaua – CSO Pantelimon 0-5, CC Buftea – CS Triumf 0-0 (3-2 la lovituri de departajare). Finala locurilor 3-4: CSS3 Steaua – CS Triumf 20-5. Finala locurilor 1-2: CSO Pantelimon – CC Buftea 10-0.

Clasament: 1. CSO Pantelimon, 2. CC Buftea, 3. CSS3 Steaua, 4. CS Triumf.

Primul loc la cele 3 categorii de varsta a fost ocupat din nou de echipele Clubului Sportiv Orasenesc Pantelimon (antrenor Lache Marius), care pastreaza Cupele Turneului Regional de Minirugby in vitrina,pana la urmatorul turneu.
Au participat la organizare: Nicolae Ungureanu (Director Regional Dezvoltare Muntenia), Alexandru Achim (FRR), Bogdan Predescu, Laurentiu Chiosa, Dumitru Gagelea si Razvan Iliescu (coordonatori FRR).

5,013 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

1 Comment

  1. Marian 16 mai 2011 at 19:51

    undes restul pozelor facute 😀 as dori sa le vad

Leave A Response