Sunday 12th July 2020,
Federatia Romana de Rugby

La multi ani, Iulian Dumitras!

22 iunie 2011 First XV

Iulian Dumitras

Internationalul roman implineste astazi 29 de ani.

Federatia Romana de Rugby ii ureaza La multi ani, sanatate si cat mai multe realizari.

Iulian Dumitras a bifat 30 de selectii pentru echipa nationala, unde a debutat in 2002 intr-un meci contra Olandei. A facut parte din lotul Romaniei care a evoluat la Cupa Mondiala din 2007.

Poate evolua pe postul de fundas si pe cel de mijlocas la deschidere.

2,427 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

11 Comments

  1. A.I.R 23 iunie 2011 at 8:45

    La multi ani ! O Cupa Mondiala cu reusite si bucuri.

  2. Ungureanu 23 iunie 2011 at 11:10

    La multi ani !

  3. Andrei C. 23 iunie 2011 at 12:24

    la multi ani ! si te rog fa un bine echipei nationale si retragete !!! daca iubesti Romania fa-o ! cit mai repede .

  4. DEMI 23 iunie 2011 at 14:18

    LA MULTI ANI,DAR LASA-NE AI RAMAS DOAR PROMISIUNE,DACA N-AR FI HARI……………

  5. George Popescu 23 iunie 2011 at 19:57

    La multi ani si multe selectii in Nationala!

  6. george george 24 iunie 2011 at 10:21

    La Multi Ani, Iulian!
    Nu va mai aparea un fundas de talia ta 20 de ani de acum inainte. Abia dupa retragerea ta o sa realizeze cei ce-ti recomanda pensia care ti-a fost valoarea cu adevarat. Abia dupa ce tu si ceilalti de generatia ta nu veti mai fi in iarba, o sa ne para rau ca nu ne-am putut bucura anii astia cat inca mai va vedem jucand. Mult succes la RWC!

  7. cantor 24 iunie 2011 at 11:08

    la multi ani iulian si tot ce iti doresti;iar pentru DEMI lipsa de respect.

  8. shht... 24 iunie 2011 at 12:03

    la multi ani…fundas ca el nu mai este in romania…vlaicu…care fuge de placaje??haideti sa fim seriosi!!!bafta si evolutii asa cum iti se asteapta o tara intreaga si tatal tau..un om deosebit!!!

  9. shht... 24 iunie 2011 at 12:04

    la multi ani…fundas ca el nu mai este in romania…vlaicu…care fuge de placaje??haideti sa fim seriosi!!!bafta si evolutii asa cum
    se asteapta o tara intreaga si tatal tau..un om deosebit!!!

  10. spectator 24 iunie 2011 at 16:03

    @shht…
    un om deosebit, care-i numeste “dobitoci” din tribuna pe juniorii din teren, fara sa tina cont, macar, de faptul ca parintii acestora se aflau doua randuri in spatele lui. prea multe cozi de topor in amaratul nostru de rugby.

  11. DEMI 25 iunie 2011 at 7:51

    lui cantor
    respcti valorile,nu cei care joaca cum joaca,doar pentru ca………..,eu vreau sa spun doar atat ,ca nu merita sa joace in echipa nationala cel putin la deschidere e catastrofa iar fundas daca el se ridica la nivelul lui durbac,bucos si eu nu vad,imi cer scuze