Thursday 14th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

GALERIE FOTO: Stejarii merg pe sirma la Predeal

21 iulie 2011 First XV

Intrecere

Stejarii urmeaza un program de pregatire spartan pentru Cupa Mondiala din Noua Zeelanda.

Staff-ul tehnic le-a pregatit miercuri o serie de antrenamente istovitoare care au alternat perioadele de catarat pe sirma si de mers pe coate.

Dimineata componentii echipei nationale au mers in Parc Aventura din Brasov unde au mers pe sarma, s-au catarat pe franghie si au traversat un lac pe scripete.

Dupa amiaza au avut parte de olimpiade. Stejarii au carat sacii cu 30 kg de nisip, au facut tractiuni la bara, au rostogolit cauciucuri si s-au tarat pe burta pe sub gardulete.

GALERIE FOTO

3,213 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

10 Comments

  1. harri potterash 21 iulie 2011 at 10:41

    e bine ca nu l a ti uitat pe barga!! aveti mare grija sa si incaseze diurna,mai aveti mondialul asta si gata sugativelor

  2. cantor 21 iulie 2011 at 13:20

    bravoo baieti super tare ,sper ca si la cupa mondiala in momentele grele sa va amintiti cum ii sa muncesti in echipa.

  3. robert 21 iulie 2011 at 22:15

    in timp ce stejarii merg pe sarma la Predeal, scotienii se antreneaza cot la cot cu unitatile lor de elita ale armatei, englezii si-au adus si un antrenor de lupte greco-romane care-i invata sa dea placaje devastatoare si sa faca prizele pe adversar in contactul direct iar cei din Samoa si Tonga alearga in apa pana la genunchi de le ies ochii din cap. Noapte buna!

  4. mihai fertig 22 iulie 2011 at 15:08

    fiul meu de opt ani a fost in tabara sub magura pietrei craiului si,impreuna cu colegii lui, de aceeasi varsta, au mers si in parc aventura. el nu a fost asa de curajos, incat sa mearga pe sarma, dar s-a descurcat bine la tiroliana si catarat. dupa aceea au tras cu arcul, au calarit ponei, au dat de mancare la oite si caprite, iar seara au spus ghicitori si au dansat cu coifuri in cap. sper sa ne postati fotografii si de la aceste momente ale cantonamentului.

  5. rugby 25 iulie 2011 at 17:48

    daca sunt acolo urmatorii asi in ale rugbyului;
    MITREA DANIEL-antr federal
    BORS EMILIAN(CRED)-manager general
    GONTINEAC ROMEO -antr. principal nationala de rugby
    mesieur ANTONIN-expert in rugby
    (ma intreb unde au antrenat acestia si ce performante au avut?)
    succesul echipei noastre in NZ este asigurat.
    o vacanta minunata in NZ pentru cei care insotesc lotul national si nu vor fii putini.
    cred ca frr va fii condusa in aceasta perioada de dudu florian ajutat de ana de la echipament.

  6. ana de la echipament 26 iulie 2011 at 14:04

    In septembrie sunt in CO….asa ca nu pot fi la conducerea Federatiei!!!! Va rog desemnati alta persoana!!!

  7. mandel 26 iulie 2011 at 19:30

    hai romania!