Monday 25th March 2019,
Federatia Romana de Rugby

Campionatul European U19 incepe la Bucuresti pe 30 octombrie

12 octombrie 2011 U19

Romania U19

Romania U19 se pregateste pentru Campionatul European care se va desfasura la Bucuresti la sfarsitul lunii octombrie.

La competitie participa Georgia, Belgia, Rusia, Romania, Portugalia, Spania, Olanda si Elvetia.

Primele meciuri sunt programate pentru 30 octombrie: Georgia – Elvetia, Belgia – Olanda, Rusia – Spania, Romania – Portugalia.

Componentii lotului national Under 19 vor incepe al patrulea stagiu de pregatire la Snagov 14-21 octombrie 2011.

Pilieri:
1. Tudor George – CSM Bucuresti
2. Pocris Marius – CSS 2 CS Siromex
3. Pristavita Constantin – CSS 2 CS Siromex
4. Bors Teodor – CS Univ Aurel Vlaicu Arad

Tragatori:
1. Stanescu Catalin – CSO Pantelimon

Linia a II-a
1. Antonescu Marius – CS Dinamo
2. Gorcioaia Marian – CS Univ Aurel Vlaicu Arad
3. Leon Richard – CS Dinamo
4. Rotar Vlad – CSS Viitorul Cluj

Linia a III-a
1. Ailenei Razvan – CSU Cluj
2. Murgoci Marius – CSM Bucuresti
3. Justian Tachel – CSS 2 CS Siromex
4. Toma Petru – CSS 2 CS Siromex
5. Ion Nicolae – CSO Pantelimon

MG
1. Ciaparii Eduard – CSU Cluj
2. Cocirla Laurentiu – CTMRTF Metrorex

MD
1. Mazare Ionut – CS Univ Aurel Vlaicu Arad

Centri
1. Pascu Vasilica – CSA Steaua
2. Porumboiu Cosmin – CTMRTF Metrorex
3. Vlad Alexandru – CSM Bucuresti
4. Vajea Daniel – CSO Pantelimon

Aripi
1. Dumitru Ionut – CSA Steaua
2. Bumbu Gabriel – CSU Cluj
3. Caloian Marius – CTMRTF Metrorex
4. Pasare Cristian – CTMRTF Metrorex
5. Paraschiv Vasile – CSS 2 CS Siromex

Fundasi
1. Tiron Ilie – CS Univ Aurel Vlaicu Arad
2. Stan Cosmin – CS Dinamo

PROGRAM CAMPIONATUL EUROPEAN U19

30/10/2011 – Sferturi de finala

Meciul 1 – 13:00 – Stadionul National Arcul de Triumf
Georgia – Elvetia

Meciul 2 – 15:00 – Stadionul National Arcul de Triumf
Belgia – Olanda

Meciul 3 – 13:00 – Stadionul Ghencea
Rusia – Spania

Meciul 4 – 15:00 – Stadionul Ghencea
Romania –Portugalia

02/11/2011 – Semifinale

Meciul 5 – 13:00 – Stadionul National Arcul de Triumf
Castigator M1 Vs Castigator M4

Meciul 6 – 15:00 – Stadionul National Arcul de Triumf
Castigator M2 Vs Castigator M3

Meciul 7 – 13:00 – Stadionul Ghencea
Pierzator M1 Vs PierzatorM4

Meciul 8 – 15:00 – Stadionul Ghencea
Pierzator M2 Vs Pierzator M3

05/11/2011 – Finale

Finala
Meciul 9 – 16:00 – Stadionul National Arcul de Triumf
Castigator M5 Vs Castigator M6

Locul 3
Meciul 10 – 14:00 – Stadionul National Arcul de Triumf
Pierzator M5 Vs Pierzator M6

Locul 5
Meciul 11 – 12:00 – Stadionul National Arcul de Triumf
Castigator M Vs Castigator M8

Locul 7
Meciul 12 – 10:00 – Stadionul National Arcul de Triumf
Pierzator M7 Vs Pierzator M8

2,015 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

6 Comments

  1. Cantor Bogdan 13 octombrie 2011 at 10:44

    bafta multa

  2. Alex Aly 16 octombrie 2011 at 18:37

    Bafta baieti facetine mandri de voi

  3. Razvan Ailenei 17 octombrie 2011 at 10:25

    Din lot face parte si Oancea Alex de la Metrorex 🙂

  4. Sofia Monjardino 30 octombrie 2011 at 15:33

    congratulations U18 Portugalia !!!!

  5. Sofia Monjardino 30 octombrie 2011 at 15:33

    Congratulations U18 Portugalia

  6. Alexandru Florea 30 octombrie 2011 at 17:03

    ieri tocmai am facut niste poze cu u19 portugalia si am primit niste autografe…..hai portugalia!!!!

Leave A Response