Saturday 18th May 2019,
Federatia Romana de Rugby

Bafta, Nicu Ungureanu!

19 decembrie 2011 INTERN

Nicolae Ungureanu.

Colegii din FRR si prietenii din rugby sunt alaturi de Directorul de Dezvoltare pentru Muntenia Nicolae Ungureanu care urmeaza sa treaca printr-o interventie chirurgicala grea.

Acesta s-a accidentat sambata intr-un meci de Old-Boys disputat intre Dracula Old Boys si Bucuresti Barbarians.

Fostul jucator pe posturile de aripa si linia a treia la Giurgiu, Gloria, Grivita (campion national), Dinamo (campion nationatl), Sportul, Steaua (campion national) si Olimpia nu a putut sta departe de sportul pe care l-a imbratisat inca din 1982 si a evoluat pe postul sau in echipa celor de la Dracula Old Boys.

La o faza de meci, Nicu Ungureanu a suferit o fractura de tibie si peroneu la acelasi picior stang la care mai fusese operat de cinci ori dupa o accidentare similara suferita pe cand juca la Olimpia.

Ii uram bafta fostului international de Rugby 7!

2,690 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

31 Comments

  1. Rugbyy Draculaoldboys 19 decembrie 2011 at 14:08

    Salut ! Sunt Dan Ionescu – Secretar al Asociatiei Rugby Dracula Oldboys Romania . Am fost la 3 metri de Nicu atunci cand am auzit o troznitura terbila . Prietenii nostri cei mai buni ….Dumnezeu si Rugby-ul ne-au faultat un prieten …pe Nicu UNGUREANU . Sunt multi oameni grozavi in tara asta si care fac lucruri extraordinare …..iar Nicu Ungureanu este unul dintre ei . Este ROMAN , suntem romani si suntem mandri de asta . Devotamentul lui pentru rugby , preocuparea si obsesia lui ca totul sa fie facut ca la carte ……multe despre Nicu …..si uite ca ghinionul este frate cu destinul si nu iarta . Este portretul omului care vrea sa nu greseasca si toate proiectele sa-i iasa foarte bine ………Suntem alaturi de Nicu asa cum si el a fost alaturi de noi …………….HAI NICU !!!
    Ti-am stricat sarbatorile ….Craciunul , Anul nou ……ufff …….

  2. Anca Serban 19 decembrie 2011 at 14:38

    MULTA SANATATE ITI DORIM!

  3. Costin Anghel 19 decembrie 2011 at 14:53

    Multa sanatate Nicu!!! Dar te rog, macar acum potoleste-te…poti face multe lucruri bune pt rugby sin afara terenului. e pacat.

  4. Dan Draghicescu 19 decembrie 2011 at 15:03

    Am asistat la meci, mare ghinion pt Nicu simbata, sanatate Nicu.

  5. Alexandru Emilian Nitulescu 19 decembrie 2011 at 15:03

    multa sanatate nicule.

  6. Lorin Cantor 19 decembrie 2011 at 15:04

    Multa sanatate

  7. Maslina Mircea 19 decembrie 2011 at 15:39

    nicusoare nu stiu sa scriu !o sa-mi dau silinta sa fac ce pot pt. a trece mai usor…

  8. Radu Constantin 19 decembrie 2011 at 15:45

    Sanatate multa Nicu! Sa te vad repede pe picioare si cu zambetul pe buze! Recuperare rapida.

  9. George Tutunea 19 decembrie 2011 at 16:59

    mare ghinion …sa te faci bine ca e nevoie de tine ,,si la multi ani a,,

  10. Lucian Mircescu 19 decembrie 2011 at 18:01

    Imi pare foarte rau sa aud de cele intamplate. Va doresc multa putere sa treceti peste nefericirea asta si insanatosire cat mai grabnica.

  11. Neagu Vlad 19 decembrie 2011 at 18:37

    Multa sanatate si ce mai ramane din Sarbatori fericite !!!!! Multumim si HAI NICU!!!!

  12. Enache BoBo 19 decembrie 2011 at 20:08

    Multa sanatate,operatia sa decurca cu mult succes!Bafta

  13. Nistor Florin 19 decembrie 2011 at 20:33

    multa sanatate nicule !fii tare ,multa bafta

  14. Genu Popa 19 decembrie 2011 at 20:56

    I-TI DORESC,DIN SUFLET,MULTA MULTA SANATATA ,PRIETENE!

  15. Liviu Laurentiu 19 decembrie 2011 at 22:35

    SUCCES CU OPERATIA SI MULT NOROC CU RECUPERAREA. Sarbatori usoare si numai bine

  16. Yann Derumeaux 19 decembrie 2011 at 23:48

    BAfta

  17. Daniel Mitrea 20 decembrie 2011 at 7:19

    Nicu mi-e unul dintre cei mai buni prieteni si colegi. Multi spun ca mai bine n-ar fi jucat acel meci, ca… acum cuvintele sunt de prisos si cred ca cel mai bine este sa-i sustinem moralul. El a mai trecut prin clipe grele si e puternic, insa… acum de sarbatori, departe de familie, ii e foarte greu. Un telefon sau un mesaj de incurajare, i-ar prilejui o mica/mare alinare. Astazi va fi operat si speram ca totul va fi bine.

  18. Nelu Carlescu 20 decembrie 2011 at 14:39

    nicu

  19. Nelu Carlescu 20 decembrie 2011 at 14:42

    Nicu Succes Cu Operatia Suntem Alaturi De Tine

  20. Ionel Homeniuc 20 decembrie 2011 at 20:17

    Bafta NICU .Tin pumnii strinsi.

  21. Dragos Galateanu 20 decembrie 2011 at 20:20

    Multa sanatate domnule Ungureanu si va doresc din tot sufletul sa treceti cu bine si peste acest hop.

  22. David Florin 20 decembrie 2011 at 20:43

    Nicu îți doresc multă sănătate si sunt convinsa ca Florin David, de acolo de unde e, îți va întinde o mana de ajutor. Fii tare pentru fetele tale si dacă ai nevoie de ceva caută mă fără sa eziti (ASA cum am procedat si eu) teo

  23. Andrei Zamfirescu 20 decembrie 2011 at 21:21

    Multa sanatate , imi pare rau de cele intamplate

  24. Robertino Rcp 20 decembrie 2011 at 21:58

    va doresc multa sanatate

  25. Cantor Bogdan 21 decembrie 2011 at 9:59

    sanatate multa nicu

  26. Amy Neagoe 21 decembrie 2011 at 16:04

    Mult curaj, în primul şi în primul rînd. Şi nu uiaţi-din cîte ne cunoaştem-că întîi(şi cel mai mult şi mai real): familia şi prietenii, au nevoie de dumneavoastră. Şi, abia apoi, sportul Romînesc. Multă sănătate, de Sărbători şi în noul an!! Cu prietenie, Amy N.

  27. Lomu Sadovici 22 decembrie 2011 at 7:04

    NICU, SANATATE

  28. Cornel Gagiu 23 decembrie 2011 at 14:36

    Sanatate si un an nou ferict.Dar cu jocul de rugby laso mai usor.

  29. Stefan Razvan Florian 24 decembrie 2011 at 19:17

    Sanatate multa nicu