Tuesday 07th July 2020,
Federatia Romana de Rugby

Palatul Copiilor Ilfov a castigat competitia “Un sport nou pentru o generatie noua”

14 mai 2012 JUNIORI

PC Ilfov (in rosu) a castigat competitia.

Ilfovenii au trecut in finala de Palatul Copiilor Constanta cu scorul de 10 – 0.

TURNEUL RUGBY 7 – PALATELE SI CLUBURILE COPIILOR
FAZA FINALA – BUCURESTI – 12 MAI 2012

GRUPA I

1. P.C. Brasov
2. P.C. Pucioasa
3. P.C. Pitesti
4. P.C. Giurgiu
5. P.C. Ilfov

GRUPA a-II-a

1. P.C. Suceava
2. P.C. Valcea
3. P.C. Iasi
4. P.C. Constanta
5. P.C. Sector 1

GRUPA a-III-a

1. P.C. Baia Mare
2. P.C. Arad
3. P.C. Timisoara
4. P.C. Turda
5. P.C. Cluj

GRUPA a-IV-a

1. P.C. Focsani
2. P.C. Buzau
3. C.C. Barlad
4. C.C. Tecuci
5. P.C. Galati

1. Sistemul competitional:
– Jocuri in grupe, fiecare cu fiecare, conform Tabelei Berger;
– Punctele ce se vor acorda sunt : – pentru victorie 4;
– egal 2;
– infrangere 0.
– Dupa terminarea tuturor jocurilor se intocmeste un clasament final pe grupe; daca doua sau mai multe echipe acumuleaza acelaşi numar de puncte dupa ce au jucat toate meciurile programate, clasamentul se va stabili pe baza aplicarii, in ordine, a urmatoarelor criterii:
a) numarul mai mare de puncte in clasament obtinute in intalnirile directe dintre ele;
b) diferenta dintre punctele marcate şi cele primite in intalnirile directe;
c) numarul mai mare de incercari marcate in intalnirile directe;
d) numarul mai mare de victorii obtinute in intregul campionat;

1.1 Pentru semifinale se va proceda astfel :

a) fiecare echipa va extrage din urna un bilet numerotat, de la 1 la 4 ;
b) vor juca echipele 1 cu 4 si 2 cu 3 ;
c) primul meci va fi disputat de echipele 1 si 4.

2. Locurile 1 din fiecare grupa, vor disputa in sistem Cupa, cu semifinale si finale , prin tragere la sorti a ordinei jocurilor, locurile finale 1 – 4;
3. Locurile 2 din fiecare grupa, vor disputa in sistem Cupa, cu semifinale si finale , prin tragere la sorti a ordinei jocurilor, locurile finale 5 – 8;
4. Locurile 3 din fiecare grupa, vor disputa in sistem Cupa, cu semifinale si finale , prin tragere la sorti a ordinei jocurilor, locurile finale 9 – 12;
5. Locurile 4 din fiecare grupa, vor disputa in sistem Cupa, cu semifinale si finale , prin tragere la sorti a ordinei jocurilor, locurile finale 13 – 16;
6. Locurile 5 din fiecare grupa, vor disputa in sistem Cupa, cu semifinale si finale , prin tragere la sorti a ordinei jocurilor, locurile finale 17 – 20;

JOCURILE DE CALIFICARE PLAY OFF SI PLAY OUT
GRUPA I

1. PC Ilfov-PC Pucioasa 40 – 0
2. PC Giurgiu-PC Pitesti 40 – 5
3. PC Brasov-PC Ilfov 0 – 40
4. PC Pucioasa-PC Giurgiu 5 – 20
5. PC Giurgiu-PC Brasov 10 – 15
6. PC Pitesti-PC Pucioasa 10 – 20
7. PC Brasov-PC Pitesti 20 – 5
8. PC Ilfov-PC Giurgiu 25 – 0
9. PC Pucioasa- PC Brasov 15 – 0
10. PC Pitesti-PC Ilfov 20 – 0

JOCURILE DE CALIFICARE PLAY OFF SI PLAY OUT
GRUPA a-II-a

1. PC Sector 1-PC Valcea 20 – 0
2. PC Constanta-PC Iasi 10 – 0
3. PC Suceava-PC Sector 1 0 – 5
4. PC Valcea-PC Constanta 10 – 15
5. PC Constanta-PC Suceava 20 – 0
6. PC Iasi-PC Valcea 0 – 5
7. PC Suceava-PC Iasi 10 – 0
8. PC Sector 1-PC Constanta 5 – 15
9. PC Valcea-PC Suceava 0 – 15
10. PC Iasi-PC Sector 1 5 – 5

JOCURILE DE CALIFICARE PLAY OFF SI PLAY OUT
GRUPA a-III-a

1. PC Timisoara-PC Arad 0 – 45
2. PC Cluj-PC Baia Mare 5 – 30
3. PC Baia Mare-PC Turda 20 – 0
4. PC Cluj-PC Arad 0 – 35
5. PC Timisoara-PC Baia Mare 0 – 25
6. PC Turda-PC Cluj 15 – 0
7. PC Baia Mare-PC Arad 0 – 10
8. PC Turda-PC Timisoara 0 – 5
9. PC Arad-PC Turda 15 – 0
10. PC Timisoara-PC Cluj 20 – 0

JOCURILE DE CALIFICARE PLAY OFF SI PLAY OUT
GRUPA a-IV-a

1. PC Galati-PC Buzau 0 – 25
2. CC Tecuci-CC Barlad 5 – 0
3. PC Focsani-PC Galati 10 – 0
4. PC Buzau-CC Tecuci 10 – 5
5. CC Tecuci-PC Focsani 15 – 0
6. CC Barlad-PC Buzau 15 – 5
7. PC Focsani-CC Barlad 0 – 35
8. PC Galati-CC Tecuci 0 – 20
9. PC Buzau-PC Focsani 25 – 5
10. CC Barlad-PC Galati 20 – 0

CLASAMENTUL DUPA TERMINAREA MECIURILOR IN GRUPA A FOST URMATORUL:

GRUPA I-a

1. P.C. Ilfov
2. P.C. Giurgiu
3. P.C. Brasov
4. P.C. Pitesti
5. P.C. Pucioasa

GRUPA a-II-a

1. P.C. Constanta
2. P.C. Sector 1
3. P.C. Suceava
4. P.C. Valcea
5. P.C. Iasi

GRUPA a-III-a

1. P.C. Arad
2. P.C. Baia Mare
3. P.C. Timisoara
4. P.C. Turda
5. P.C. Cluj

GRUPA a-IV-a

1. C.C. Barlad
2. P.C. Buzau
3. C.C. Tecuci
4. P.C. Focsani
5. P.C. Galati

Dupa tragerile la sorti meciurile au fost urmatoarele:
– Locurile 17 – 20
½ P.C. Galati-P.C.Iasi 0 – 35
½ P.C. Cluj-P.C.Pucioasa 5 – 35
19/20 P.C. Galati-P.C. Cluj 10 – 5
17/18 P.C.Iasi-P.C. Pucioasa 10 – 5

– Locurile 13 – 16
½ P.C. Pitesti-P.C.Turda 5 – 10
½ P.C. Valcea-P.C. Focsani 5 – 10
15/16 P.C. Pitesti-P.C.Valcea 0 – 0
13/14 P.C.Turda-P.C. Focsani 10 – 0

– Locurile 9 – 12
½ P.C. Suceava-P.C.Timisoara 30 – 0
½ P.C. Brasov-C.C. Tecuci 0 – 30
11/12 P.C.Timisoara-P.C. Brasov 0 – 30
9/10 P.C. Suceava – C.C.Tecuci 15 – 10

– Locurile 5 – 8
½ P.C. Sector 1-P.C. Giurgiu 0 – 25
½ P.C. Buzau-P.C. Baia Mare 0 – 15
7/8 P.C.Sector 1- P.C. Buzau 0 – 15
5/6 P.C. Giurgiu-P.C.Baia Mare 5 – 10

– Locurile 1 – 4
½ C.C. Barlad-P.C.Constanta 0 – 15
½ P.C. Arad-P.C. Ilfov 0 – 15
3/4 C.C.Barlad-P.C.Arad 5 – 10
1/2 P.C. Constanta-P.C.Ilfov 0 – 10

CLASAMENT FINAL

1. P.C. Ilfov
2. P.C. Constanta
3. P.C Arad
4. P.C. Barlad
5. P.C. Baia Mare
6. P.C. Giurgiu
7. P.C. Buzau
8. P.C. Sector 1
9. P.C. Suceava
10. P.C. Tecuci
11. P.C. Brasov
12. P.C. Timisoara
13. P.C. Turda
14. P.C. Focsani
15. P.C. Pitesti
15. P.C. Valcea
17. P.C. Iasi
18. P.C. Pucioasa
19. P.C. Galati
20. P.C. Cluj

2,229 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

13 Comments

Leave A Response