Saturday 25th May 2019,
Federatia Romana de Rugby

Selectia pentru lotul national U18 a avut loc la Bucuresti

28 iulie 2012 INTERN

Cupa Regiunilor U18.

Vineri, 27 iulie si sambata 28 iulie, pe stadionul Arcul de Triumf a avut loc cea de-a cincea editie a Cupei Regiunilor U18, competitie ce a constituit selectia pentru lotul national.

Cele sase echipe participante au jucat partide de doua reprize a cate 20 de minute.

Au arbitrat: Milita Bogdan, Gordin Bogdan, Vlad Iordachescu, Horatiu Bargaunas, Radu Petrescu, Razvan Iordachescu, Alexandru Nitulescu si Danut Frasineanu.

Asistenta medicala a fost asigurata de medicul echipei nationale Silviu Serban.

Antrenorii au acordat fiecarui jucator sansa sa isi arate calitatile individuale, iar rezultatele au avut mai mult o importanta simbolica.

Stefan Dulgheru (Pantelimon), Stefan Acsinte (CSS3 Steaua) si Manea Dragos (CS Olimpia) au condus echipa Strajerii Muntenia Sud, Silviu Toncea, Nicolae Sisiu (CTMRTF) si Marian Udroiu (CNAV) au condus Dorobantii Muntenia Nord, iar Florin Tugurel si Bogdan Cristea au antrenat Delfinii din Dobrogea.

Andrei Varvaroi (Gura Humorului) si Ionut Zaharia (CSS Iasi) au antrenat Plaesii Moldova Nord, in timp ce Razesii Moldova Sud a fost antrenata de Romeo Paun (LPS Focsani) si Marius Secuianu (CTTV Galati).

Rezultate:  

Vineri, 27 iulie

Razesii Moldova Sud – Strajerii Muntenia Sud: 24 – 10

Delfinii din Dobrogea – Dorobantii din Muntenia Nord: 19 – 12

Plaesii Moldova Nord – Vampirii din Transilvania: 14 – 00

Delfinii din Dobrogea – Strajerii Muntenia Sud: 10 – 12

Plaesii Moldova Nord – Dorobantii din Muntenia Nord: 12 – 10

Razesii Moldova Sud – Vampirii din Transilvania: 19 – 00

Sambata, 28 iulie

Razesii Moldova Sud – Dorobantii din Muntenia Sud: 07 – 07

Plaesii Moldova Nord – Strajerii Muntenia Nord: 21 – 00

Delfinii din Dobrogea – Vampirii din Transilvania: 17 – 12

CLASAMENT :

  1. Razesii Moldova Sud                                    3-0-0            64-10            13pct.
  2. Plaesii Moldova Nord                                   2-1-0            33-23            10pct.
  3. Delfinii din Dobrogea                                   2-0-1            46-36            9pct.
  4. Dorobantii din Muntenia Sud                        1-1-1            29-41            6pct.
  5. Strajerii Muntenia Nord                                0-0-3            22-52            2pct.
  6. Vampirii din Transilvania                             0-0-3            15-50            0pct.

2,213 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response