Saturday 23rd June 2018,
Federatia Romana de Rugby

Turneu de selectie pentru nationala U17

6 octombrie 2012 U17

Turneu de selectie pentru nationala U17.

In perioada 4-5 octombrie, la Bucuresti, a avut loc turneul de selectare a jucatorilor pentru echipa natioanal U17. Din cei 150 de jucatori ce au participat la turneu, au fost selectati 50 ce vor fi antrenati de Marin Marian, Pllotschi Adrian, Paun Romeo.

Jucatorii au fost impartiti in sase echipe, in functie de regiunea pe care o reprezinta si in doua grupe, iar in clasamentul final, prima pozitie a fost impartita de Muntenia Nord si Muntenia Sud, fiecare cu cate 14 puncte.

Grupa A
A1 Muntenia Nord (antrenor: Acsinte Stefan)
A2 Muntenia Sud (antrenor: Paxaman Laurentiu)
A3 Transilvania (antrenori: Marin Marian, Macra Marius)
Grupa B
B1 Moldova Nord (antrenori: Zaharia Ionut, Conache Vasile)
B2 Moldova Sud (antrenori: Condrache Vasile, Secuianu Marius)
B3 Dobrogea (antrenori: Mocanu Nicolae, Cojocaru Cristian)

Clasament:
Loc I Muntenia Nord 14p
Loc I Muntenia Sud 14p
Loc III Transilvania 6p
Loc IV Dobrogea 4p
Loc V Moldova Sud 1p
Loc VI Moldova Nord 0p

Nr. Nume Prenume – Post – Club
1. Lucaci Ciprian – Stâlp – CSS Gura Humorului
2. Vacaru Bogdan – Stâlp – Ariesul Cluj
3. Ifrim Florin – Stâlp – CSS Barlad
4. Lungu Marius – Stâlp – CSS 3 Steaua
5. Noparca Razvan – Stâlp – CSS Iasi
6. Stratila Cristian – Stâlp – LPS Constanta
7. Ecsedi Oscar – Stâlp – RCM Timisoara
8. Bulai Matei – Stâlp – CSS Iasi
9. Plai Alexandru – Tragatori – CSS Gura Humorului
10. Mache Mircea – Tragatori – CSS 3 Steaua
11. Hiriscau Ovidiu – Tragatori – Ariesul Cluj
12. Toader Andrei – Linia a II-a – CSS Barlad
13. Robota Ionut – Linia a II-a – CSS Bega Timisoara
14. Gheorghe Cristian – Linia a II-a – CSS 3 Steaua
15. Motoc Adrian – Linia a II-a – CSS 3 Steaua
16. Macoveanu Ionut – Linia a II-a – Pantelimon
17. Popa Octavian – Linia a II-a – Flamingo Bucuresti
18. Stoica Paul – Linia a II-a – CFR Constanta
19. Fratilescu Daniel – Linia a III-a – C.N.A.V.
20. Toma Bogdan – Linia a III-a – CSS Tecuci
21. Tatarus George – Linia a III-a – LPS Focsani
22. Ghiarasim Alin – Linia a III-a – CSS 3 Steaua
23. Lemnaru Mihai (prop. Muntenia) – Linia a III-a – Flamingo Bucuresti
24. Ojica Andrei(prop. Dobrogea) – Linia a III-a – CFR Constanta
25. Glodeanu Cosmin – Nr. 8 – Gr. Sc. CFR Pascani
26. Matei Andrei – Nr. 8 – Flamingo Bucuresti
27. Cozma Alexandru – Nr. 8 – CFR Constanta
28. Stefan Alexandru – Nr. 9 – RCM Timisoara
29. Agapie Sebastian – Nr. 9 – CFR Constanta
30. Berbece Razvan – Nr. 9 – LPS Focsani
31. Nitu Cristian – Nr. 9 – Pantelimon
32. Lupu Marian – Nr. 10 – CSS Gura Humorului
33. Andrei Robert – Nr. 10 – Flamingo Bucuresti
34. Melinte Ionel – Nr. 10 – CFR Constanta
35. Iancu Luis – Nr. 10 – CSM Bucuresti
36. Rimbulea Darius – Nr. 10 – RCM Timisoara
37. Vlasceanu Eduard – 12/13 – C.N.A.V.
38. Dascalu Marius – 12/13 – CSM Bucuresti
39. Popa Vladut – 12/13 – CFR Constanta
40. Bencea Eduard – 12/13 – CSS 3 Steaua
41. Melnicov Mihai – 12/13 – CSS 3 Steaua
42. Trifan Marius – 11/14 – Flamingo Bucuresti
43. Popa Florin – 11/14 – Ariesul Cluj
44. Vasiliu Catalin – 11/14 – CFR Constanta
45. Negoita Adrian – 11/14 – CSS 3 Steaua
46. Schwartz Iulian – 11/14 – CTTV Galati
47. Padureanu Alexandru – 15 – CSS 3 Steaua
48. Trandafir Claudiu – 15 – CFR Constanta
49. Istoc Alexandru – 15 – RCM Timisoara
50. Rusu Razvan – 15 – LPS Focsani

3,525 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

8 Comments

Leave A Response