Saturday 16th November 2019,

Manta si Balan au revenit cu victorie la Lyon

14 octombrie 2012 PRO D2

Bogdan Balan.

Cei doi jucatori romani, Manta si Balan, au revenit in teren la echipa lor de club, Lyon, cu ocazia deplasarii efectuate de aceasta, in cadrul etapei a saptea, pe terenul celor de la Aix-en-Provence. Manta a fost titular la numarul 8, in victoria cu 25-12, primind si un cartonas galben in minutul 37. El a fost inlocuit in minutul 55, in timp ce Balan a intrat la linia intai, in minutul 57.

Sirbe a fost din nou titular, jucand pe intreaga durata a meciului pierdut de echipa sa, Tarbes, in deplasare, 28-22 la Albi. La Rochelle a invins la mare lupta, 24-22, pe Carcassonne.

Petrisor Toderasc a fost titular la gazde, pe post de pilier stanga, fiind schimbat din teren in minutul 53. In gramada oaspetilor, pe post de flanker, a jucat si internationalul roman Ovidiu Tonita, pana in minutul 67.

Oyonnax, cu Ursache titular in linia a II-a, a trecut cu 46-26 pe teren propriu de Dax si se mentine in pozitie de lider. Internationalul nostru a fost inlocuit in minutul 62.