Paulica Ion, invins in etapa a doua a Anglo-Welsh Cup

Cupa Anglo Welsh.

Cea de-a doua etapa a traditionalei competitii de rugby, Cupa Anglo-Welsh, s-a disputat in acest week-end.

Paulica Ion a fost printre titularii echipei sale, London Welsh, invinsa la scor, 34-6, pe terenul celor de la Gloucester.

Sale Sharks a mai furnizat o surpriza, invingand cu 25-23 pe Saracens. Rechinii nu merg deloc bine in campionat, insa in aceasta competitie, ca si in Heineken Cup, echipa a aratat o alta fata. Pilierul moldovean Vadim Cobilas a intrat la Sale in repriza a doua.

Ospreys a pierdut pe terenul lui Exeter cu 23-13, galezii neincluzandu-l nici macar printre rezerve pe internationalul moldovean, Dumitru Arhip.

Cardiff Blues, echipa lui Petru Tamba, pilierul ce nu a putut evolua pentru ca este selectionat in lotul Romaniei, a pierdut cu 22-16 pe terenul lui Scarlets, dupa ce a condus la pauza cu 13-5.

Harlequins a obtinut a doua victorie impotriva unei echipe de top, 21-12 cu Bath, dupa succesul de pe terenul lui Northampton, din runda inaugurala. Leicester Tigers si-a impus finalmente punctul de vedere in meciul cu London Irish, 22-15, cu toate ca oaspetii incepusera mai bine. London Wasps a castigat cu 28-19 meciul cu Worcester Warriors, iar in ultimul meci al programului, Northampton a invins la Newport cu 30-20.