Romania-Cehia: 30-7, la Campionatul European U18

29 martie 2013 U18
Romania U18-Cehia U18.

Romania U18 – Cehia U18.

Echipa nationala U18 a invins astazi reprezentanta Cehiei in Campionatul European U18, terminand turneul pe pozitia a cincea.

Romania a deschis scorul inca din primul minut, prin incercarea lui Manolache, tot el aducand si urmatarele puncte, prin acealsi procedeu, in minutul 10. Paxaman Raoul a reusit sa transforme cel de-a doilea eseu.

Un singur minut mai tarziu, Stratila reuseste o noua incercare, iar pana la finalul primei reprize, Buiciuc si Glodeanu reusesc si eu cate un eseu.

Cehii reusesc sa culce balonul o singura data in terenul de tinta al Romaniei, in minutul 28, prin Zalud Jakud. Pantucek transforma, iar scorul pauzei este 27-7.

In repriza a doua, romanii sunt singurii care au reusit sa aduca puncte, prin lovitura de pedeapsa reusita de Paxaman.

Mai multe detalii despre partida gasiti AICI.

Romania U18: 1. Buiciuc Adrian, 2. Butnariu Tudor Gabriel, 3. Manole Cosmin Gabriel, 4. Chiriac Andrei, 5. Doroftei Bogdan, 6. Grigore Alin Valentin, 7. Boboc Cristi, 8. Glodeanu Marian Cozmin, 9. Palii Alexandru, 10. Paxaman Raoul Andrei, 11. Stratila Sabin Florin, 12. Papaiane Dumitru, 13. Neacsu Catalin Andrei, 14. Manolache Costel, 15. Butum George Radu, 16. Savin Alexandru, 17. Tihan Cosmin Mihaita, 18. Lucaci Ciprian Ionut, 19. Iurea Andrei, 20. Rusu George, 21. Ciubotaru Bogdan Dragos, 22. Croitoru George Iulian, 23. Butoeru Ovidiu Iulian, 24. Bors Adrian Narcis, 25. Iancu Leonard, 26. Zaharia Daniel Vladut.