Monday 06th July 2020,

Eseu marcat de Vali Ursache la ultimul meci in Pro D2

7 mai 2013 INTERNATIONAL, PRO D2, Stiri

Sezonul regulat in Pro D2, a doua liga franceza, s-a incheiat in acest week-end. Oyonnax, deja promovata, a pierdut cu scorul de 73-27 pe terenul celor de la Pau. Primul eseu al oaspetilor a purtat semnatura lui Vali Ursache, care a jucat tot meciul pe post de flanker.

Un alt meci fara miza a fost si cel dintre Carcassonne si Lyon, incheiat cu victoria gazdelor, scor 52-12. Dintre romani a fost prezent pe teren doar Andrei Ursache, la invingatori, pana in minutul 57.

La Rochelle a pierdut pe terenul celor de la Albi cu 34-21. Oaspetii l-au folosit pe pilierul roman Petrisor Toderasc incepand cu minutul 63.

Alte rezultate ale ultimei runde:

Aix en Provence – Brive 25-30

Colomiers – Massy 55-27

Auch – Dax 15-6

Beziers – Aurillac 24-18

Meciul Narbonne – Tarbes se disputa miercuri, de la ora 19.30, fara a avea vreo influenta asupra clasamentului final, care arata astfel: