Tuesday 24th November 2020,
Federatia Romana de Rugby

Locul trei pentru nationala de Rugby 7 la Bournemouth

27 mai 2013 7's Men
Bournemouth7s.

Bournemouth7s.

Turneul de Rugby 7 de la Bournemouth a inceput bine pentru echipa noastra, dupa o prima zi in care au obtinut doua victorii si o infrangere, nationala a inceput la fel si a doua zi a competitiei.

In sferturile turneului, echipa Romaniei a intalnit o selectionata galeza formata din fosti internationali de Rugby 7, actuali jucatori din Premiership si jucatori din academia galeza de rugby, Carmarthen Warriors, de care au reusit sa dispuna si sa avanseze in semi-finale.

In aceasta faza a competitiei, au intalnit-o pe Apache, echipa care a terminat pe locul trei Super Sevens Series UK si finalista in 2011, 2012 si 2013 la Bournemouth. Chiar daca in prima zi Romania a reusit sa treaca de aceasta echipa, in a doua zi nu au mai repetat performanta.

Scorul la pauza a fost unul egal 5 – 5, dar in a doua parte cei de la Apache au mai inscris 12 puncte, pe cand echipa noastra nu a mai reusit sa adauge puncte pe tabela, scor final 17 – 5. In urma acestui rezutat, echipa Romaniei s-a clasat pe pozitia a treia a turneului international de la Bournemouth.

1,607 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response