Saturday 22nd June 2019,

Marius Sirbe s-a impus in fata celor de la Beziers in Pro D2

13 ianuarie 2014 PRO D2, Stiri
Marius Sirbe.

Tarbes s-a impus cu scorul de 23-17 in fata celor de la Beziers, intr-un meci contand pentru etapa a XVI-a a esalonului secund de rugby al Frantei, Pro D2.

La echipa gazda, in ultimele patru minute a fost introdus si jucatorul de linia a doua Marius Sirbe.

Lidera clasamentului, Lyon, s-a impus categoric, cu 35-10, in meciul cu Carcassonne. Bogdan Balan inca nu a terminat perioada de recuperare, astfel ca nu a fost posibila convocarea sa in garnitura lyoneza.

La Carcassone, pe post de pilier stanga a evoluat Andrei Ursache, inlocuit din prima formatie in minutul 54.

Bourg en Bresse a obtinut un succes important, 20-13 in fata celor de la Bourgoin. In randurile gazdelor nu s-a regasit cu aceasta ocazie internationalul roman Alin Coste.

Mont de Marsan a cedat pe terenul celor de la La Rochelle cu scorul de 32-16. La oaspeti, flankerul francez de origine romana, Bogdan Leonte, a fost integralist.