Monday 01st June 2020,

Andrei Ursache inscrie in ultima etapa a turului in Pro D2

22 decembrie 2014 PRO D2

Ultima etapa a turului Pro D2, a doua divizie valorica a rugbyului francez, s-a disputat la finele acestei saptamani.

Massy, echipa lui Macovei, a pierdut in deplasare cu 34-29, pe terenul celor de la Agen. Flankerul roman nu a fost convocat pentru aceasta disputa.
Carcassonne a furnizat marea surpriza, învingând cu 40-27 liderul Pau. Andrei Ursache, titular pe postul de pilier dreapta la gazde, a marcat un eseu in minutul 57. Nu a fost insa suficient si pentru bonus ofensiv, deoarece raportul eseurilor a fost de 5-3 pentru Carcassonne. Ursache a fost singurul roman folosit in acest joc.

Perpignan, cu Paulica Ion titular ca pilier dreapta, s-a impus cu bonus ofensiv, scor 38-12 cu Narbonne, oaspetii evoluând in 14 din minutul 59, când Petit a vazut cartonasul rosu.