Friday 15th November 2019,

Batalie pentru locurile de play-off in Pro D2

27 aprilie 2015 INTERNATIONAL, PRO D2

Ante-penltima etapa a sezonului regulat din Pro D2, al doilea esalon valoric al rugby-ului francez, nu a adus certitudini cu privire la echipele care vor participa, si ordinea lor, in play-off-ul de promovare.

Pau, matematic in Top 14, si-a permis luxul de a aborda mai relaxat meciul de pe terenul celor de la Agen, unde au pierdut cu scorul de 41-20. Perpignan a fost si ea invinsa in deplasarea de la Aurillac, cu 52-14. Internationalul roman Paulica Ion a evoluat pentru catalani din minutul 51.

Colomiers – Biarritz 42-33, cu doua cartonase rosii acordate direct, in minutul 62, pentru Amosa, respectiv Gimenez.

Carcassonne a castigat greu in propriul fieff, 20-17, impotriva celor de la Massy.

Am avut romani de o parte si de cealalta a baricadei. Badiu si Andrei Ursache au compus perechea de pilieri a gazdelor, iar Coste a fost integralist la linia a doua. La oaspeti, Macovei a fost titularizat ca flanker.

Tarbes, cu Antonescu 73 de minute in teren, a castigat partida cu Beziers, scor 35-22.