Tuesday 19th June 2018,
Federatia Romana de Rugby

Stejarii vor acorda autografe copiilor participanti la Trofeul Muntenia

6 septembrie 2015 INTERN, JUNIORI

Organizat de Federatia Romana de Rugby In cadrul Programului „Pierre deCoubertin”, Trofeul Muntenia a reunit pe Stadionul National de Rugby„Arcul de Triumf”, in acest weekend (5 si 6 septembrie), 30 de echipe decopii (U10, U12 si U14) reprezentand 19 cluburi din Intreaga tara.

Duminica, 6 septembrie, dupa festivitatea de premiere, in jurul orei 13.30, va avea loc o sesiune de autografe cu jucatorii echipei de seniori a Romaniei care va debuta peste 18 zile la Cupa Mondiala din Anglia.

Sponsorii evenimentului:

BIAVI SANTEFARM SRL, HEIDI CHOCOLAT, TODAY DONUT

Iata programul integral al competitiei

Copii Under 10 (sub 10 ani)

Echipe participante :AS Victoria Cumpana, ACS Soimii Bucuresti, CSS Barlad, RC Antonio Jr, CS Aurora Baicoi, CS Warriors Timisoara, CSO Pantelimon, AS Perla Murfatlar, CSM Olimpia Bucuresti

Programul meciurilor
Sambata, 5 septembrie

Grupa A: Victoria Cumpana, CS Warriors Timisoara, CSO Pantelimon

Timisoara – Pantelimon 10-10
Cumpana – Timisoara 45-0
Pantelimon – Cumpana 0-35

Clasament

  1. Victoria Cumpana
  2. CSO Pantelimon
  3. Warriors Timisoara

Grupa B: ACS Soimii Bucuresti, CS Aurora Baicoi, AS Perla Murtfatlar
Baicoi – Murfatlar 55-5
Soimii – Baicoi 65-5
Murfatlar – Soimii 0-80

Clasament

  1. Soimii Bucuresti
  2. Aurora Baicoi
  3. Perla Murfatlar

Grupa C: CSS Barlad, RC Antonio Jr, CSM Olimpia Bucuresti
Antonio Jr – CSM Olimpia 30-5
Barlad – Antonio Jr 5-35
CSM Olimpia – Barlad 10-5

Clasament

  1. RC Antonio Jr
  2. CSM Olimpia
  3. CSS Barlad

Duminica, 6 septembrie
Stadion „Arcul de Triumf”

Grupa locurilor 7-9 (Teren 3)
Ora 9.00: Perla Murfatlar – CSS Barlad
Ora 9.20: Warriors Timisoara – Perla Murfatlar
Ora 9.40: CSS Barlad – Warriors Timisoara

Grupa locurilor 4-6 (Teren 2)
Ora 9.00: Aurora Baicoi – CSM Olimpia
Ora 9.20: CSO Pantelimon – Aurora Baicoi
Ora 9.40: CSM Olimpia – CSO Pantelimon

Grupa locurilor 1-3 (Teren 1)
Ora 9.00: Soimii – RC Antonio Jr
Ora 9.20: Victoria Cumpana – Soimii
Ora 9.40: RC Antonio Jr – Victoria Cumpana

Festivitatea de premiere va avea loc la ora 13.00

Copii Under 12 (sub 12 ani)

Echipe participante: AS Victoria Cumpana, CSC Mihail Kogalniceanu, ACS Soimii Bucuresti, CSO Pantelimon I, CS Aurora Baicoi, CS Dinamo, CSS Barlad, CSM Campia Turzii, CSO Pantelimon II, CSM Olimpia Bucuresti

Programul meciurilor
Sambata, 5 septembrie

Grupa A: AS Victoria Cumpana, CS Dinamo, CSS Barlad
Dinamo – Barlad 10-0
Cumpana – Dinamo 10-10
Barlad – Cumpana 0-50

Clasament

  1. Victoria Cumpana
  2. Dinamo
  3. CSS Barlad

Grupa B: CSC Mihail Kogalniceanu, CS Aurora Baicoi, CSM Campia Turzii, CSO, Pantelimon II

Mihail Kogalniceanu – Pantelimon II 15-0
Baicoi – Campia Turzii 15-0
Pantelimon II – Campia Turzii 0-20
Mihail Kogalniceanu – Baicoi 5-0
Baicoi – Pantelimon II 25-0
Campia Turzii – Mihail Kogalniceanu 0-50

Clasament

  1. Mihail Kogalniceanu
  2. Aurora Baicoi
  3. Campia Turzii
  4. Pantelimon II

Grupa C: ACS Soimii Bucuresti, CSO Pantelimon I, CSM Olimpia Bucuresti
Pantelimon I – CSM Olimpia 10-0
Soimii – Pantelimon I 0-5
CSM Olimpia- Soimii 5-15

Clasament

  1. Pantelimon I
  2. Soimii
  3. CSM Olimpia

Duminica, 6 septembrie
Stadion „Arcul de Triumf”, terenul Central
Grupa locurilor 7-10 (Teren II)

Semifinale
Ora 9.00: CSS Barlad – Pantelimon II
Ora 9.25: Campia Turzii – CSM Olimpia

Finale
Ora 9.50: Invinsele din semifinale
Ora 10.15: Castigatoarele semifinalelor

Grupa locurilor 4-6 (Teren II)
Ora 9.00: Aurora Baicoi – Soimii
Ora 9.25: Dinamo – Aurora Baicoi
Ora 9.50: Soimii – Dinamo

Grupa locurilor 1-3 (Teren II)
Ora 10.30: Mihail Kogalniceanu – Pantelimon I
Ora 10.55: Victoria Cumpana – Mihail Kogalniceanu
Ora 11.20: Pantelimon I – Victoria Cumpana

Festivitatea de premiere va avea loc la ora 13.00

Copii Under 14 (sub 14 ani)

Echipe participante: CSO Ovidiu, CS Rugby Sacele, CSS Barlad, CSC Mihail Kogalniceanu, CS Warriors Timisoara, CSM Suceava, CSS Gura Humorului, CSS Unirea Iasi, CSRTM Callatis Mangalia, PCE Ilfov, CSM Olimpia Bucuresti

Programul meciurilor
Sambata, 5 septembrie

Grupa A: CSO Ovidiu, CSs Unirea Iasi, CSRTM Callatis Mangalia

Iasi – Mangalia 5-0
Ovidiu – Iasi 54-0
Mangalia – Ovidiu 0-26

Clasament

  1. CSO Ovidiu
  2. Unirea Iasi
  3. Callatis Mangalia

Grupa B: CS Rugby Sacele, CSs Gura Humorului, PCE Ilfov
Gura Humorului – PCE Ilfov 0-40
Sacele – Gura Humorului 36-0
Ilfov – Sacele 0-3

Clasament

  1. Rugby Sacele
  2. PCE Ilfov
  3. Gura Humorului

Grupa C: CSS Barlad, CSM Suceava, CSM Olimpia Bucuresti
Suceava – CSM Olimpia 0-40
Barlad – Suceava 12-8
CSM Olimpia – Barlad 24-0

Clasament

  1. CSM Olimpia
  2. CSS Barlad
  3. CSM Suceava

Grupa D: CSC Mihail Kogalniceanu, CS Warriors Timisoara
Mihail Kogalniceanu – Timisoara 26-5

Clasament

  1. Mihail Kogalniceanu
  2. Warriors Timisoara

Duminica, 6 septembrie
Stadion „Arcul de Triumf”
Grupa locurilor 9-12

Semifinala
Ora 9.00: Gura Humorului – Suceava
Ora 11.30: Meci locurile 9-10

Callatis Mangalia – Gura Humorului sau Suceava

Grupa locurilor 5-8
Semifinale

Ora 9.25: Unirea Iasi – Warriors Timisoara
Ora 9.50: PCE Ilfov – CSS Barlad

Meci locurile 7-8
Ora 11.55: Invinsele din semifinale

Meci locurile 5-6
Ora 11.55: Castigatoarele semifinalelor

Grupa locurilor 1-4
Semifinale
Ora 10.15: CSO Ovidiu – Mihail Kogalniceanu
Ora 10.40: Rugby Sacele – CSM Olimpia

Meci locurile 3-4
Ora 12.00: Invinsele din semifinale

Meci locurile 1-2
Ora 12.30: Castigatoarele semifinalelor

Festivitatea de premiere va avea loc la ora 13.00

2,084 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

1 Comment

Leave A Response