Saturday 16th November 2019,

Ovidiu Tonita si Mihai Macovei, inchizatori in Pro D2

10 aprilie 2016 PRO D2
Ovidiu Tonita si Mihai Macovei, inchizatori in Pro D2.

In acest week-end s-a desfasurat etapa a 25-a in Pro D2. Perpignan a castigat in fata celor de la Bayonne cu scorul de 23-10, Paulica Ion fiind introdus la catalani, in repriza secunda.

Tarbes, virtual retrogradata, a castigat cu 10-9 in fata celor de la Lyon, virtual promovati. Pilierul de origine romana Tudor Stroe a evoluat la gazde din startul reprizei secunde.

Aurillac s-a impus categoric, 42-14 in fata celor de la Carcassonne. La oaspeti, Ovidiu Tonita a jucat inchizator, pana in minutul 62.

Bourgoin s-a impus in meciul cu Montauban, 27-20, flankerul de origine romana, Bogdan Leonte, fiind titular schimbat in minutul 63, la echipa invingatoare.

Colomiers si-a fructificat avantajul terenului propriu in fata celor de la Aix en Provence, scorul fiind 27-19. Macovei a jucat la gazde, tot meciul, pe post de inchizator in gramada ordonata.