Saturday 15th June 2019,
Federatia Romana de Rugby

Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele:ACS Soimii la U8 si la U10, RC Antonio jr. la U12 si CS Triumf Soimii la U14

7 iunie 2016 MINI-RUGBY
Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele. Acestea vor participa la Circuitul National de MiniRugby.

Sambata, 4 iunie 2016 pe terenul U.M. din Pantelimon, incepand cu ora 09:00, a avut loc ultima etapa a Campionatului AMRB Muntenia, editia 2015-2016.La finalul meciurilor au fost desemnate campioanele editiei.

Astfel, ACS Soimii s-a impus atat la categoria de varsta U8, cat si la U10, RC Antonio jr. a castigat la U12, iar CS Triumf Soimii a terminat pe primul loc la U14.

CAMPIONATUL REGIONAL MUNTENIA
EDITIA  2015 – 2016

„U”8 (2008 şi mai mici)
Etapa a V-a
CSO PANTELIMON – SOIMII                    0 – 30

Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele.

Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele.

CSS 6 – RC ANTONIO Jr.                            0 – 5

Etapa a VI-a
SOIMII – CSS 6                                             5 – 0
RC ANTONIO Jr. – CSO PANTELIMON    30 – 10

CLASAMENT dupa etapa a VI-a:
1.ACS Soimii 18p
2. RC Antonio Jr. 14p
3. CSO Pantelimon 9p
4.CSS Nr. 6 7p

U 10 (2006-2007)
Etapa  a XIII-a
CSO PANTELIMON  II – SOIMII                       0 – 45
CSO PANTELIMON  I – AURORA BAICOI     30 – 0
RC GRIVITA – CSM-OLIMPIA                          0 – 40
FLAMINGO – DINAMO-CSS 6                        5 – 0 /0 – 5

Etapa  a XIV-a
SOIMII – FLAMINGO                                           5 – 0
DINAMO-CSS 6 – RC GRIVITA                          0 – 5
CSM-OLIMPIA – CSO PANTELIMON  I            5 – 5
AURORA BAICOI – CSO PANTELIMON  II    35 – 5

Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele.

Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele.

CLASAMENT
1.         A.C.S. SOIMII           42 p
2.         CSO  PANTELIMON I 37p
3.         CSM-OLIMPIA 34p
4.         CS  AURORA BAICOI 28p
5.         RC FLAMINGO         26p
6.         RC GRIVITA              23p
7.         CS DINAMO-CSS 6  18p
8.         CSO  PANTELIMON  II 0p
* CSO PANTELIMON  II  nu puncteaza in clasament

„U” 12(2004-2005)

Etapa  a XVII-a
CSS STEAUA – VICTORIA CUMPANA          0 – 5
SOIMII – RC ANTONIO Jr.                               0 – 35
CSO PANTELIMON – AURORA BAICOI       5 – 10
OLIMPIA SINPETRU – CSM-OLIMPIA          0 – 5
RC GRIVITA – DINAMO-CSS 6                      15 – 5

Etapa  a XVIII-a
VICTORIA CUMPANA – RC GRIVITA           40 – 0
DINAMO-CSS 6 – OLIMPIA SINPETRU          5 – 0
CSM-OLIMPIA – CSO PANTELIMON           10 – 10
AURORA BAICOI – SOIMII                             20 – 0
RC ANTONIO Jr. – CSS STEAUA                      5 – 0

Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele.

Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele.

CLASAMENT
1.    RC ANTONIO Jr.    52p
2.     AS VICTORIA CUMPANA    49p
3.    CS  AURORA BAICOI    42p
4.     CSM-OLIMPIA    41p
5.    ACS SOIMII    38p
6.     CSO PANTELIMON    37p
7.    RC GRIVITA    31p
8.    CS DINAMO-CSS 6    28p
9.    OLIMPIA SINPETRU    21p
10.    CSS STEAUA    19p

 

„U” 14(2002-2003)

    Etapa   a XVIII-a     
CNAV – CS DINAMO                                    22 – 0
RC BRASOV – CSO PANTELIMON              0 – 5     
CSM-OLIMPIA  – AURORA BAICOI           5 – 14
RUGBY SACELE  – PCE ILFOV                    5 – 0
CSS STEAUA – TRIUMF-SOIMII                  0 – 5

Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele.

Campionatul AMRB Muntenia si-a aflat castigatoarele.

  CLASAMENT
1.    CS TRIUMF – SOIMII    53p
2.     RUGBY  SACELE    51p
3.    CSO  PANTELIMON    43p
4.     CS  DINAMO    37p
5.    CSM-OLIMPIA    35p
6.     RC BRASOV    33p
7.    CS  AURORA BAICOI    30p
8.    CNAV    30p
9.    CSS  STEAUA    22p
10.    PCE  ILFOV    22p

 

FOTO: Rugby Soimii Bucuresti Facebook

1,998 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response