Thursday 18th July 2019,
Federatia Romana de Rugby

25 de echipe vor participa la “Trofeul Transilvania” , etapa a III-a a Circuitului National de MiniRugby

15 iulie 2016 MINI-RUGBY
25 de echipe vor participa la “Trofeul Transilvania” , etapa a III-a a Circuitului National de MiniRugby.

Timp de doua zile, pe 16 si 17 iulie, la Cluj, pe terenul Iuliu Hatieganu va avea loc a treia etapa a Circuitului National de MiniRugby, “Trofeul Transilvania”.  Celor 23 de echipe inscrise initial, li s-au mai alaturat inca doua, la categoriile de varsta U10 si U14. Astfel, la U8 vor participa doua echipe, 8 echipe la U10, 7 echipe la U12 si 8 echipe la U14. La ultimele trei categorii de varsta, grupele au fost alcatuite in urma clasamentului cumulat dupa prime 2 etape din circuit.

Sedinta tehnica pentru stabilirea ultimelor detalii va avea loc pe 16 iulie, ora 13.45 in Parcul sportiv Dr.I.Hatieganu. Festivitatea de premiere are loc duminica, 17 iulie la ora 10:30.

Echipe participante:
U8
1. WARRIORS TIMISOARA
2. SOIMII CAMPIA TURZII

Programul jocurilor:
sambata 16 iulie:
ora 16.00 WARRIORS TIMISOARA – SOIMII CAMPIA TURZII – teren1

Duminica 17 iulie:
ora 8.00 WARRIORS TIMISOARA – SOIMII CAMPIA TURZII- teren1

CLASAMENT FINAL

COPII U 10
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSO PANTELIMON I
4. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5. WARRIORS TIMISOARA
6. CSO PANTELIMON II
7. CSM CAMPIA TURZII
8. WARRIORS II
Grupa A:
Pantelimon I
Soimii
Warriors Timisoara
Campia Turzii
Grupa B:
Victoria Cumpana
Ariesul Mihai Viteazu
Pantelimon II
Warriors II
Programul jocurilor:
Sambata, 17 iulie:
GRUPA A
ora 16.30 ACS SOIMII BUC.- CSM CAMPIA TURZII – teren 1
ora 16.55 CSO PANTELIMON I – WARRIORS TIM. – teren 1
ora 17.20 ACS SOIMII BUC – CSO PANTELIMON I – teren 1
ora 17.45 CSM CAMPIA TURZII- WARRIORS TIM. – teren 1
ora 18. 15 WARRIORS TIMISOARA – ACS SOIMII BUC –teren 1
ora 18.15 CSO PANTELIMON I – CSM CAMPIA TURZII – teren 2

CLASAMENT
GRUPA A
GRUPA B
ora 16.30 AS VICTORIA CUMPANA- WARRIORS II – teren 2
ora 16.55 RC. ARIESUL M.VITEAZU – CSO PANTELIMON- teren 2
ora 17.20 VICTORIA CUMPANA –  ARIESUL MIHAI VITEAZU – teren 2
ora 17.45 WARRIORS II – CSO PANTELIMON – teren 2
ora 18.15 CSO PANTELIMON II – VICTORIA CUMPANA – teren 2
ora 18.40 ARIESUL MIHAI VITEAZU – WARRIORS II – teren 2

CLASAMENT
GRUPA B

Duminica, 17 iulie
ora 8.30 4A – 4B teren 1 loc. 7-8
ora 8.30 3A – 3B teren 2 loc. 5-6
ora 8.45 2A – 2B teren 1 loc. 3-4
ora 9.00 1A – 1B teren 1 loc. 1-2
CLASAMENT FINAL

 

U12
1. RC ANTONIO Jr.
2. CS AURORA BAICOI
3. AS VICTORIA CUMPANA
4. CS WARRIORS TIMISOARA
5. CSO PANTELOMON
6. CSS UNIREA IASI
7. ACS SOIMII BUCURESTI

Grupa A:
Antonio Jr
Victoria Cumpana
Pantelimon
Soimii

Grupa B:
Aurora Baicoi
Warriors Timisoara
Unirea Iasi

Programul jocurilor:
Sambata, 17 iulie:
GRUPA A
ora 16.30 RC.ANTONIO Jr – ACS SOIMII BUCURESTI –teren 3
ora 17.20 AS VICTORIA CUMPANA – CSO PANTELIMON – teren3
ora 18.10 ACS SOIMII BUCURESTI – CSO PANTELIMON – teren3
ora 19.00 AS VICTORIA CUMPANA – RC.ANTONIO Jr – teren 3
ora 19.30 AS VICTORIA CUMPANA – ACS SOIMII BUCURESTI –teren 3
ora 19.30 RC.ANTONIO Jr – CSO PANTELIMON – tren 1+2
CLASAMENT
GRUPA A

GRUPA B
ora 16.55 CS.AURORA BAICOI – CSS UNIREA IASI – teren 3
ora 17.45 CS.AURORA BAICOI – WARRIORS TIMISOARA – teren3
ora 18.35 WARRIORS TIMISOARA- CSS UNIREA IASI –teren 3
CLASAMENT
Duminica, 17 iulie:
ora 8.30 3A- 3B loc 5-6 – teren 3
ora 9.00 2A- 2 B loc 3-4 – teren 3
ora 9.30 1A – 1B loc 1-2 – teren 3
CLASAMENT FINAL

 

U14
1. CS TRIUMF-SOIMII BUCURESTI
2. CS RUGBY SACELE
3. CSS BARLAD
4. CSO PANTELIMON
5. CS AURORA BAICOI
6. CSC M.KOGALNICEANU
7. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
8. ACS RUGBY TEAM

Grupa A:
Triumf – Soimii
ACS Rugby
Grupa B:
Rugby Sacele
CS Florin Popovici Baia Mare
Grupa C:
Barlad
Aurora Baicoi
CSC M. Kogalniceanu
Grupa D:
CSO Pantelimon
CS Aurora Baicoi
Programul jocurilor
sambata, 16 iulie:
GRUPA A
Ora 16:00 CS Triumf – Soimii Bucuresti – ACS Rugby Team Constanta
Clasament
Grupa B:
ORA 16.25 CS Rugby SACELE – CS Florin Popovici
Clasament
Grupa C
ora 16.50 CSS Barlad – CSC M. Kogalniceanu
Clasament
Grupa D
ora 17.15 CSO Pantelimon – CS Aurora Baicoi
Clsament
Semifinale
Locurile 5-8
ora 17.40 Loc 2 GR. A – Loc 2. Gr. C
ORA 18.05 Loc 2 Gr. B – Loc 2 Gr. D
Locurile 1-4
ora 18.30 loc 1 Gr. A – loc 1 Gr.C
Ora 19.00 loc 1 Gr. B – loc1 Gr. D

PROGRAMUL JOCURILOR – DUMINICA 17.07.2016
Finalele:
ora 8.00 LOC 7-8 invinsele din semifinala 5-82 ora 8.55 2A-2B loc 3-4
ora 8.30 LOC 5-6 castigatoarele din semifinala 5-8
ora 9.00 LOC 3-4 invinsele din semifinala 1-4
ora 9.30 LOC 1-2 castigatoarele din semifinala 1-4
CLASAMENT

 

1,526 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response