Sunday 09th August 2020,
Federatia Romana de Rugby

S-au stabilit meciurile de clasament la “Trofeul Transilvania” , etapa a III-a a Circuitului National de MiniRugby

17 iulie 2016 MINI-RUGBY
S-au stabilit meciurile de clasament la “Trofeul Transilvania” , etapa a III-a a Circuitului National de MiniRugby.

Sambata, 16 iulie, la Cluj, pe terenul Iuliu Hatieganu, “Trofeul Transilvania”,a  treia etapa a Circuitului National de MiniRugby, a debutat cu desfasurarea meciurilor din grupe la cele patru categorii de varsta participante, U8, U10, U12 si U14.  In urma disputarii tuturor partidelor au fost stabilite clasamentele din grupe, urmand ca duminica, 17 iulie, sa aiba loc meciurile care vor stabili ierarhia finala a competitiei si castigatoarele.

U8
1. WARRIORS TIMISOARA
2. SOIMII CAMPIA TURZII

Programul jocurilor:
sambata 16 iulie:
WARRIORS TIMISOARA – SOIMII CAMPIA TURZII 35-5

Duminica 17 iulie:
ora 8.00 WARRIORS TIMISOARA – SOIMII CAMPIA TURZII- teren1

CLASAMENT FINAL

U 10
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSO PANTELIMON I
4. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5. WARRIORS TIMISOARA
6. CSO PANTELIMON II
7. CSM CAMPIA TURZII
8. WARRIORS II

Grupa A:
Pantelimon I
Soimii
Warriors Timisoara
Campia Turzii

Grupa B:
Victoria Cumpana
Ariesul Mihai Viteazu
Pantelimon II
Warriors II

Programul jocurilor:
Sambata, 17 iulie:
GRUPA A
ora 16.30 ACS SOIMII BUC.- CSM CAMPIA TURZII 0-0
ora 16.55 CSO PANTELIMON I – WARRIORS TIM. 35-0
ora 17.20 ACS SOIMII BUC – CSO PANTELIMON I 25-0
ora 17.45 CSM CAMPIA TURZII- WARRIORS TIM. 15-0
ora 18. 15 WARRIORS TIMISOARA – ACS SOIMII BUC 0-25
ora 18.15 CSO PANTELIMON I – CSM CAMPIA TURZII 15-0

CLASAMENT
GRUPA A
1. Soimii Bucuresti
2. CSO Pantelimon I
3. Campia Turzii
4. Warriors Timisoara
GRUPA B
ora 16.30 AS VICTORIA CUMPANA- WARRIORS II 30-0
ora 16.55 RC. ARIESUL M.VITEAZU – CSO PANTELIMON 45-0
ora 17.20 VICTORIA CUMPANA –  ARIESUL MIHAI VITEAZU 25-0
ora 17.45 WARRIORS II – CSO PANTELIMON 45-0
ora 18.15 CSO PANTELIMON II – VICTORIA CUMPANA 0-75
ora 18.40 ARIESUL MIHAI VITEAZU – WARRIORS II 35-0

CLASAMENT
GRUPA B
1. Victoria Cumpana
2. Ariesul Mihai Viteazu
3. Warriors II Timisoara
4. CSO Pantelimon II

Duminica, 17 iulie
ora 8.30 loc. 7-8 Warriots Timisoara I – CSO Pantelimon II
ora 8.30 5-6    Campia Turzii – Warriors Timisoara II
ora 8.45 3-4 CSO Pantelimon I – Ariesul Mihai Viteazu
ora 9.00 1-2 Soimii Bucuresti – Victoria Cumpana
CLASAMENT FINAL

U12
1. RC ANTONIO Jr.
2. CS AURORA BAICOI
3. AS VICTORIA CUMPANA
4. CS WARRIORS TIMISOARA
5. CSO PANTELOMON
6. CSS UNIREA IASI
7. ACS SOIMII BUCURESTI

Grupa A:
Antonio Jr
Victoria Cumpana
Pantelimon
Soimii

Grupa B:
Aurora Baicoi
Warriors Timisoara
Unirea Iasi

Programul jocurilor:
Sambata, 17 iulie:
GRUPA A
ora 16.30 RC.ANTONIO Jr – ACS SOIMII BUCURESTI 35-0
ora 17.20 AS VICTORIA CUMPANA – CSO PANTELIMON 15-0
ora 18.10 ACS SOIMII BUCURESTI – CSO PANTELIMON 5-15
ora 19.00 AS VICTORIA CUMPANA – RC.ANTONIO Jr 0-15
ora 19.30 AS VICTORIA CUMPANA – ACS SOIMII BUCURESTI 45-0
ora 19.30 RC.ANTONIO Jr – CSO PANTELIMON 25-0
CLASAMENT
GRUPA A
1. RC Antonio jr
2. Victoria Cumpana
3. CSO Pantelimon
4. ACS Soimii Bucuresti

GRUPA B
ora 16.55 CS.AURORA BAICOI – CSS UNIREA IASI 15-0
ora 17.45 CS.AURORA BAICOI – WARRIORS TIMISOARA 5-0
ora 18.35 WARRIORS TIMISOARA- CSS UNIREA IASI 10-10
CLASAMENT
Grupa B
1. Aurora Baicoi
2. Warriors Timisoara
3. CSS Unirea Iasi

Duminica, 17 iulie:
ora 8.30 loc 5-6 – teren 3     Unirea Iasi – CSO Pantelimon
ora 9.00 loc 3-4 – teren 3  Victoria Cumpana – Warriors Timisoara
ora 9.30 loc 1-2 – teren 3 RC Antonio jr – CS Aurora Baicoi
CLASAMENT FINAL

U14
1. CS TRIUMF-SOIMII BUCURESTI
2. CS RUGBY SACELE
3. CSS BARLAD
4. CSO PANTELIMON
5. CS AURORA BAICOI
6. CSC M.KOGALNICEANU
7. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
8. ACS RUGBY TEAM

Grupa A:
Triumf – Soimii
ACS Rugby

Grupa B:
Rugby Sacele
CS Florin Popovici Baia Mare

Grupa C:
Barlad
Aurora Baicoi
CSC M. Kogalniceanu
Grupa D:
CSO Pantelimon
CS Aurora Baicoi

Programul jocurilor
sambata, 16 iulie:
GRUPA A
Ora 16:00 CS Triumf – Soimii Bucuresti – ACS Rugby Team Constanta 54-0
Clasament
1. Triumf Soimii
2. ACS Constanta

Grupa B:
ORA 16.25 CS Rugby SACELE – CS Florin Popovici 0-5
Clasament
1. CS Florin Popovici Baia Mare
2. Rugby Sacele

Grupa C
ora 16.50 CSS Barlad – CSC M. Kogalniceanu 12-11 dupa prelungiri si LPC
Clasament
1. CSS Barlad
2. M. Kogalniceanu

Grupa D
ora 17.15 CSO Pantelimon – CS Aurora Baicoi 10-0
Clasament
1. CSO Pantelimon
2. Aurora Baicoi

Semifinale
Locurile 5-8
ACS Rugby Constanta – M. Kogalniceanu 0-19
Rugby Sacele – Aurora Baicoi 10-0

Locurile 1-4
CS Triumf Soimii Buc – CSS Barlad 10-7
CS Florin Popovici Baia Mare – CSO Pantelimon 19-0

PROGRAMUL JOCURILOR – DUMINICA 17.07.2016
Finalele:
ora 8.00 LOC 7-8 ACS Rugby Constanta – Aurora Baicoi
ora 8.30 LOC 5-6 M. Kogalniceanu – Rugby Sacele
ora 9.00 LOC 3-4 CSS Barlad – CSO Pantelimon
ora 9.30 LOC 1-2 CS Florin Popovici – Triumf  Soimii
CLASAMENT

1,603 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response